איריס קול

"הרוח של התקווה 6 - שיש בה תקווה"

סולן התקווה 6 עומרי גליקמן התארח באולפן וסיפר על סיבוב הופעות החורף החדש • "ההופעות הן הביטוי האולטימטיבי של הלהקה, שם אנחנו במיטבנו"


אחרי שחרשו את הקיץ ואת הרדיו עם הסינגלים 'יום יפה?' ועם 'העברית החדשה' עומרי גליקמן סולן להקת 'התקווה 6' התארח באולפנה של איריס קול ב־103fm לכבוד מופע אינטימי חדש ב360 מעלות של הלהקה שיתקיים במהלך החורף הקרוב (30.1 במועדון התיאטרון).

גליקמן התחיל וסיפר על השיר 'העברית החדשה': "יש לנו שפה נהדרת, צריך להשתמש בה. זה התחיל ברעיון של לעשות כזה שיר, ולא ידעתי איך להעביר את הרעיון. ידעתי שיש נקודה ששווה לדבר עליה, בהתחלה זה נכתב כשיר אהבה סוג של דו שיח בינו לבינה, אבל הכל עם מילים באנגלית וזה לא עבד. ואחרי זה עשיתי גרסה נוספת ואז התחלתי לכתוב, בזמן שהבן שלי היה מעיר אותי לפנות בוקר ונרדם שוב, הייתי כותב במשך חודשיים ואז אספתי את הכל לשלב העריכה". 

"הקהל שלנו אוהב שינויים אבל הוא עדיין אוהב להרגיש בבית, שנפתיע אותו אבל המסגרת הדברים המוכרים שלנו. ההשפעה העיקרית על הלהקה זו מוזיקה ג'מייקאנית, רגאיי סול, ומשם זה התפתח לכל מיני כיוונים שתמיד נשארו על טהרת הגרוב של המוזיקה השחורה". 

בהמשך סיפר על כך שהתחיל ללמוד שיעורי פיתוח קול: "הייתי מצטרד אחרי הופעות, לא חשבתי שאני צריך ללמוד את הדבר הזה, ומסתבר שצריך, אני באימונים ואני משתפר זה עזר לי ושינה לי את החיים, פעם לא יכולנו לעשות הופעה יום אחרי יום. היום זה אפשרי, אני ממש אובססיבי לעניין אני שומר על הקול".

בנוסף סיפר האם יש לו תוכניות לכתוב חומרים בשפות נוספות: "יש מחשבה לעשות משהו בשפה אחרת, אני דובר צרפתית וראיתי שאני מתחבר לשירה בצרפתית יותר מאנגלית, אז התחלתי לכתוב. צריך לעשות את זה בצורה ראויה, אני בתחילת הדרך של העניין הזה", המשיך וסיפר על כתיבת שירים לאחרים ואמר, "אני רוצה לכתוב החוצה ולשתף, יש לי הרבה דברים כתובים לאמנים אחרים, אני מאוד אשמח לעשות את המהלך הזה בקריירה ואני מכוון לשם".

27/01/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עומרי גליקמן באולפן של איריס קול
עומרי גליקמן באולפן של איריס קול  |  צילום: 103fm
Paris