103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"הולכים לבחירות רביעיות"

ינון מגל הגיע למסקנה הזו מסיור שערך בשדרות: "כולם מדברים רק 'כן ביבי - לא ביבי'" • וגם: הוא ויואב לימור דנו על המצב הביטחוני בדרום


בפתח התוכנית דנו ינון מגל ויואב לימור על המצב בדרום, בעקבות סיור שערך ינון בשדרות: "יש פער מאוד גדול בין מה שאתה מקבל בתקשורת מעוטף עזה, לבין מה שקורה באמת בשטח. אף אחד לא אמר לנו שהמצב בלתי נסבל להפך הם אומרים 'יכול להיות שאנחנו שרוטים, הכי טוב פה בשדרות, תפסיקו להציג כאילו הכול פה נורא'. התקשורת מתמכרת לאדרנלין בעוד שהמציאות בשטח יותר שונה". 

במסגרת הסיור גם הגיע מגל למסקנה שיהיו בחירות רביעיות: "כולם בפוזיציה שלהם. כשהלכנו בשוק, אמרו שם - 'רק ביבי', בישיבות ההסדר - זה בנט. כשאתה פוגש את הקיבוצניקים - זה כחול לבן או העבודה, אלה קלישאות של הקלישאות". לימור השיב לו, " שמענו אתמול את גלנט תוקף את בנט ולא אומר מילה על נתניהו שהוא האחראי הראשי למצב. במהדורה אתמול בערב שמעתי שבסביבת נתניהו תוקפים את בנט ומאשימים אותו במצב בדרום, הם אומרים שניתנו לו כל הכלים לפתור את זה. שניהם, בנט ונתניהו, תומכים באופן מוחלט בהרגעה כרגע בעזה, כי אם נלך למלחמה נגמור באותה הסיטואציה. למה הם לא מיישמים את זה? כי יש בחירות".

יואב לימור: "אני מבקר שם כל חודש ותקופות מסוימות כמעט כל שבוע, זה יותר מורכב מהשחור ולבן הזה. בשנתיים האחרונות יש עלייה דרמטית בפניות למרכזי חוסן. זה שהיה שבוע קצת יותר טוב - לא אומר ששבוע הבא יהיה יותר טוב. בסופו של מבצע, כל מבצע, תחזור לנקודה שצריך להסדיר לתקופה ארוכה את השקט"

מגל: "או שיפילו את חמאס".

לימור: "ואז מי שישלוט בעזה?"

מגל: "אבו מאזן".

לימור: "נתניהו לא רוצה את אבו מאזן, לישראל היו הרבה הזדמנויות אבל האסטרטגיה של נתניהו היא לא מדינה אחת, היא שתי מדינות פלסטיניות".

מגל: "המצב בעזה צריך להיות כמו ביו"ש, בשליטה של הרשות הפלסטינית"

לימור: "נתניהו לא רוצה להחזיר את הרשות הפלסטינית לעזה".

מגל: "כי הוא יודע שאם הרשות תהיה ברצועת עזה ויהיה שקט, והמצב יהיה כמו ביו"ש עוד פעם יגידו כל המטורללים שצריך לתת את השטח".

בהמשך השיחה, מגל שאל את לימור "מה דעתך על כך שהתקשורת קוראת להחלפת השטחים 'טרנספר', זה מעצבן אותי. מה זה הפייק ניוז האלה?" על כך השיב לימור: "לכבודך נכנסתי להגדרה המילונית של טרנספר, בעברית זה אומר העברה של אוכלוסייה גדולה בדרך כלל בכפיה מחבל ארץ אחד למשנהו".

מגל: "תסביר לי, אדם פשוט, איש ימין, ישראל השנייה, איך לגרש יהודים מהבתים שלהם, להחריב להם את הבתים, להוציא את הגופות מהקברים - קוראים התנתקות, ולהשאיר את האנשים בבתים לא להזיז אותם מילימטר, אבל להעביר ממדינת ישראל לרשות הפלסטינית - קוראים טרנספר? זה נראה לך סביר?"

לימור: "אם מעבירים את הבית זה כן טרנספר אבל אם מעבירים את השטח - לא?"

מגל: "אני מבין את המציאות ומבין שעובדים עליי, זה לא טרנספר".

בסוף השיחה התייחסו השניים לגמגום של ראש הממשלה, "אני מכיר את נתניהו כמה עשרות שנים, הוא איש רהוט, נבון, אינטליגנט. בעומס הזה שהם נמצאים בו, בטח במערכת הבחירות, אתה מבין שאנשים אומרים לפעמים דברים ואני האחרון שיחשוב שנתניהו לא שפוי. למה אני אומר לך את זה? כי אם היה פה גנץ, היית עושה אייטם שלם והיית מסביר כמה הוא מגמגם וכמה הוא לא רהוט וכמה הוא לא קוהרנטי וכו'" טען לימור.

מגל: "זה לא אותו דבר. אם אתה כבר פותח את זה האמת אני אוהב את גנץ הוא מנץ', הוא גבר, אני אוהב אותו הוא איש טוב. זה לא הגיוני מה שקורה עם הגמגומים האלה, זה מביך. נתניהו הוא מעל הטבע, זה רק דוגמה לכך שהאדם כל היום בכנסים ומדבר. זה פנומן שאין כדוגמתו, לעומת גנץ שכל משפט שהוא אומר הוא מסתבך. אין מה להשוות פה".

 

עריכה: עופרי גליכמן

12/02/2020
הישארו מעודכנים

ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm