103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"הסקרים מצביעים: כתב אישום חריף נגד מערכת המשפט"

ריקלין על הפגנת התמיכה בנתניהו: "אנרגיה מטורפת של הקהל" • ח"כ לשעבר איילת נחמיאס ורבין תקפה את ההסתה החריפה נגד השמאל


שמעון ריקלין ('ערוץ 20') ואיילת נחמיאס ורבין (לשעבר ח"כ מטעם מפלגת העבודה) התייחסו להפגנת התמיכה בנתניהו אמש (ג') בתל אביב, כל אחד מזווית הראייה המנוגדת שלו. ריקלין גינה בחריפות את האלימות המילולית כלפי העיתונאי יואב קרקובסקי שסיקר את ההפגנה ואיילת ורבין ציינה שההסתה מגיעה מבית ראש הממשלה.

איילת, אני מניחה לא לקחת את חלק בהפגנה אתמול.
ורבין: "לא. אני מוכרחה להגיד לך שעברתי באזור והדרך הייתה פתוחה לחלוטין. לא היו פקקים".

ריקלין, אכן כך?
ריקלין: "אני הופתעתי עוד יותר. הגעתי לתל אביב מאזור ירושלים ונתיבי אילון היו פתוחים. מה שחשוב זה האלפים הרבים שבאו להפגין תמיכה ברה"מ נתניהו אחרי כל מה שאמרו עליו. כל הזמן דברים כאן על כתב אישום כנגד ראש הממשלה, אך הסקרים מראים שנתניהו מתחזק וגוש הימין לא מאבד מכוחו. זה כתב האישום הכי חירף כאן נגד המערכת המשפטי, כשחלק גדול מהציבור אומר למערכת שהוא לא מאמין לה".

ורבין: "מה לגבי מילת גינוי נגד מה שעשו המפגינים ליואב קרקובסקי במהלך השידור?"

ריקלין: "אנחנו מתנגדים לאלימות וצריך לתת לעיתונאים לעשות את העבודה שלהם. מי שעובר על החוק צריך לעמוד לדין".

ורבין: "אל תגידו שלא ראיתם ולא שמעתם. ההסתה לא התחילה אתמול".

ריקלין: "את מכוונת להסתה נגד הימין".

ורבין: "אני לא חושבת שיש הסתה נגד הימין. אתה מעולם לא שמעת ממני או מאנשים שאני מזדהה עמם במערכת הפוליטית דברים כאלה. ההסתה עברה כאן כל גבול. אתמול זה היה מול העיתונאים וקראו 'שמאל – תמותו'. אני מעולם לא שמעתי בהפגנה של השמאל קריאה למוות לאנשי הימין".

ריקלין: "מי שאומר 'שמאלנים-תמותו' הוא משוגע. אסור להגיד שהשמאלנים בוגדים ואני מעולם לא דיברתי כך. יש לנו דיון נוקב אך אסור שזה ייגרר לאלימות".

אני שמחה שאתה מגנה את הדברים. בואו נעשה הפרדה בין קריאות גנאי לא ראויות לבין תקיפה של עיתונאים שעושים את העבודה שלהם. זה דבר שצריך לגנות אותו בכל דרך.
ורבין: "בואו לא נשכח שמי ששלח את האנשים הללו לרחובות הוא ראש הממשלה. ראוי שהוא יאמר את הדברים האלה".

ריקלין: "אני אמרתי לו לא שלדעתי לא כדאי לו להגיע להפגנה".

ורבין: "אני יודעת שהיה עוד שר שהשתדל מאוד לא להגיע לאזור ההפגנה".

מירי רגב גינתה את השלטים שהיו בקהל.
ורבין: "אני שמחה שהיא עשתה את זה ואני בעד לדבר על המהות של ההפגנה והטעויות של הפרקליטות אך אני לא מוכנה ששי ניצן יהיה מאוים, לא ליאת בן ארי ולא ד"ר אביחי מנדלבליט. הביקורת צריכה להיות עניינית ולא של הסתה".

ריקלין: "יצא לי לנאום על הבמה וראיתי קהל חם שרוצה לתקן ולא רוצה להרוס ברובו המכריע. הגיעו לשם אנשים מרמת הגולן, מקריית מלאכי, עכו ואילת והייתם צריכים לראות את האנרגיה שלהם. ראינו אנשים כועסים ורותחים וזה בא לידי ביטוי בסקרים. יש פה ציבור גדול של אנשים שחושב שפרקליטות המדינה תופרת אנשים והשאלה היא איך מתקנים את זה. בעניין הזה נתניהו לקה, הוא ישב עשר שנים בתפקידו ולא פעל בנידון אך אין זה אומר שצריך להצדיק את התנהלות הפרקליטות".

ורבין: "ייתכן אך בינתיים מה שמתנהלת כאן זה הסתה פרועה בעידודו ובחסותו של ראש הממשלה. בכירים בליכוד אמרו הבוקר לנתניהו שזה מזיק להם. אתם לא מבינים בין ביקורת להסתה לצערי".

ריקלין: "ההסתה היא נגד הימין. ראש הממשלה דיבר איתי אתמול ובקשתו הייתה – אל תדבר נגד מערכת המשפט. כך עשיתי".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

27/11/2019
הישארו מעודכנים

הפגנת תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו
הפגנת תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש 90