103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בחירות 2020

בנט: "בלי ימינה חזקה - לא אהיה שר ביטחון"

בריאיון לאראל סג"ל התייחס יו"ר ימינה ליום שאחרי הבחירות, ואמר: "חושש שתקום ממשלת אחדות של נתניהו וגנץ, ואנחנו נושלך"


שר הביטחון ויו"ר מפלגת 'ימינה', נפתלי בנט שוחח עם אראל סג"ל ואורי משגב ב-103fm והתייחס לראיון הסוער שקיים אמש (ש') עם מגישת 'חדשות 12' רינה מצליח: "לא באתי למשחק". השר הוסיף והתייחס גם לבחירות שיתקיימו בעוד פחות מיממה: "יש מגמת עליה מאוד יפה, הימין יכול להגיע ל-61 מנדטים. זה מובהק".

בפתח דבריו הסביר השר את שהתרחש אמש בראיון שקיים עם רינה מצליחה, לטענתו אמר כי "היא הגיעה עם אג'נדה לא לתת לשר הביטחון להשמיע את עמדותיו". השר התרעם ואמר "מצליח אמרה שלושה היגדים לא נכונים והמשיכה להתמיד בזה". לדבריו, המגישה טענה שיש מעצר מנהלי לאנשי השמאל ועל אף שהשיב לה שאין הדבר כך המשיכה לדבריו לחזור על כך. ברגע זה השר החליט להגיב וענה לה 'את טועה ובורה'.

בימים האחרונים יש אלו החוששים שמפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו 'תשתה קולות' ממפלגת 'ימינה', השר בנט הבהיר: "אני לא מקבל את הביטוי 'ישתה בקשית', אין לי טאבו על הבוחרים, הבוחרים הם אנשים בוגרים, עצמאיים ובעלי כושר החלטה". יו"ר 'ימינה' הוסיף ואמר: "אני קיבלתי החלטה לא לירות חזרה על נתניהו ולהיות המבוגר האחראי של הימין, כי זה לא משרת אותנו. אנחנו צריכים להגיע 61, לא הבנתי מה היה פשר ההתקפות של נתניהו, אבל קיבלתי החלטה אסטרטגית שאני לא משיב אש כי זה לא טוב".

משגב תהה האם שר הביטחון מאמין שיחזיק בתפקידו גם לאחר הבחירות, השר השיב: "אם ימינה לא תהיה חזקה אני לא אהיה שר ביטחון ברור ואיילת שקד לא תחזור למשרד המשפטים - זה ברור" והדגיש: "אנחנו בפוליטיקה - בפוליטיקה צריך כוח כדי לקבל את התפקיד". עוד הזהיר השר: "אני יודע לעבוד בפוליטיקה אבל בסוף אני לא קוסם, אי אפשר עם 3 מנדטים לעשות ניסים. מי שרוצה את הקו הזה נגד מדינה פלסטינית בכל מחיר, מי שרוצה גיבוי מוחלט לחיילי צה"ל גם כשזה לא מצטלם נעים, ומי שרוצה זהות יהודית חזקה למדינת ישראל, הודי וגאה בזהות היהודית ורוצה שכל העם יהיה מחובר למסורת, לשורשים, אז זה רק ימינה".

בנט תועד בתקופה האחרונה מסתובב בבתי כנסת רבים ברחבי הארץ, משגב תהה האם משמעות הדבר שויתר על ציבור הבחורים החילוני. השר השיב כי "אין דבר שהוא נמוך מכבודי. אני איש ציבור, אני מחויב לציבור ואני לא רואה בעיה בלכתת את רגליי. יש בזה חצי אמת, אני אומר בצורה הכי ברורה אני פונה חד משמעית לחילוניים ומסורתיים שהם ימין אידיאולוגי, אם הם שונאי דת אז אני לא הכתובת - אני מודה".

בנט הסביר: "אני היחיד שמתנגד באופן מוחלט למדינה פלסטינית, כן מפורזת או לא מפורזת, בהקשר הזה אנחנו שונים. אתה צודק שעדיין לא הצלחנו לממש את כל החזון אבל אני צריך להסתכל על השנה שחלפה בעיניים מפוקחות, ניסיתי מהלך שלא צלח ולכן איחדתי את המחנה".

"אני חד משמעית הולך עם נתניהו"

השר מאמין כי הרכבת ממשלת ימין בראשות הליכוד ובנימין נתניהו היא 'בהישג יד' והמשיך ושיתף בתחושותיו, "אני באמת חושש שתקום ממשלת אחדות של נתניהו וגנץ, אנחנו נושלך וכל מה שחשוב לנו יושלך, ולכן אני חושב שיותר מכולם אנחנו מעוניינים ב'ימינה' חזקה ובגוש שעובר את ה-61".

משגב תהה מדוע ימינה תומכת בנתניהו לראשות הממשלה למרות שהוא מואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים ועל משמעות הדבר בהיבט היהדות: "מה עם עשרת הדיברות? לא תגנוב? לא תנאף? לא תענה ברעך עד שקר? איפה אתם? איך אתם תומכים באיש הזה? אלו פני היהדות?"

על כך השיב בנט: "כולנו בני אדם. גם בתנ"ך אין דמויות מושלמות, לכל אחד יש את הפגמים והבעיות ובסוף אתה הולך עם הרוח הגדולה. האם מעדיף רוח של גוש הימין או רוח של גוש השמאל. אני ימני - מה אני אעשה? אני ימני, אני בעד חיזוק היהדות והמסורת היהודית. הצד השני זה בגדול 'יש עתיד' בתחפושת של 'כחול לבן' שזה שמאל, נגד היהדות ונגד הדת. אני חד משמעית הולך עם נתניהו".

עריכה: עופרי גליכמן

02/03/2020
הישארו מעודכנים

נפתלי בנט
נפתלי בנט  |  צילום: סראיה דיאמנט/פלאש 90