103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"חזרו אלינו מהמשטרה רק אחרי שעה"

פורסמו שמות בני הזוג שטבעו במעלית בת"א: דין שושני וסתיו הררי, בני 25 • חברם וקצין המבצעים שהיו במקום שיתפו בפרטים המטלטלים


קורבנות ההצפות בגוש דן: דין שושני וסתיו הררי, בני זוג בני 25, טבעו אתמול (ש') במעלית בבניין בשכונת התקווה בתל אביב כתוצאה מההצפות הכבדות באזורי גוש דן, ומותם נקבע בבית החולים לאחר חילוצם המורכב. דניאל לוטין שחבריו דיירים בבניין ואורון דמרי, קצין מבצעים ביחידת 'להבה', שוחחו עם אילה חסון ב-103fm וסיפרו פרטים נוספים על הפרשה המצערת. 

דניאל לוטין: "הייתי בבניין בזמן האירוע. ירד גשם חזק ובאיזשהו שלב אחד השכנים דפק על הדלתות בבניין וקרא לכולם לרדת לחניון שהוצף להוציא את הרכבים. ירדתי לחניון, ראיתי שהמים בגובה הברך, חששתי להיכנס וחזרתי לדירה של החברים שלי, המתגוררים בבניין. בשלב מסוים שמעתי דפיקות חזקות מתוך המעלית עם צעקות. דפקתי בחזרה ושאלתי אם יש שם מישהו וענו לי בצעקות. קראתי להתקשר למשטרה, למכבי האש ולחברת המעליות 'שינדלר' ואך אף אחד לא ענה לנו.

אף אחד לא ענה?
דניאל לוטין: "רק אחרי שעה המשטרה חזרה אלינו ואמרו שניסינו להשיג אותם. מיותר לציין שזה כבר לא היה רלוונטי".

כל אותו הזמן שמעתם את הזוג זועק מתוך המעלית?
דניאל לוטין: "שמענו אותם כעשר דקות. אנשים ניסו לעזור ולחלץ. אנחנו, הדיירים, שברנו את זכוכית השריפה והתחילה האזעקה בבניין בשביל להזעיק עזרה".

באיזו קומה הייתה המעלית?
דניאל לוטין: "ככל הנראה הדיירים ירדו להזיז את האוטו בקומה התחתונה, במפלס החניון. אני יודע שמדובר בדיירים חדשים בבניין, זוג צעיר ששהה כאן כחצי שנה. לא שמעתי אם יש להם ילדים. ברגע שהגיעו הכוחות הגיע גם חבר טוב שלהם, בהתחלה הוא לא הבין שמדובר בזוג. הוא שאל מי נתקע במעלית. סיפרתי לו שמדובר בדיירים מהקומה מעליי ובאותו רגע הוא נשכב על הרצפה והפך להיות חיוור. הבנתי אז שהוא כנראה מכיר את הדיירים".

יודעים מה הייתה התקלה ומדוע הבניין הוצף?
דניאל לוטין: "מדובר בניין יחסית חדש שעומד במשך שנה. כניסת המים החלה מהרחוב. הרחוב צף והמים חדרו לבניין. נכון שהיו גשמים והמוקד היה מוצף בבקשות אך זה לא אומר שלא צריך לתגבר אותו בימים כאלה. אני קורא לכל האזרחים כשיש שריפה או הצפה לא להיכנס למעליות. השתמשו בחדר המדרגות".

מה קרה שם במכבי האש שאיש לא השיב?
אורון דמרי: "אני רוצה להעביר את התנחומים למשפחות. אתמול היה יום קיצון מבחינת כמות המשקעים. יחידת להבה היא יחידה מיוחדת לחילוצים מורכבים כמו זה שראינו אמש. אתמול לוחמי המשמרת פעלו בכמה זירות. היינו באירוע חילוץ אחר, במרחק שני רחובות משמה, ברגע שקיבלנו את ההודעה הגענו למקום והבנו את המורכבות של האירוע".

מה ניסיתם לעשות כשהגעתם למקום?
אורון דמרי: "ברגע שהבנו שיש חשש לנעדרים הכנסו לפעולה מאוד מורכבת שני צוללות לטמפרטורת מים מאוד נמוכה ועם ראות מאוד נמוכה במטרה לבצע חיפושים. מעבר למעלית ידענו שיש עוד חלל גדול וחתכנו את גג המעלית. הצוות הראשון הצליח להגיע ללכוד הראשון במעלית".

הוא היה בן החיים?
אורון דמרי: "הוא לא היה בהכרה. העברנו אותו למד"א להמשך טיפול ובהמשך נקבע מותו. בהמשך סרקנו את השטח כדי לנסות לאתר אנשים נוספים. פעולות הסריקה שלנו נמשכו עד השעות הקטנות של הלילה".

עריכה: איתמר זיגלמן

05/01/2020
הישארו מעודכנים

נספי המעלית: סתיו הררי ודין שושני
נספי המעלית: סתיו הררי ודין שושני  |  צילומים: מתוך פייסבוק, דוברות מד"א