איריס קול

חגי אוזן תובע את אייל גולן

המפיק המוזיקלי ומנהל האמנים חגי אוזן שעבד לצידו של גולן בעבר: "יש בינינו מחלוקת כספית"


בשבוע שעבר התפרסם כי המפיק המוזיקלי, פרשן התרבות ומנהל האמנים חגי אוזן, שעבד בעבר לצידו של אייל גולן, תובע אותו בטענה שלא שולמו לו ימי חופש ודמי הבראה, וכי פוטר ללא שימוע. אוזן סיפר על המחלוקת הכספית בינו לבין גולן. בהמשך, הביע דעתו חגי אוזן על סדרת הטלוויזיה 'שנות השמונים' שסופגת לא מעט ביקורת בטענה כי הסדרה רדודה. מדוע אוזן חושב שדווקא מדובר בסדרה נהדרת?

אתה עבדת שש שנים במשרד של אייל גולן, מדוע עזבת?
"זה מורכב וארוך אבל אין עילה אמיתית".

לא היה שימוע או משהו. פשוט הודיעו לך שפוטרת.
"זה היה כתוב בעיתון. בוקר אחד קמתי לקרוא את מדור העלוקה ב'ידיעות האחרונות' ושם היה כתוב שים הפקות מודה לחגי אוזן על העבודה היפה והמבורכת. מה שיש ביננו היא מחלוקת כספית שאני לא רוצה לפתור אותן בתקשורת".

נעלבת?
"אי אפשר שלא להיפגע. אבל ככה זה עסקים. לא חשבתי מעולם שזו חתונה קתולית".

בכל זאת הגנת כל השנים על אייל.
"עכשיו כשאני איתם בתביעה אני עדיין מחזיק באותם דעות שהחזקתי בעבר. גם כשהייתי עיתונאי אמרתי את אותו הדבר וגם עכשיו. אי אפשר לחשוד בי שאני מגונן עליו בגלל שאני עובד שם. אני אמשיך לגונן על האמת".

האמת גמישה בעניין הזה.
"זה עניין של מוסריות. מה שבטוח זה שאי אפשר לרמוז שאני משוחד בדעתי. עכשיו אני בתביעות איתו".

יש לנו שתי דקות לדבר על הסדרה שנות ה-80. אתה חושב שאני מתנשאת ופלצנית אם אני לא מתחברת?
"זו סדרה מופלאה ואת לא מצליחה להבין את השפה הזאתי, את הניואנסים. חיינו בשני מקומות שונים".

אבל זה כל כך נמוך שזה מביך אותי. אני מסתכלת על זה ואני נבוכה. זה נמוך מבינתי.
"אין בעיה עם הנמוך. נמוך זה ים המלח, גם הוא אחד משבעת פלאי תבל וגם אותו צריך לדעת להבין. בן אדם שלא הצליח להבין כשל מתפקידו כמבקר. שלחו אותו לא כדי לומר שהסדרה נמוכה אלא כדי להבין".

זה נורא ברור מה קורה שם. מה יש להבין?
"זה לא כזה ברור. בשנות ה-80 וה-90 כשלא הייתה ביקורת רצינית למוזיקה המזרחית פשוט לעגו לה. זו לא סדרת מופת אך יש בה המון דברים טובים. אני כן יכול לבוא בטענות לבימוי המוקצן ולעודף התבלינים אבל אני לא יכול לומר שהכל שם מגעיל ואין שם כלום. יש כאן קהל שלם שצופה בזה ותפקידו של המבקר להבין מדוע. עם הצלחה לא מתווכחים, הצלחה לומדים ומפרשנים. מה שעובד שם זה היכולת לשחזר את התקופה. אני גדלתי ממש שם בשכונה ברמלה ואני יכול לראות איך הם מצליחים להחיות את כל אחת מהדמויות".

אני חושבת שבעונות ראשונות הסדרה הייתה טובה יותר.
"יכול להיות שככל שסוחטים את הלימון הוא נהיה פחות טוב. יכול להיות. זו ביקורת לגיטימית".

ומה לדעתך על סברי מרנן?
"לא. המטרה שלהם היא מאוד נקודתית ולדעתי הסדרה קצת תפלה לי בפה לעומת שנות ה-80 שאני כל כך אוהב. העבודה שלנו כמבקרים, כשאנחנו שומעים שיר או סרט שהקהל אוהב, הוא לנסות להבין מדוע. אם אתה לא יודע מדוע, רד מהבמה ואל תדבר על הסדרה הזאת כשאין לך תשובות. לסדרה הזאת יש רייטינג מדהים ולא כל מי שרואה אותה הוא מטומטם".

עריכה: איתמר זיגלמן

23/01/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אייל גולן
אייל גולן  |  צילום: גדעון מרקוביץ'/פלאש90
Paris