אילה חסון

"ציפי רפאלי תקבל עונש לא קל בכלל"

עסקת הטיעון בפרשת המס של ציפי ובר רפאלי סוכמה • אביעד גליקמן ('חדשות 13'): "אנשים נכנסו לכלא לזמן רב יותר על עבירות כאלה, מדובר בהרבה כסף"


משפחת רפאלי נמצאת בשלב של מגעים מתקדמים מול הפרקליטות, בתיק שבו חשודות הדוגמנית בר רפאלי ואימה בהעלמות מס ודיווחים כוזבים. על פי הפרסומים, תרצה ציפי רפאלי עונש מאסר של כשנה וארבעה חודשים, ובר רפאלי תרצה עונש של תשעה חודשים בדרך של עבודות שירות.

אביעד גליקמן ('חדשות 13') הביא פרטים נוספים על הנושא: "אפשר להגיד שהם ממש על סף חתימה, בהתאם למתווה שאז פרסמנו שאומר שציפי רפאלי תיכנס לכלא, ככל הנראה ל-16 חודשי מאסר בפועל, בר תרצה עבודות שירות".

זה דבר שהולם את המעשה?
"כן, יש גם אנשים שנכנסו לשנתיים לכלא על עבירות מס כאלה. צריך להבין שמדובר בעבירות מס של הרבה מאוד כסף ולכן העונש החמור. הן גם ישלמו קנס גבוה, בר כבר שילמה 8 מיליון וכנראה תשלם עוד 5 מיליון. זאת בהחלט תוצאה מאוד קשה, אני משער שציפי רפאלי רגילה לחיות חיי זוהר ופתאום היא תגיע לכלא, לכל אחד זה לא פשוט, בטח במקרה הזה. בר, לעומת זאת, צריך יהיה לראות באיזה עבירות היא בדיוק תורשע, יש עבירות מס שבגינן היא לא תוכל להיכנס לארצות הברית, וזאת עבודה שלה. זו אחת מנקודות המחלוקת בפרקליטות גם".

הציבור מתחלק לשלושה - אלה שלא אכפת להם, אלה שטוענים שרודפים אותה בצורה אכזרית בגלל שהיא בר רפאלי ואלה שטוענים שעושים לה הנחות.
"אני לא חושב שעושים פה הנחות בגלל שהיא בר רפאלי, זה עונש לא קל בכלל שאימא שלה תשב בכלא, וגם עבודות שירות והוצאת סכום כזה, זה לא פשוט".

במיוחד כשלא צריך לגמור לה את הפרנסה.
"נכון, אני מסכים איתך".

הגישה בעבירות כאלה, אם הם רימו את המדינה, בוודאי בזדון, אז שישלמו את הכסף הזה עם קנסות וכו'.
"אם תשאלי אותי, אני בכלל מבטל את עונש המאסר ונותן קנס של עשרות מיליוני שקלים לכל אחד שמרמה את המדינה".

אגב, גם פוליטיקאים שלא מחזירים את הכסף של החובות של המפלגות.
"נכון, אותו דבר בדיוק. מי שלא מחזיר חובות של המפלגות - תטילו עונש כספי של מיליוני שקלים וככה זה לא יקרה, נקודה".

עריכה: אמיתי דואק

11/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בר רפאלי וציפי רפאלי
בר רפאלי וציפי רפאלי  |  צילום: Getty Images
Paris