רז שכניק

"יש באלבום סאונד שהוא על זמני"

50 שנה לאלבום המיתולוגי של הביטלס 'אבי רוד' • רז שכניק חזר יחד עם להקת מוניקה סקס ודני רובס ליצירות המופת


1969, השנה שבה יצא האלבום האלמותי של הביטלס, בשם 'אבי רוד'. בין הלהיטים הבלתי נשכחים שבו, אפשר למצוא את "Here Comes the Sun", "Because" ו־"Something". רז שכניק חזר לשירים הגדולים ושוחח עם מוזיקאים ישראלים מובילים שסיפרו איך האלבום השפיע עליהם. 

בפתח התוכנית, חברי להקת מוניקה סקס דיברו עם רז שכניק על האלבום המיתולוגי. "בשבילי זה התנ"ך של המוזיקה, זה פשוט מושלם", אמר פיטר רוט. יהלי סובול הוסיף כי מבחינתו זה היה ספר לימוד. "אני זוכר שבגיל 13-12 הייתי יושב עם ספר התווים של הביטלס, ומנסה לנגן ולשיר את השירים. היו שם כמה דברים מאוד קשים לביצוע שצריך היה לחזור עליהם עוד פעם ועוד פעם".

בהמשך בחרו חברי הלהקה, מה לדעתם השיר הכי גדול שנמצא באלבום. שחר אבן צור אמר: "אני אוהב את "The end", זה הקדים את הסוף באופן נבואי עם כל המיסטיקה שסובבת את הביטלס, אבל גם בגלל המשפט האלמותי, 'האהבה שאתה לוקח, שווה לאהבה שאתה עושה'. בעיניי זה בעצם מה שהלהקה הזו באה להגיד בעולם הזה". יהלי סובול בחר את "Something". "יש בתוך השיר הזה מהלכים שחקוקים בהיסטוריה של הפופ. אני חושב שג'ורג' האריסון נמצא שם בכושר שיא, גם מבחינת נגינה וגם מבחינת השירים. אולי 2 הלהיטים הכי גדולים שלו הם מהאלבום הזה", הסביר סובול. 

רז שכניק שוחח גם עם הזמר דני רובס על 'אבי רוד'. "כל אחד הגיע לשיא היכולת שלו באלבום הזה. במאסטר שף היו אומרים שמדובר במנת פאר", ציין הזמר והוסיף: "יש שם משהו בסאונד שהוא על זמני." 

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי.

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

  

 

12/09/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבי רוד
אבי רוד  |  צילום מתוך עטיפת האלבום מ-1969
Paris