אילה חסון

"אין לגנץ ממשלה ללא הרשימה המשותפת"

השר אופיר אקוניס טען כי כחול לבן מטעים את הציבור • וגם: תקף את רה"מ לשעבר אהוד אולמרט שנפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן


השר אופיר אקוניס (הליכוד) שוחח עם אילה חסון בתוכניתה ב-103fm והתייחס להצהרתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ, שאמר כי הרשימה המשותפת לא תהיה חלק מממשלתו: "זה קשקוש, זו פשוט הונאה של הציבור. כשאנחנו אמרנו ערב הבחירות בספטמבר שהרשימה המשותפת תמליץ על בני גנץ ותהיה חלק מממשלת מיעוט, היו הכחשות כולל של עופר שלח, יאיר לפיד, בני גנץ בעצמו, בוגי יעלון ושל אחרים, והנה בתוך חודש ראינו שהדבר הזה הוא אמת לאמיתה".

השר הוסיף להתייחס לשתי מערכות הבחירות האחרונות ואמר: "הרשימה המשותפת המליצה על בני גנץ לראשות הממשלה. כחול לבן ביקשו מבל"ד להסיר את תמיכתם, כך שנתניהו יקבל את המנדט ויכשל ראשון בהרכבת הממשלה, וכך יעבור לגנץ לסיבוב השני. לכן, כל דבר שאומרים עכשיו בתיאום מוחלט, כחול לבן, בני גנץ, יאיר לפיד, בוגי יעלון, עופר שלח ואחרים עם הרשימה המשותפת – הכול חולף עם הרוח. אנחנו לא מאמינים לזה יותר, ולשמחתי גם הציבור כבר איננו מאמין לזה". 

"ומהי עמדתך כלפי הטענה של כחול לבן שנתניהו יתקשה לתפקד כראש ממשלה כשהוגש נגדו כתב אישום עם שלושה סעיפים? שאלה חסון את השר, "האדם הזה מלא אנרגיות ויש לו תשוקה פנימית עזה להוביל את עם ישראל גם בעתיד, והוא יעשה את זה בצורה המיטבית כפי שעשה בעשר השנים האחרונות" השיב. והוסיף: "אני רוצה לחזור להתייחס לשקר ולהונאה של כחול לבן, אין להם ממשלה, אפילו לא ממשלת מיעוט, ללא תמיכת הרשימה הערבית המשותפת. בני גנץ יכול להגיד כל דבר שהוא רוצה, ידע הציבור שאין מצב כזה, פשוט אין מצב כזה. אפילו ממשלת מיעוט ללא הרשימה המשותפת לא תוכל לקום. את הדבר הזה אנחנו רוצים להגיד לציבור".

בהמשך אקוניס הביע את דעתו לגבי פגישתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "זה היה מביך. אחד המעשים המבישים ביותר של אדם שעמד בראשות ממשלת ישראל, זה האיש שגם הבוקר הודיע על תמיכתו בכחול לבן. יורם טרובוביץ', אדם קרוב מאוד לבני גנץ, נסע עמו לפני שבועיים לוושינגטון. טרובוביץ' היה גם ראש המטה של אולמרט , לכן אני אומר שכל מי שיטיל פתק 'פה' לקלפי - ידע שכל טיעון שלו על ניקיון כפיים חסר כל תוקף".

חסון שאלה את אקוניס מדוע לדעתו אולמרט בחר לפעול כך, "אני חושב שאהוד אולמרט, בדומה לאהוד ברק במערכות הבחירות הקודמות שעמד כמטיף בשער והעביר ביקורת על ראש הממשלה ועל הממשלה כולה, בוודאי מנסה להחזיר את עצמו למרכז הזירה הפוליטית. אי אפשר לומר מרכז, אלא לשמאל הזירה הפוליטית. מצביעי כחול לבן שבאים מקרב אנשי המחנה הלאומי צריכים לעשות בדיקה יסודית האם הם רוצים להיות דומים למר אולמרט בעניין זה או לא".

בסוף הראיון גם התייחס לסוגיית הרשימה המשותפת ואמר: "רוב אנשי הרשימה המשותפת, כולל חה"כ יזבק שתמכה במחבל המתועב סמיר קונטר ולצערי ניתן לה אור ירוק מבג"ץ, מהללים שאהידים. הם בוודאי לא לגיטימיים להיות חלק מממשלת ישראל ומקואליציה בכנסת ישראל. אני הייתי אתמול בשפרעם ואני ראיתי את האזרחים הערבים שרוצים לחיות איתנו ביחד, זה לצד זה ולא זה על חשבון זה. הקיצוניות של הרשימה המשותפת שמעדיפה את טובת הצד השני תמיד על טובת אזרחי ישראל, שונה לגמרי מהרצון היום-יומי של ערביי ישראל - הרצון לחיות בשלום. הם יודעים מה ממשלת הליכוד עשתה עבורם בעשור האחרון, ולהערכתי חלק מהדברים יבוא לידי ביטוי גם בקלפיות".

 

עריכה: עופרי גליכמן

12/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אופיר אקוניס
אופיר אקוניס  |  צילום: מרק ישראל סלם/פלאש90
Paris