איפה הכסף
עם ענת דוידוב

תתכוננו לעליות מחירים בסלולר

דפנה הראל כפיר (אתר 'פואנטה') על העסקה בתחום הסלולר - סלקום רוכשת את גולן טלקום • איך זה ישפיע על הכיס שלנו?


דפנה הראל כפיר (אתר 'פואנטה') על העסקה בתחום הסלולר - סלקום רוכשת את גולן טלקום בסכום של 600 מיליון שקל. איך זה ישפיע על הצרכן? "בואו נזכור למה מלכתחילה נדרשת עסקה כזאת, אין מקום בתנאי השוק הנוכחיים לכל כך הרבה חברות. החברות מורידות מחירים ומתקשות להרוויח. התוצאה היא שהן גם לא משקיעות בתשתיות מאחר שהן נמצאות במצב גרוע. מתבקשת עסקה כלשהי ומה שיקרה זה שהמחירים יעלו. אנחנו כצרכנים יכולים לקוות שהעלייה הזאת תהיה מתונה יחסית".

עוד הוסיפה: "אנחנו כנראה לא נראה השתוללות ויהיה מי שימתן את זה. אבל מי שנבלעת זאת גולן טלקום שמציעה את החבילות היותר זולות, בהשוואה לסלקום שמקפידה בשנה שנתיים אחרונות להציע חבילות די יקרות". 

הראל כפיר בטוחה שלא נחזור לימים בהם חשבון הטלפון היא עומד על 300-400 שקלים, והסבירה כי העלייה יכולה להועיל גם לצרכנים: "יש לנו אינטרס מנוגד. אנחנו רוצים לשלם כמה שפחות, אבל אם נמשיך לשלם מעט אנחנו נמשיך לפגר אחרי העולם מבחינת פריסת תשתיות. כרגע לחברות אין כסף להשקיע. לפני רפורמת הסלולר היינו במצב בעייתי ברמת השירות והתרבות של הולכת השולל. מהבחינה הזאת זה פחות טוב שהתחרות תיחלש. אני מקווה שעדיין נישאר עם שוק שיש בו יותר מ-3 חברות כדי שנוכל להתנייד בקלות בין החברות, ושתהיה תחרות לא רק ברמת המחירים אלא גם על השירות".

עריכה: רון שהין

19/02/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איפה הכסף עם ענת דוידוב
איפה הכסף עם ענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris