103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"לא צריך לפגוע בנתניהו כשהוא פצוע"

איוב קרא, שר התקשורת לשעבר מטעם הליכוד, הסביר על תמיכתו בראש הממשלה: "המסורת בליכוד הייתה שלא מדיחים ראש ממשלה מכהן"


שר התקשורת לשעבר איוב קרא (הליכוד) שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והביע את דעתו על הפריימריז הצפויים בליכוד, יחסיו עם ראש הממשלה נתניהו שעלו על שרטון והפלונטר הפוליטי שהוכרע בצעידה לא פשוטה לבחירות שלישיות. 

"אני שם את הדברים האישיים בצד תמיד" סיפר איוב על המחלוקות שחווה ביחסיו עם נתניהו, "אני חושב שזה מה שצריך להיות - אני איש ליכוד בכל רמ"ח אבריי. המסורת בליכוד הייתה שלא מדיחים ראש ממשלה מכהן ואני תומך בה, כל המחלוקות האישיות מתגמדות מכיוון שנתניהו הוא ראש ממשלה מצוין בעבודתו, בגישתו ובהישגים אותם הביא לישראל, לכן העניינים האישיים לא משחקים פה תפקיד מרכזי בכלל, וככל שייבחר מישהו לעמוד בראש הליכוד אמשיך באותה דעה ובאותו כיוון". 

גם נתניהו התמודד בפריימריז נגד ראש ממשלה מכהן, כאילו זו לא פרקטיקה של בוגדנות. 

בתגובה השיב איוב כי למרות זאת מדובר בפרקטיקה בעייתית בעיניו, והסביר את דבריו: "אם אתה הולך להיסטוריה של הליכוד, מנחם בגין נכשל הרבה פעמים בתחילת דרכו עד המהפך ומעולם לא קראו תיגר עליו או מישהו הוביל במקומו. כך היה עם יצחק שמיר עד שנפל וזו מסורת שתמיד הייתה לנגד עיני חברי הליכוד ואני חושב שהיא נכונה. צריך לאפשר לא למצות את כל ההליכים ולא לפגוע בנתניהו כשהוא פצוע, ולעשות הכל כדי שיוביל כי אין אלטרנטיבה לליכוד למדינת ישראל". 

בהמשך דבריו, שאל ינון את איוב אם הוא חש כי נתניהו בגד בו בסופו של יום. 

איוב סיפר על ההפרדה שהוא מקפיד לבצע בין חייו האישיים לחייו המקצועיים, והודה שהחליט לשים את הדברים מאחוריו: "זה שיש לי מנכ"ל טוב ואני לא יכול לשתות איתו כוס קפה בחוץ זה לא אומר שאני הולך להחליף אותו, כי אני רוצה שהחברה שהוא ממנכ"ל לי תמשיך להיות מוצלחת".

אך ינון לא הסתפק בתשובתו של קרא, וביקש תשובה המניחה את הדעת מבן חברו לתוכנית: "תסביר לי מה קורה פה. ערמות של אנשים שנתניהו הרג אותם, דרך עליהם, בגד בהם, כולל אותי - מה שהוא עשה לי בוואלה וברשות השידור, ממשיכים להגיד ביבי".

בן לעומתו השיב לינון, ולאחר מכן החזיר שאלה לאיוב באשר למתח בינו לבין נתניהו: "ראשית זו מנטליות האישה המוכה, שנית בגד זה לא בלקסיקון שלכם - רק כשמדביקים את זה על רבין, ויתרה מכך 300 אלף מצביעים ליכודניקים לא הגיעו בפעם האחרונה לבחירות מרוב הערצה לנתניהו. אני שואל אותך איוב, דיברת עם נתניהו מאז שהוא השפיל והדיח אותך פעם אחרונה?" ואף הוסיף לאחר מכן כי: "המנכ"ל הזה בשתי מערכות הבחירות האחרונות לא הצליח להקים ממשלה. במערכת הבחירות הבאה, לפחות על פי הסקרים, הם לא מנבאים לו שיצליח אלא להיפך - אולי שימשיך לרדת, אולי זה הזמן להחליף מנכ"ל כמו שגדעון סער אומר?"

לאחר התרעומת, השיב איוב כי הוא לא דיבר עם נתניהו לאחרונה, ופגישתם הסתכמה בלחיצת יד ידידותית ואף טען כי אי אפשר להחליף אבא, זאת על פי המסורת הנהוגה בליכוד מזה שנים.  

"אם זזנו ממנכ"ל לאבא אני נכנע" נרעש בן, וביקש לתקן: "זה לא נכון, איך אתה מתמודד עם העובדה שנתניהו התמודד בפריימריז נגד ראש ממשלה מכהן?" אך ינון ביקש לחדד את דבריו של בן ודרש להעמיד את הדברים על דיוקם: "לא ראש ממשלה מכהן שכל השמאל תקף אותו ורצה להפיל אותו. פה הוא במצוקה, הוא פצוע ואנחנו קודם כל נאמנים לדרך".

עכשיו התוצאה לא ידועה מראש? אתה חושב שגדעון יכול לנצח?

איוב השיב בסוף דבריו: "אני חושב שהמערכה מוכרעת בגלל העמדה המסורתית שלי - אנו תומכים במנהיג עד שהוא נופל. אם הוא נופל- צריך להחליף הנהגה. כל עוד הוא לא נפל והוא עדיין לא נפל - צריך להסתכל על זה בפרספקטיבה הזו".

עריכה: מיכל קדוש

17/12/2019
הישארו מעודכנים

איוב קרא
איוב קרא  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90