המגשרים
עם אמנון רגב

גאווה ודעה קדומה

אמנון רגב ופאנל המגשרים אירחו באולפן את רן שלהבי סמנכ"ל באגודת הלהטב"ים: "כל מה שהוא אחר או שונה זה מעורר פחד וזה מתבטא כשנאה"


מידי יום ראשון, נפגשו חברי פאנל הגישור לשעה של שיחה על עניינים ברומו של עולם. הפעם שוחחו אמנון רגב, ד"ר דייב שמעוני, המנחה האקדמי של קבוצת 'גושרים' ויו"ר ארגון המגשרים בישראל, ושגית ארגמן הוט עם רן שלהבי סמנכ"ל באגודה של הקהילה הלטב"ית והוא סיפר על עצמו: "אני נמצא בתפקיד כבר ארבע שנים, האגודה זה הארגון הארצי של הקהילה הגאה, ארגון רוחב שעובד עם שאר הארגונים ברחבי הארץ. אנחנו עושים את הדוח פעם בשנה שזה דוח מצב של הלהטופוביה והוא מגיע לכל הסיעות בכנסת, וזאת להעלת המודעות. זה דוח עבודה עם נקודות שעולות מתוך השטח שאנחנו צריכים לטפל בהן".

שגית סיפרה: "כשקראתי את הדוח היה לי מאוד קשה, אפילו בתל-אביב שנחשבת ליותר מחבקת. גם בשדרות רוטשילד. הדוח מציף את הבעיה, צריך לשבת ולחשוב יחד איך פותרים את הדבר, איך מגשרים בין קהילות". 

דייב אמר: "אנחנו נמצאים במהלך איך אנחנו הופכים משהו שהרבה שנים נחשב ללא נורמלי, לנורמלי. מבחינה משפטית בהרבה מדינות בעולם להט"ב זה דבר שנוגד את החוקים. אנחנו מנסים פה בשנים האחרונות להפוך את זה לנורמלי. אני לא בטוח שההפגנות הן הדרך אך אני רוצה לומר משפט ידוע 'האיש הזה לא מוצא חן בעיני, אני חייב להכיר אותו יותר טוב'. אחד הדברים שמקרב אנשים ששונים מאיתנו זה הכרות, גם במוצא או באמונה דתית. ברגע שאנשים יכירו את הקהילה ויראו שהם מתמודדים עם אותם דברים זה יעשה את החיבור".  

16/02/2020
הישארו מעודכנים

גישור. אילוסטרציה
גישור. אילוסטרציה  |  צילום: Ingram Image