פק"ל לב רם
עם טל לב רם

"החברה הישראלית בעיצומה של מלחמת אזרחים"

אל"מ (מיל') מיכאל מילשטיין: "במגזר הערבי מפוזרים כ־200 אלף נשקים" • ראש עיריית באקה אל־גרבייה: ערבים בודדים מתקבלים למשטרה


המגזר הערבי ממשיך לדמם - ובתקופה האחרונה המצב התלהט אף יותר. קטטות, ירי וניסיונות חיסול הפכו לעניין שבשגרה במגזר, וההפגנות נגד התופעה החלו לתפוס תאוצה.

בפודקאסט מיוחד על הנושא שוחח טל לב רם עם ראש עיריית באקה אל־גרבייה, מורסי אבו מוך, שהתייחס לעלייה במקרי האלימות בקרב הדור הצעיר במגזר. לדבריו, חל זינוק נוסף ברצף המקרים אחרי הבחירות, כאשר לטענתו המנהיגים אינם עוסקים בבעיות היומיומיות. "החברה הערבית נמצאת בעיצומה של מלחמת אזרחים", אמר בצער.

בהמשך התייחס אבו מוך למספר הדל באופן יחסי של אנשי כוחות משטרה ערבים, כאשר לדבריו "מאות מנסים להתקבל - אך רק מספר מצומצם מאוד מצליח".

אורח נוסף בפודקאסט הוא אל"מ (מיל') מיכאל מילשטיין, מי ששימש בעבר כראש הזירה הפלסטינית באגף המודיעין של צה"ל והיום מרכז את נושא המאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית בישראל מטעם המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS).

"מדי לילה מתרחשים אירועי ירי, כ־85 אחוזים מהם במגזר הערבי", אמר מילשטיין לטל לב רם. לדבריו, קיים קשר בין מקרי הירי על רקע פלילי לבין מקרי ירי על רקע לאומני. הוא אף סיפר על נתון בלתי־נתפס, שלפיו כ־200 אלף כלי נשק מפוזרים בחברה הערבית.

השלושה שוחחו גם על מקומה של התקשורת ועל האחריות שהיא נוטלת במיגור התופעה, על האלימות שמתפשטת ברשתות החברתיות, וגם: מהם, לדעתם, הפתרונות האפשריים מבחינת המדינה והרשויות העירוניות?

מימין: אל
מימין: אל"מ (מיל') מילשטיין, לב רם ואבו מוך // צילום: 103fm

16/10/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris