אילה חסון

"היה יכול להיות בשדרות אסון מאוד גדול"

ראש עיריית שדרות אלון דוידי על הבהלה בעיר, שבה התקיים פסטיבל מוזיקה המוני בעת הירי לעברה • "הבת שלי אמרה לי: מספר נפגעי החרדה בעיר הוכפל"


אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, שהיה באירוע המוזיקלי שהתקיים אמש (א') בעיר, שוחח עם אילה חסון על ערב שהיה אמור לעשות קצת טוב על הלב של תושבי העיר. ההכנות היו רבות, איתי לוי, עדן חסון ואמנים מקומיים הוזמנו להופיע, אך עד מהרה הפסטיבל נהפך לסיוט.

"הגיעו כ-5,000 צופים וזה היה רק תחילתו של האירוע. פתאום נשמע צבע אדום, היירוטים היו ממש קרובים למרכז העיר והחל פינוי של התושבים", אמר דוידי שבמהלך הפינוי נעמד על הבמה וחילק הוראות על מנת לייעל את פינוי התושבים. הוא הוסיף: "כוחות הביטחון והמשטרה תפקדו לעילא ולעילא, אני רוצה להודות לכל מי שהיה שם כי יכול היה להיות אסון גדול מאוד".

בהמשך השיחה הודה: "אני כבר 6 שנים ראש העיר של שדרות ומבחינתי זה היה קשה מאוד לראות את כל התושבים שבאו לעשות קצת טוב לעצמם והם מושבתים. כאב גדול".

באירוע אמנם לא היו נפגעים אך הבהלה הייתה רבה. "היום הבת שלי אמרה לי: 'אני בטוחה שאחוז נפגעי החרדה בשדרות הוכפל אחרי אתמול'", הוסיף דוידי, שסיכם: "לא מדובר בפוסט טראומה, אלא בטראומה מתמשכת".

 

עריכה: רון שהין

26/08/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה חסון
אילה חסון
Paris