103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"גדעון סער הוא בלון שהתקשורת ניפחה"

הפריימריז על ראשות המפלגה יתקיימו מחר (ה') השר ישראל כץ: "המתפקדים רוצים לראות את נתניהו ראש ממשלה" • "סער משתמש בכותרות של כחול לבן"


הפריימריז לראשות מפלגת הליכוד יתקיים מחר (ה'), השר ישראל כץ שגם משמש כראש המטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפריימריז בטוח בניצחונו של רה"מ. בראיון לאילה חסון ב־103fm התייחס גם להכנות לבחירות הכלליות לכנסת: "בבחירות הראשונות ברח לנו החלוץ המרכזי אביגדור ליברמן, בבחירות השניות הוצאנו תיקו ובבחירות האלה תהיה הכרעה, לכאן או לכאן".

"נתניהו קיים שישה כנסים אתמול ובכל מקום היו מאות באולם ומאות היו בחוץ ולא יכלו להיכנס עקב הצפיפות. יש תופעה סחף של תמיכה ואהבה והערכה הדבר הזה נכון לא רק לגבי הפריימריז מחר אלא הוא מקרין בצורה משמעותית לגבי הבחירות הכלליות שתהיינה בהמשך, זה לא מה שהיה בשני הסיבובים הקודמים, ונתניהו הליכוד חזרו לשטח וזה מגביר את הסיכויים לניצחון בבחירות".

הפריימריז גם גרמו לשסע בליכוד.
"למה שסע? ככל התמיכה בנתניהו תהיה גבוהה יותר כך הליכוד יהיה מחוזק יותר. כולם מבינים שנתניהו הוא המועמד ורוצים לחזק אותו ורוצים שיהיה ערוך להתמודדות האמיתית".

חיים כץ והאנשים מהתעשייה האווירית חייבים לו. זה יכול לעזור או להזיק לכם?
"מדובר על התמודדות על ראשות הממשלה, זה לא הבחירות לרשימה לכנסת, כאן לאנשים יש דעה והיא שאחוזים עצומים רוצים את נתניהו. אני לא חושב שמישהו יכול לכפות עליהם להצביע בדרך אחרת. ההצבעה תאפשר להם להפעיל את שיקול לדעתם ולגרום לכך".

אתה יכול לעזור לנו לפענח את תעלומת גלעד ארדן? או שהוא הריח שנתניהו עומד לנצח או שיש לו הבטחה לאיזשהו תפקיד בארה"ב אולי?
"גלעד הוא מרואיין רהוט אפשר להזמין אותו להתראיין".

לצערנו הוא לא ענה לבקשתנו.
"גלעד מצטרף לכמות גדולה מאוד של שרים וחברי סיעה שתומכים בבנימין נתניהו. הוא התומך ה-25 מתוך 32 חברי סיעה בבנימין נתניהו".

הובטח לו תפקיד באמריקה?
"אני לא מכיר דבר כזה. הציעו לו הרבה פעמים את התפקיד עליו את מדברת והוא לא צריך להביע כאן עמדה כדי לצאת לתפקיד במידה והיה רוצה".

נאמר לי שזה עמד על הפרק ומשפחתו העדיפה להישאר בארץ.
"אלו החלטות שלו, הוא לא צריך לעשות דברים פוליטיים בעבור זה. הדבר החשוב הוא שיש כאן התמודדות בין רה"מ בנימין נתניהו לגדעון סער. אני רואה את גדעון סער כמעין מועמד תקשורתי. מעין בלון שהתקשורת נפחה ואני לא יכול בכלל להשוות ברקורד שלו לשל נתניהו. איזה רקורד הוא יכול להראות שהוא עשה שיכולים להציב אותו מול בנימין נתניהו אלמלא הגל הזה שמנסים לייצר נגד נתניהו בחוץ? הוא מנסה לרתום את הגל הזה לטובתו כשהוא קורא לראש הממשלה להתפטר וסבור שהוא לא יוכל להרכיב ממשלה. אלו הטיעונים של כחול לבן ואנחנו מוצאים אותם בתוך הליכוד, זה מאוד מקומם את חברי הליכוד. מי שחושב שזה ישפיע על אנשי הליכוד להצביע נגד נתניהו – טועה. ההיפך הוא הנכון".

"לדעתי סער עשה טעות גדולה מאוד"

ביום שאחרי נתניהו תתייצבו כולכם להחליף אותו. אולי העובדה שגדעון סער יודע שהוא יפסיד, אם אני אומרת זאת בזהירות, הוא פשוט מתייצב לפניכם בתור ליום שאחרי.
"התמיכה שלי בנתניהו היא לא טקטית, אני חושב שהוא הבן אדם הכי מתאים ברמה הבינלאומית ולכן התייצבתי. אם שואלים אותי כחצי פרשן אם סער פעל נכון – לדעתי זו טעות גדולה מאוד. חכם יודע לא להיכנס למקומות שהפיקח מנסה להיחלץ מהן. אני מתכוון להתמודד ואציב את עצמי עם הרקורד שלי. הנה אפילו רכבת ירושלים מגיעה בחצי שעה לתל אביב. כך בונים את המדינה הזאת, עם החלטות נגד הזרם. עשיתי זאת יחד עם ראש הממשלה".

מה דעתך על חברת הכנסת שנמצאת אצלו בסיעה והזילה דמעה על כך שמכפישים אותה?
"במקרה הגעתי לאירוע הזה. לא ראיתי שמישהו תקף אותה. נתניהו לא תקף את גדעון סער. מי שאומר שנתניהו לא יכול לכהן עוד כראש ממשלה ולהרכיב קואליציה הוא גדעון עצמו. אלו דברים לא לגיטימיים. מה הוא יעשה ביום אחרי שיפסיד? הוא מקום שלישי ברשימת הליכוד, איך יקרא לאנשים להצביע ולתמוך במישהו שהוא חושב שאינו יכול להרכיב ממשלה? הוא אימץ את כל הפסילה של נתניהו וניסה לייבא אותה לתוך הליכוד. חברי הליכוד ידחו זאת מחר ברוב גדול".

אתה לא דואג שבג"ץ יחליט אחרת?
"החוק כל כך ברור בנושא. כששאלו את היועץ אם הוא חושב שנתניהו יוכל להמשיך את תפקידו כראש ממשלה הוא השיב בחיוב. כעת רוצים לשאול אותו שאלה תיאורטית אם אחרי הבחירות יוכלו להטיל עליו להרכיב ממשלה. אם הוא יקבל 60 מנדטים לא יתנו לו? אני חושב שבג"ץ מספיק נבון לא לדון בסוגיות פוליטיות. תנו לעם להחליט, תנו לציבור לקבוע את דברו. בכל מקום אנחנו רואים תמיכה עצומה בנתניהו וזה צריך לבוא לידי ביטוי בבחירות הכלליות. בבחירות הראשונות ברח לנו החלוץ המרכזי אביגדור ליברמן, בבחירות השניות הוצאנו תיקו ובבחירות האלה תהיה הכרעה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

25/12/2019
הישארו מעודכנים

השר ישראל כץ
השר ישראל כץ  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90