אילה חסון

"היא ממשיכה לגדול עם הגיל ומנת המשכל שלה נשארת"

תהילה מדמוני, אחות של הודיה שנמצאת בכלא בפרו: "המצב של הודיה לא פשוט, הוא הולך ומידרדר" • "אנחנו קוראים לראש הממשלה להיות מעורב בסיפור"


תהילה מדמוני סיפרה על אחותה הודיה שנמצאת בכלא בפרו: "אחותי אוהבת ילדים והרעיון של הנסיעה היה נשמע לנו בסדר גמור. אנחנו מכירים את האחות של החברה וידענו שזאת טיסה לאירופה. ראינו את הכרטיסים, שלחנו אותה בלב שלם", סיפרה האחות, "הנשיא הגיש בקשה לחנינה, אני פונה לראש הממשלה ולשר החוץ לעזור לחון את הודיה". 

אחרי השחרור של נעמה יששכר, דובר ארוכות על אחותך וחברה שלה שעצורות בפרו עם 28 קילוגרם קוקאין במזוודות שלהן, לא עם 9 גרם של גראס. זה הבדל מטורף. בזמנו עשיתי כתבה בנושא ואפשר לומר שאחותך לא בקו הבריאות.
"היא אובחנה כסובלת מפיגור גבולי. היא בת 24 אך יש לה מנת משכל של ילדה בת 13".

החברה שלה, שלקחה את האחיינים שלה, על פניו השתמשה בה שתשמור על הילדים בזמן שעסקת הסמים מבוצעת?
"בדיוק. לקחו את אחותי שתשמש כבייביסיטר. אחותי ידועה כבחורה שעובדת עם ילדים ואוהבת ילדים, ועל פניו זה היה נשמע בסדר שהן ייסעו יחד. שלחנו אותה בלב שלם לחו"ל".

עצרו אותן אחרי מעקב ולא בדרך אקראית. הן נמצאות היום בכלא נשים מחריד, קשה ואכזרי. מה המצב של הודיה?
"הוא בכלל לא פשוט. כבר חצי שהיא שם והמצב לא הולך ונהיה טוב יותר. השפה עוד זרה לה, ההתמודדויות החברתיות והסיטואציות החברתיות ממש קשות לה".

מה עם הישראלית שהכניסה אותה לכל ההרפתקה הזאת?
"אנחנו לא יודעים. אנחנו ממוקדים בהודיה".

הצלחתם להגיע לריבלין שמבקש חנינה בשמה. יש לזה סיכוי?
"אנחנו רוצים להאמין שכן. אנחנו מודים לו שהוא בא לקראתנו ועשה את המהלך הזה. זה המקום לקרוא לראש הממשלה ולשרים הרלוונטיים שיהיו מעורבים בסיפור. יש להם את הכוח להשפיע ולעזור לנו. מדובר במקרה מאוד מיוחד של ילדה עם צרכים מיוחדים".

זה לא פשוט כי מדובר בהברחת סמים מטורפת. ההשוואה לנעמה יששכר די מכוערת.
"אין מקום להשוואה. המקרים שונים".

עריכה: איתמר זיגלמן

09/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה חסון
אילה חסון
Paris