103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"הלך הרוח בימין - קומבינה אחת גדולה"

בדבר אחד יאיר גולן מסכים עם איילת שקד: הבחירות טרם החלו • על קשרי ברק־אפשטיין: "אפשטיין הורשע בשידול לזנות, זה נחשב כמשהו לא מספיק רציני"


האלוף (מיל') יאיר גולן, מספר 3 במפלגת המחנה הדמוקרטי, התייחס בריאיון עם אילה חסון ב־103fm לידיעה הפותחת הבוקר (ג') את שער 'הארץ' ולפיה יו"ר ימינה, איילת שקד, שלחה מסרים לראש הממשלה בנימין נתניהו כי תסייע לו בתיקיו הפליליים תמורת שריון בליכוד. בהמשך, התייחס גם למצב מפלגתו בסקרים.

"קודם כל, זה בדיוק מסוג העניינים שאותם צריך לחקור", הבהיר גולן, "לא ציפיתי ששקד תגיד 'מודה אני ואני מכה על חטא'".

אילה הופתעה מהדברים, שכן היועמ"ש עצמו לא יכול לחקור פרשה ששמו מעורב בה. גולן לא נבהל: "היועמ"ש ימצא את הדרך לחקור את זה. יועמ"ש הוא לא אדם בודד. יש אנשים מאחוריו, יש פרקליטות ויש מי שיעשה את המלאכה".

לדברי גולן, גם אם המסר שהועבר לכאורה לראש הממשלה לא הגיע בידיעת איילת שקד, הרי ש"זה מעיד על הלך הרוח הפוליטי בימין היום, שבו הכול קומבינה אחת גדולה אשר מיועדת לחלץ את ראש הממשלה מבעיותיו המשפטיות".

שקל לעזוב את ברק? "שטויות במיץ"

בהמשך השיחה שבה אילה חסון אל פרסומים ששמו של גולן השתרבב בהם, ולפיהם שקל להתנתק ממפלגתו של אהוד ברק ולעבור למפלגת העבודה. גולן הכחיש את הדברים, ואמר: "אין לזה רגליים. זה קשקוש גמור, בוכלטריה פוליטית מהסוג הכי נחות. זה ניסיון פתטי, ואני אומר לך באחריות מלאה - לא היה ולא נברא ויש לי גם עדים לזה. לא היה ניסיון מצידי לחבור לעמיר פרץ. לנושא אין רגליים, אין אוזניים, אין עיניים ואין ידיים. שטויות במיץ".

ומה לגבי הדיווח על שקילתך להסתייג מהסיפור של ברק וג'פרי אפשטיין, יש לו אחיזה במציאות?
"לא. אני חושב שאהוד ברק, היו לו איתו קשרים עסקיים כמו הרבה אנשים אחרים. אני קצת מתפלא שאנחנו בכלל חוזרים לנושא הזה".

כי כל פעם שיש פרסום בעניין שלו באמריקה זה מציף מחדש את העניין.
"אני רוצה לומר דבר פשוט. ג'פרי אפשטיין הוא איש מתועב..."

היה. הוא כבר לא.
"בתקופה שבה היו קשרים עסקיים עם אהוד ברק הוא, כמו רבים אחרים, השמנא והסלתא של החברה האמריקנית, לא הכירו את זה".

רק אדייק את הדברים, ברשותך. התקופה שברק יצר איתו קשר עסקי הייתה אחרי שהורשע במיאמי בפדופיליה.
"לא לא. לא מדויק. הוא הורשע בשידול לזנות".

של קטינה.
"עבירה שנחשבה אז כמשהו לא מספיק רציני. עובדה שכך התייחסו לזה גם האמריקנים".

פחות מחודש נותר לבחירות, ונראה כי גולן לא נבהל ממצבה של מפלגתו בסקרים, ומהיחלשותה המתמדת של המחנה הדמוקרטי. "נכנסתם כמו רוח סערה, היה נדמה שאתם מביאים איזו בשורה, בכחול לבן נלחצו מכם - ואיכשהו זה לא מתרומם", אמרה אילה חסון, וגולן הפתיע: "דווקא כאן אני מסכים עם איילת שקד. הנושא הוא די כאוטי כי מערכת הבחירות למעשה עוד לא התחילה. להערכתי היא לא תתחיל לפני 3 בספטמבר. עד אז אזרחי ישראל נופשים, נמצאים בחו"ל ועסוקים בהחזרת הילדים לבתי הספר - ולכן עוד חזון למועד. לא הייתי יוצא עכשיו בהצהרות. הסקרים, לדעתי, תקפותם כרגע נמוכה מאוד. אנחנו נערכים למערכה".

 

עריכה: אמיתי דואק

20/08/2019
הישארו מעודכנים

יאיר גולן
יאיר גולן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90