103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

גנץ על פרשת בכר: "הכול קשקוש"

בריאיון ראשון מאז פרסום הפרשה טען גנץ כי דברי היועץ הוצאו מהקשרם: בכר לא יודע איפה איראן • הבוקר: בכר פוטר, גנץ הודיע כי ישקול צעדים משפטיים


יו"ר כחול לבן, רב אלוף (מיל') בני גנץ, ערך אתמול (ה') בירור ראשוני ובדיקות נדרשות על אודות הדברים שהושמעו בשמו של היועץ ישראל בכר בחדשות 12, ובעקבות כך החליט לסיים לאלתר את עבודתו של בכר בקמפיין. גנץ שוחח עם ניסים משעל ב-103fm והגיב לראשונה על הפיטורים: "מדובר באירוע מניפולטיבי וחמור, בכר סיים את תפקידו גם אם לא התכוון לדבריו".

בפתח השיחה אמר גנץ על התבטאות יועצו לשעבר ישראל בכר: "לא אקשיב ליועץ שנפל בלשונו בסיטואציה מניפולטיבית אלא לגורמי הביטחון. יש פה יועץ שכשל בלשונו ואני ממשיך קדימה, תשמע את ההקלטה בעצמך, האוזן שלך תהיה חשדנית לא פחות משלי, לאור ניסיונך רב השנים. אני מבין את העניין הציבורי, אבל חשוב להתרכז במה שחשוב", הסביר והוסיף: "בכר לא רץ לבחירות, אני רץ, תראה את ההודעה שלו לאחר הפרסום ומה הוא אומר עליי, הוא אמר את זה מרצונו". בקשר לאמצעים משפטיים שאולי ינקוט נגד היועץ לשעבר, טען גנץ: "אני אבחן מה אני מבין מהפרשה הזו ואתמודד מולה משפטית, כרגע אני עסוק בלנצח בבחירות".

בהמשך תקף יו"ר כחול לבן: "שאף אחד לא יספר לי מה החלטתי ביטחונית, הובלתי עשרות מבצעים. אף אחד לא משווה בין פליטת פה של יועץ, חצוף ככל שיהיה, לניסיון שלי". 

"אני יכול לטעות בלשוני פה ושם, אני לא קריין טלוויזיה או איש חדשות"

במהלך הריאיון גנץ השיב אש לליכוד בקשר לסוגיות הגמגום שלו בריאיונות. "זה הכול קשקוש מקושקש, זה מקום נמוך ורדוד", אמר, והוסיף: "אני לא מתכוון ללכת למקום הזה. אני יכול לטעות בלשוני פה ושם, אני לא קריין טלוויזיה או איש חדשות. נניח שהייתי מגמגם, אז מה קרה? אין במדינה שלנו אנשים מגמגמים? אני מכיר אנשים שמתקשים בדיבור אבל הם מנהיגים מעולים. זה יכול לקרות לכל אחד. אנשים עם טיפה מוגבלות מפסיקים להיות אנשים שווים? ככה מתנהג ראש ממשלה?".

גנץ התייחס גם לרמיזות לגבי פרשה מביכה שבה הוא מעורב לכאורה. "אין שום פרשה, הכול קשקוש. אני מספיק אחראי כדי לא להיכנס למקומות האלה. מגיעה למדינת ישראל מנהיגות אחרת, ישרה, שלא מתעסקת בשקרים", טען. 

"בין נתניהו ובין דוגמה אישית יש אפס קשר" 

על כך שנמנע מהזמנת נתניהו לעימות, הסביר גנץ כי "נתניהו נמנע מעימותים במשך עשר שנים, קראתי לו לעימותים בשתי המערכות הקודמות. הפעם השתנה הסטטוס של נתניהו לנאשם ולמועמד לא לגיטימי, הוא הולך לשבת על ספסל הנאשמים ב-17 בחודש", והוסיף: "המדינה תקועה, נתניהו ישמח מאוד שתהיה מערכת בחירות רביעית וחמישית", ותקף את יו"ר הליכוד, כשטען: "בינו ובין דוגמה אישית יש אפס קשר ואני מקווה מאוד שלא הולכים לסבב רביעי. השוויון מטריד והמצב מאתגר אבל לבוחר יש אחריות אדירה. אם נהיה הגדולים אנחנו נוביל, והליכוד יחשוב מה הוא עושה. ביבי יכול להיות חבר כנסת אבל לא שר וראש ממשלה".

לגבי הפתיחה בחקירה בפרשת 'המימד החמישי', הגיב גנץ: "היא נפתחה בגלל שאני לא חשוד בדבר, לעומת נתניהו שהחקירות בענייניו בנושא המניות והקשרן לצוללות לא נפתחות כי הוא כן עשוי להיות חשוד בעניין", וציין: "אני עומד בנושא אחריותי ב'מימד החמישי', היא לא הונתה את המשטרה, היא הציגה את הדברים. המשטרה שכבה חודשים רבים בתוך החברה, הדברים נמסרו למשטרה בצורה שקופה ובהירה, המבקר מצא שאין חשד לפלילים, הביקורת שלו בכלל הייתה למערכות הרכש של משטרת ישראל, ובכללן 'המימד החמישי'. אבל אני אומר לך, אני, בניגוד לנתניהו, שמח על החקירה, מתכוון לחזק את מוסדות החקירה, אכיפת החוק והמשפט. אני חושב שזה מה שמייצב אותנו בתור חברה, ואני לא חושש משום דבר".

גנץ גם טען כי הוא לא מתחרט על כניסתו לפוליטיקה. "המטרה שלשמה נכנסתי לפוליטיקה היא ראויה", אמר והוסיף: "אני לומד על בשרי הרבה דברים, זה בסדר גמור, אבל נראה לי שאני ממשיך קדימה בצורה טובה".

28/02/2020
הישארו מעודכנים

בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90