103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ג'ודי שלום ניר מוזס

"יש היום המון פתיחות לשחקנים ישראלים בחו"ל"

השחקן צחי הלוי על השקת הסדרה החדשה בערוץ 12, ששברה את שיאי הרייטינג: "העלילה מאוד מפתיעה" • וגם: כיצד משלבים בין עשייה ענפה לזוגיות מתוקשרת?


סדרת המתח החדשה 'ביום שהאדמה רעדה' המשודרת מיום רביעי בערוץ 12 הצליחה לעשות את הבלתי ייאמן, ושברה את שיא הרייטינג מאז פיצול ערוץ 2 המיתולוגי.השחקן צחי הלוי המשחק בסדרה בתפקיד ראשי, שוחח עם ג'ודי וסיפר על הסדרה ועל התקופה מלאת העשייה העוברת עליו בימים אלה. וגם: על החיים כבן לאיש מוסד, שהשפיעו רבות על חייו שלו ועל החלטותיו המקצועיות. 

הייתי השבוע בסרט 'מחילה', לא עפתי על הסרט למען האמת, ואז חזרתי הביתה וצפיתי בסדרה 'ביום שהאדמה רעדה' ונהניתי יותר. עשיתם 24 אחוזי רייטינג. כמעט ואין דברים כאלה היום.

"הרייטינג הזה באמת מאוד מפתיע. גם מחילה הצליחה להביא מספרים מדהימים של אנשים לקולנוע. למעלה מ-250 אלף צופים בזמן קצר יחסית. עכשיו רק צריך לראות שהצופים יישארו איתנו".

חשבת שהסדרה תצליח כל כך?
"מה שקובע בסופו של דבר זה אורך החיים של הסדרה עצמה. במקרה זה אני מאוד מקווה שאנשים ימשיכו לצפות. זו סדרה בהחלט מרתקת. היא כתובה בעיני באופן מדהים".

אני חייבת לציין שביום שהאדמה רעדה היה לי קצת איטי מדי בקצב ההתקדמות העלילה. זה בכוונה?
"מלכתחילה יש כאן משהו אחר. גם בצילום, גם בקצב הסדרה וגם בעלילה. הצבנו בה המון סימני שאלה".

מי התחרה על הדמות שלך באודישנים?
"אין לי מושג. אני כן יודע שיש לי היסטוריה עם עמרי. נבחנתי לכל סדרה שהוא עשה, לכל אודישן. באתי גם לאודישנים של 'בשבילה גיבורים עפים' אך לא התקבלתי. איחלתי לרגע שבו אעבוד איתו כי אני באמת מעריך אותו בתור יוצר. ביום שהאדמה רעדה זה פרי דמיונו לחלוטין".

חלק מהביקורת על הסדרה הוא שאין בה שום דבר ישראלי. שאין מוטיבים ישראלים.
"בהיבט של הנופים לפחות צילמנו בצפון עם נופים מדהימים. ההתחלה עם הציפורים באגמון החולה מדהימה. זה הכל שלנו. זה נכון שיש היום המון תכנים על הנוף התרבותי שלנו וכאן מדובר על סיפור מתח מצוין עם המון הפתעות בדרך".

נראה שאתה בתקופה מאוד חמה. אתה עושה המון דברים.
"טפו טפו. אני בשלהי הצילומים של סדרה חדשה. החליטו לאחרונה להפוך את הסרט 'ישמח חתני' לסדרה עם המון שחקנים נפלאים. היא עוסקת במשהו מאוד ישראלי, בית כנסת והיחסים סביבו. עכשיו ממש אני גם בדרך לעוד הצגה בתיאטרון של פלאש דאנס ".

יש לך בכלל זמן ללוסי עם כל הפעילויות האלה? אני מתחילה לדאוג.
"השאלה היא אם ללוסי יש זמן בשבילי. להשיג את לוסי זה בלתי אפשרי".

אני אגלה לכם סוד שאם אני רוצה משהו מלוסי אני מתקשרת לצחי. היא מרצה ברחבי הארץ והעולם וגם אתה מרצה מדי פעם.
"נכון. אני בדרך כלל מרצה באירועים של הקהילה היהודית ומספר את סיפור חיים שלי. על הילדות כבן של עובד מוסד. על העובדה שעד גיל 18 חייתי רק שש שנים בארץ. לאחר מכן אני מספר על השירות הצבאי והמעבר לעולם המוזיקה והבמה".

אתה עושה כל כך הרבה דברים. המדינה לא קטנה עליך? אתה עושה אודישנים בחו"ל?
"אני עושה. לכל אמן יש את הרצון להרחיב את העשייה שלו ואת ההכרה. בעקבות המון סדרות שהצליחו בהם שיחקתי, כמו המדרשה ופאודה יש המון פתיחות לשחקנים ישראלים בחו"ל".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

25/10/2019
הישארו מעודכנים

צחי הלוי
צחי הלוי  |  צילום: פלאש90