אילה חסון

למה לא חקרו אותו באזהרה?

יו"ר הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין עדי כרמלי התייחס לתכתובות שפורסמו בין השר משה כחלון לשופטת אתי כרייף


עורך הדין עדי כרמלי, יו"ר הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין, שוחח עם אילה חסון ב-103fm על המסרונים בין שר האוצר משה כחלון לשופטת אתי כרייף: "בתיק הזה ניהלו חקירה נגד אפי נוה. אם מנהלים חקירה, ועולות עבירות לכאורה של אנשים אחרים, צריך לחקור את העבירות האלה. השאלה גדולה, למה כשהחליטו לגבות הודאה מהשר כחלון, זה לא נגבה באזהרה?"  

"היו שני גלים של פרסומים בנוגע לשיחות בין השר כחלון ועו"ד כרייף, בגל הראשון נחשפנו לשיחות שהיו שנתיים לאחר המינוי של כרייף, שתחילה נתפסו בעיניי כאקט מציצני וחדירה לפרטיות שלא היה בפרסום שלהם צורך. כעת מתפרסמת הידיעה שהשיחות הללו החלו עוד לפני המינוי ועוסקות לכאורה במינוי עצמו. השאלה היא כשהחליטו לגבות הודאה של השר כחלון בחקירה, מדוע היא לא נגבתה באזהרה? לכאורה כן עולה חשד. חקירה באזהרה בסופו של דבר באה לשמור על הנחקר ועל זכויותיו. פה בחרה המשטרה, או מי שהנחה את המשטרה, שלא לחקור את השר באזהרה".

נציין שייצגת גברת שהייתה חשודה באיזה שהוא קשר עם עורך הדין נוה והחקירה שלה נסגרה מחוסר אשמה.
"נכון, ולכן אני יודע לומר שבתיק הזה כל מה שנעשה אושר דרך הדרגים הכי גבוהים. למה החליט מי שהחליט לא לחקור באזהרה אם היו ראיות שלכאורה נוגעות למינוי? האם מישהו סימן פה מטרה ולפיה הוא רץ?

אתה אומר דברים בצורה מאוד מעורפלת. אם אתה רוצה לומר דברים – תאמר אותם ובעברית, אם אתה לא יכול לומר אותם אל תאמר.
"בתיק הזה ניהלו חקירה נגד עורך הדין אפי נוה, אם עולות עבירות של אנשים אחרים במהלך החקירה, צריך לבדוק גם אותן. אי אפשר להתמקד רק בדבר אחד ולשים את הידיים על העיניים בדבר אחר. לא בחקירה פלילית. ככל שהתכתובות נוגעות לאחרי המינוי וזה עניין פרטי, אני חושב שזו חדירה לפרטיות ואין מה לעסוק בזה. אם יש דברים שהיו ידועים למשטרה ולא נחקרו, צריכים לשאול למה הם לא נחקרו באזהרה".

הייתי רוצה לשאול את שי ניצן את זה. כל הקטע של שי ניצן זה התמחות באכיפה בררנית. איפה שמתאים לו הוא עושה ככה ואיפה שמתאים לו הוא עושה אחרת.
"אם מה שאת אומרת הוא נכון זה חמור מאוד. אם זו רק רכילות ואין חשד לפלילים, אז אני בכלל חושב שלא צריך היה לפרסם את הדברים. גם כשחוקרים בתיק פלילי ועולים חשדות נגד אנשים שהם לא מושא החקירה, צריך לחקור גם אותם, אי אפשר לעצור".

כחלון טען בחקירה שהוא פגש את עורך הדין עשר דקות בבית קפה. איקון הטלפון שלו הוכיח שהוא פגש אותו שעה.
"העובדה הזאת הייתה מצדיקה כשלעצמה לעבור מעדות פתוחה לחקירה באזהרה ולומר לו שבאותו הרגע הוא הפך לחשוד".

עריכה: איתמר זיגלמן 

05/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה כחלון
משה כחלון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris