אילה חסון

"הם קבורים אחד ליד השני והכול מכאן יהיה יחד"

ציון שושני, אביו של דין שושני ז"ל, שנהרג באסון המעלית, שוחח עם אילה חסון על הקשיים • עורך הדין של המשפחה עדכן בהתפתחויות המשפטיות


ציון שושני, אביו של דין שושני ז"ל שנהרג באסון המעלית, ועורך הדין ד"ר קובי קפלנסקי, שמייצג את משפחות שושני והררי, שוחחו עם אילה חסון ב-103fm על ההתפתחויות המשפטיות ועל הקשיים. "הכתובת הייתה על הקיר, זו לא באמת גזירה משמיים, היו הצפות קודמות באזור", אמר עורך הדין קפלנסקי. ציון שושני אמר כי "הקושי הוא אדיר. באים אליי מלא הורים שאיבדו את ילדיהם ואומרים לי, 'אנחנו שותפים לצער', זה מאוד אינדבדואלי".  

עו"ד קפלנסקי: "אנחנו נגיש תביעה נגד עיריית תל אביב, נגד חברת המעליות ונגד כל גורם שאנחנו רואים בו אחראי לאסון הנורא שאירע. באסון הזה הכתובת הייתה על הקיר. זו לא גזירה משמיים. כבר היו הצפות קודמות באזור. הבית שבו אירע האסון נמצא בנקודה הטופוגרפית הנמוכה ביותר באזור. גם עיריית תל אביב וגם גורמי התכנון היו צריכים להיערך לזה מראש".

יש בידיכם את תוצאות התחקיר והבדיקה שעשו גם במשטרה?
עו"ד קפלנסקי: "אנחנו עדיין לא קיבלנו את תוצאות תחקיר המשטרה. המשטרה אספה לידיה הרבה מאוד עדויות, גם של אנשים וגם של מצלמת אבטחה שהייתה באזור. אנחנו פנינו השבוע לעיריית תל אביב ולרון חולדאי לקבל את הממצאים של החקירה שהם עשו לא רק באסון הזה אלא במקרים קודמים שהיו".

בכתבה שצילמתי הראיתי שהניידת של העירייה עברה שם בזמן האירוע. אם רק היו עונים באחד המוקדים של שירותי ההצלה, אפשר היה אולי לסייע ללכודים.
עו"ד קפלנסקי: "ברור אילה. המוות הוא מקומם ומצער עוד יותר. זה לא שדין וסתיו טבעו מיד למוות. אפשר היה וצריך היה להציל אותם".

ציון, איך אתם?
ציון: "קשה. יש חסר ענק. היום במקרה הוא יום הולדתי. הבן שלי היה גם החבר הכי טוב שלי. היינו שותפים בעסק".

שנפתח השבוע מחדש. מה שלום רעייתך ואחותו עדן?
ציון: "קשה להן יותר. הן מסתגרות עם הרגש. הקושי הוא אדיר. פונים אלינו המון הורים שאיבדו את ילדיהם אבל זה לא זה, כל אובדן הוא אינדיבידואלי".

אתם בקשר עם המשפחה של סתיו?
ציון: "בוודאי. מכורח הנסיבות אנחנו מחותנים שלא מימשו את חתונתם. הם קבורים אחד ליד השני והכול מכאן יהיה יחד".

עריכה: איתמר זיגלמן

05/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סתיו הררי ודין שושני ז"ל
סתיו הררי ודין שושני ז"ל  |  צילומים מתוך הפייסבוק ודוברות מד"א
Paris