103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

בן 72, אבל לא מורח קרם פנים: מסיבת הפתעה לרוני דניאל

העיתונאי המגיש ב־103fm מצא עצמו מראיין בשידור את אמו ואת אחותו - ואף מקבל (ומסרב בנימוס) הצעות לטיפוח • לא נגענו


רוני דניאל, הפרשן הצבאי הבכיר של 'חדשות 12', מגיש ברדיו 103fm כבר שנים רבות, ומוביל את תוכנית 'הקבינט' מדי חמישי בבוקר לצד אלון בן דוד ויואב לימור. בתוכניתם הבוקר (ה') ציפתה לו הפתעה מיוחדת.

לקראת יום הולדתו ה־72 של דניאל, שיצויין בשבוע הבא, החליטו המגישים לנטוש את סדר היום הפוליטי והבטחוני ולפתוח את השידור באופן שהשאיר את שועל התקשורת הוותיק ללא מילים. על קו השידור עלתה זיוה, אמו של דניאל, שתחגוג בקרוב יום הולדת 94. "תגידו, אתם השתגעתם?", שאל רוני, והוסיף בהכנעה: "אמא, בוקר טוב".

"התקשרנו לשאול איך את מתרשמת מהתקדמותו של הילד והאם את מרוצה ממנו", שאלו לימור ובן דוד, שנענו בחיוב. "אנחנו מנסים להבין כבר הרבה זמן למה", הוסיפו.

האם החמיאה, בדרכה: "הוא היה בסדר גמור. הוא היה מצוין ונשאר מצוין. אני חוגגת לו בשישו ושימחו". דניאל הוסיף: "אמא, אני נורא אוהב אותך. את פשוט אישה נפלאה ואל תתני לשני החברים שלי לגרור אותך לשטויות". לדבריו, "אנחנו לא חוגגים ימי הולדת, גם סנדוויץ' יהיה בסדר".

הרביץ למפקד, גנב אוטו

אחותו של רוני דניאל, לילי, הבוגרת ממנו בשנתיים, שוחחה אף היא עם המגישים. דניאל הזהיר אותה ("שני החבר'ה שלי עושים קונץ ורוצים למשוך דברים רעים עלי") - אבל היא לא היססה להודות: "רוני היה ילד שובב. עשה הרבה שטויות אבל הוא נשמה טובה. כשהיה בקורס מ"כים היה מפקד שהתעלל באיזה בחור, רוני לא אהב את זה ובסוף הקורס הוא נסע למקום שהבחור הזה גר והרביץ לו מכות".

ככל שהתקדמה השיחה, ולשמחת המגישים, הוסיפה לילי פרטים מביכים על אחיה הצעיר. "אני הייתי שמחה אם היה בא יותר לבקר את אמא שלו - אבל זו בעיה שלי, לא שלו", הודתה, והוסיפה: "תדברו עם זה שרוני גנב לו את האוטו בקיבוץ". שמו של קורבן הגניבה, אגב, היה יצחק טבנקין המנוח, ח"כ לשעבר ומאבות התנועה הקיבוצית.

אלון בן דוד, רוני דניאל ויואב לימור - הקבינט של 103fm
// אלון בן דוד, רוני דניאל ויואב לימור - הקבינט של 103fm
 

בפתח השעה השנייה החגיגה המשיכה, כאשר צוות התוכנית בחר לתת לרוני דניאל חבילת טיפוח הכוללת קרם פנים, מסכה ושפתון. "בחיים לא היה על הפנים שלי קרם פנים. תגידו לי, מה אני, ילד מבחנה?", שאל דניאל. פולה בליק־דיין, מומחית לקוסמטיקה, נקראה לקו השידור כדי לתת לרוני כמה עצות של טירונים בתחום הטיפוח.

"רוני הוא הגבר הישראלי האולטימטיבי. זה שהיה בצבא, שהיה לוחם ושהיה בשמש", החמיאה, וניגשה לעסק: "אני אומר את האמת. כשמסתכלים על רוני בטלוויזיה רואים... את האינטלגנציה. אין ספק שרואים גבר מאוד נאה, אבל מה שכן - אני מציעה מאוד לשמור על זה. יש לכם שם שקית מתנה. רוני, כשאתה נח בבית - שטוף את הפנים, מרח מסכה ובינתיים תוכל לשתות תה, לקרוא או לכתוב".

"את אומרת את זה כל כך יפה וברוך, ואני אומר לך: זה לא יקרה", הרגיע דניאל, "שום מסכה לא תרד לי על הפנים". פולה לא נבהלה והציעה: "אין בעיה שתביא אלי את המסכה ואני אמרח לך אותה".

לימור ניסה לשכנע: "לוקח חצי שנה לקבוע תור אצל פולה. היא אחת הנשים המבוקשות בישראל בתחום שלה. היא אומרת לך 'בוא היום' ואתה מנפנף".
רוני: "מתי אתם עשיתם מסכה?"
יואב: "אנחנו עוד לא בגיל".
אלון: "תגיד את האמת. יואב ואני מחליפים מסכות על בסיס שבועי".
יואב: "מה אתה, בבטמן?"

האירוע הרדיופוני המשעשע כלל גם איחולים פורמליים. אלון בן דוד החמיא לדניאל, או לפחות ניסה: "מזל טוב רוני, אתה נראה יותר טוב מהמדינה, שהיא צעירה ממך". רוני השיב: "כמו שהמדינה נראית עכשיו - זה לא קונץ להיראות טוב יותר. ואתם, אתם כולכם תשלמו מחיר על הקונץ הזה".

מזל טוב, גם מכולנו ב־103fm.

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

24/10/2019
הישארו מעודכנים

מזל טוב! רוני דניאל
מזל טוב! רוני דניאל  |  צילום: 103fm // עיבוד תמונה: אלון כץ