אילה חסון

"'הארץ' חשף את ליברמן במערומיו"

חבר הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) מאמין לחשיפת 'הארץ', שלפיה בזמן תקופתו של יו"ר ישראל ביתנו כשר הביטחון, לשכתו דאגה לפטורים רבים לחרדים


ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), שוחח עם אילה חסון 103fm על תחקיר שפורסם היום (ב') בעיתון 'הארץ', שלפיו לשכת ליברמן, בזמן היותו כשר ביטחון העניקה פטורים רבים לחרדים מגיוס לצה"ל.

"בזמן שיו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן סיפר לכל המדינה שכביכול הוא לא הקים את הממשלה בבחירות הראשונות בגלל חוק הגיוס, כעת עיתון 'הארץ' חשף אותו במערומיו".

הוא טוען שזה פרסום לא נכון.
"מאחר שליברמן הוכיח לנו בשתי המערכות האחרונות את 'אמינות' דבריו וכוונותיו, אנחנו נוטים להאמין שבמקרה הזה תחקיר 'הארץ' מבוסס".

יש לך מידע בנושא? ניסית לבדוק?
"אנחנו, לשכות הח"כים, מקבלים המון פניות ציבור במגוון רחב של תחומים, ובהן גם פניות של בחורי ישיבה שלא דאגו לרישום הנכון, יצאו לחו"ל, צריכים להתחתן ועוד כל מיני סיבות שבגינן פנו למשרדי הח"כים לעזרה והם פונים ללשכת שר הביטחון להמשך טיפול. ידוע שאבי אבוחצירא לא עשה שום דבר בלי אישורו של שר הביטחון, של הבוס שלו, איווט ליברמן".

אז לדעתך זה נכון אפילו שהוא מכחיש?
"הוא גם מכחיש שהוא באמת רצה ממשלת אחדות ושהוא עשה הכול כדי להקים ממשלת אחדות, והוא גם אמר שהוא ילך בבחירות האחרונות רק לממשלה בראשות נתניהו והוא לא עשה זאת".

מה בעצם קרה בין ליברמן לחרדים או לדרעי? האם מסתתר סוד?
"איווט ליברמן יצא פצוע וחבול ממערכת הבחירות הראשונה באפריל והבין שהדרך היחידה שהוא יכול לחזק את מעמדו הפוליטי היא הסתה פרועה, הפצת שקרים, כזבים והאשמת החברה החרדית בכל הצרות החברתיות והכלכליות שיש במדינת ישראל".

הוא לא יהיה שותף איתכם בממשלה הבאה? אם גנץ יזכה – אתם תהיו בממשלה של גנץ?
"אנחנו חדורי מוטיבציה להביא לכך שגוש הימין ישיג 61 מנדטים ללא איווט ליברמן. ליברמן מאשים את המפלגות האחרות בסחיטה ובהצמדת המדינה עם הגב לקיר בעוד שהוא עושה זאת כבר שנה שלמה. הוא שיתק מדינה שלמה, שיתק את הכלכלה, את החברה, כשהוא קורע ומשסע ציבור בציבור. אחוזי ההצבעה במעוז השמאל, בכחול-לבן, היו גבוהים יותר מאשר במעוז הימין והליכוד. אנחנו בגוש הימין, בעבודה מאומצת ומשותפת, נעשה הכול כדי להביא את אחוז ההצבעה הגבוה".

איך תעשו זאת?
"יש לנו דרכים, שיתופי פעולה, נארגן את כל המשאבים והמידע שיש ברשותנו".

בוא נדבר על הקמפיין המשותף שלכם עם הליכוד.
"זה לא קמפיין משותף, אנחנו בשיתוף פעולה עם הליכוד. יש לנו מידע שיכול לעזור לליכוד, למשל הניסיון שלנו להביא אחוז הצבעה גבוה באמצעים טכנולוגיים. הידע שברשותנו מועבר לליכוד ונעשה הכול כדי שגוש הימין יביא 61 מנדטים".

 

עריכה: עופרי גליכמן ואיתמר זיגלמן 

03/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יעקב מרגי
יעקב מרגי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris