103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

שקד על הסרטון של הרב נאמבורג: "קמפיין הסתה מתמשך"

כתב 'חדשות 13' עומרי מניב פרסם סרטון ערוך באופן מגמתי, ואילו איילת שקד טענה: "זו עלילת דם כנגד הציונות הדתית"


יו"ר ימינה איילת שקד התייחסה לסרטון שפורסם ב'חדשות 13' בו מצולם הרב אסף נאמבורג מביע דברים קשים במהלך שיעור במכינה צבאית. לאחר מספר ימים התברר שזהו סרטון שעורך באופן מגמתי. בהמשך התייחסה שקד לחוק המצלמות נוכח הבחירות הקרובות, והביעה את דעתה על התנהלותו של עו"ד איתמר בן גביר, ואמרה: "הדבר הכי נכון שהם צריכים לעשות זה לפרוש. כל קול שהולך למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה מסכן את עתידה של מדינת ישראל".

ינון: מה הטריף אותך כל כך בפרסום של עמרי מניב ב'חדשות 13' על הרב נאמבורג.
"זאת עלילת דם וחלק מקמפיין מתמשך. לוקחים רבנים מהציונות הדתית, מוציאים קטעים משיעורי תורה, מוציאים את הדברים מהקשרם ומסיתים נגד הציונות הדתית וכל מה שמריח מיהדות. את זה עושים בפריים טיים ומבצעים שלושה ימים פולו-אפ. בסוף זה נגמר בהתנצלות בטוויטר ב-12 בלילה".

בן: מניב כבר התנצל בטוויטר. כעת הם מסתכלים על כל השיעורים ואין לי ספק שאם יגלו שהייתה טעות יתנצלו גם בטלוויזיה. אני לא מעלה בדעתי שהם ידעו שהם מוציאים דברים מהקשרם. זה גול עצמי בשבילם.
"יש כאן דבר גדול יותר. מאז שאני במשרד המשפטים ובנט ובמשרד החינוך יש קומץ קטן שנקרא הפורום החילוני והוא שם לו למטרה להרוס אותנו פוליטית ולשסות את עם ישראל. במקום לדבר על השותפות והערבות ההדדית, כפי שאנו חיים יחד במפלגה בכבוד הדדי, הם מסיתים ומשקרים. כעת ליברמן, גנץ ולפיד אימצו את אותה הטרמינולוגיה. כחול לבן אומרים שהם רוצים ממשלה בלי חרדים או דתיים. הרב רפי היה טייס קרבי והוא איש חינוך".

בן: "הוא גם אמר שאנחנו מתקרבים ליום בו נסגור את האונברסיטאות ונפתח בתי ספר לנבואה". ינון: "אם היה בתי ספר לנבואה אני הייתי הולך ועושה חמש יחידות".
"זה לא נכון. לקחו שיעור תורה, הוציאו אותו מההקשר הלימודי ושידרו את זה ב'חדשות 12' ובחדשות 13'. זה חוטא לאמת. צריך להבין את ההקשר. אי אפשר לשים את המשפט כתלוש מהמציאות".

בן: איילת תעיד שאין לי פטיש נגד הציונות הדתית, להיפך.
"אתה כתבת טור קשה מאוד בעקבות ההסתה של עמרי מניב".

בן: אני לא משתמש במילה הסתה. הסתה היא בכוונה תחילה. הם התנצלו בשידור.
"אבל הם שפכו את דמו והוציאו את דיבתו בראש חוצות במשך שלושה ימים. לפיד וגנץ עשו סקרים וראו ששווה להם לומר שהם יקימו ממשלה חילונית. אנחנו לא מסיתים נגד ציבורים שלמים. כשלא עברנו את אחוז החסימה והייתה ההשבעה הכנסת הגיע אליי פוליטיקאי חרדי שאמר לי שהכנסת היא לא אותו דבר בלעדיי. אני מאמינה שכולם יכולים לחיות יחד, גם מגזרים ששונים ממני".

"צריך מצלמה מעל כל קלפי"

ינון: בואי נדבר על חוק המצלמות. את אמרת שהליכוד צודק במאה אחוז ואז יצאת נגד החוק.
"אין סתירה בין מה שאמרתי. אמרתי שהיו זיופים בבחירות הקודמות ונכון שיהיו מצלמות. זה גם קמפיין של הליכוד אבל זה גם נכון שיהיו מצלמות בקלפיות".

בן: מה דעתך על ליברמן שאומר שהוא בעד מצלמות ממלכתיות של המצלמה ולכן הוא נגד החוק הנוכחי?
"יו"ר ועדת הבחירות הציב 3,000 פקחים עם מצלמות. אני חושבת שלבחירות הבאות ועדת הבחירות צריכה להתארגן כשבכל קלפי תהיה מצלמה קבועה. זה לא סוף העולם ולא דבר שמדינת ישראל לא יכולה לעשות. הזיופים הגדולים מתבצעים לקראת סוף ההצבעה, יש קלפיות שבהם דוחפים עוד פתקים. לכן צריך מצלמה מעל כל קלפי".

בן: שלדון ומרים אדלסון מספרים שבניגוד לאינטרס של המדינה להכניס את נפתלי בנט ואיילת שקד לליכוד, אתם נשארים בחוץ כי שרה לא סובלת אותך.
"אסביר לכם על ספין מכוער שהליכוד דוחף כבר זמן רב. דוברים מטעמו מדברים על כך שיש לנו שותפות עם יאיר לפיד. ב-2013 נתניהו חתם הסכם עם לבני שתהיה שרת המשפטים ותכנן לחתום גם עם לפיד ולהשאיר את הבית היהודי בחוץ. אנחנו עשינו מה שעשינו כדי להיכנס לקואליציה".

ינון: לסיום, בבחירות הקודמות התפצלתם והימין לא הצליח להגיע ל-61 מנדטים. הפעם לא הכנסתם את עוצמה יהודית וייתכן שגם בגלל זה לא יהיה לכם רוב של 61.
"אנחנו רצינו להכניס את עוצמה יהודית, צר לי שבן גביר לא השכיל להבין שבשביל אחדות צריך לגם להתפשר. צריך להסתכל כעת קדימה. כל קול שהולך למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה - מסכן את ארץ ישראל. אין שום סיכוי למפלגה כזו לעבור את אחוז החסימה. הדבר הנכון שהם צריכים לעשות זה פשוט לפרוש".

עריכה: איתמר זיגלמן

09/09/2019
הישארו מעודכנים

איילת שקד
איילת שקד  |  צילום: פלאש90