103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בחירות 2020

ליצמן: "אם גנץ יצטרך אותנו, הוא ישלם"

שר הבריאות ביקר לאחרונה את יו"ר כחול לבן בשיחה עם אילה חסון וגולן יוכפז • הוסיף: "קשה להיות מתואם עם ליברמן, כל יום הוא זיגזג"


כ-3,700 בני אדם נצורים זה שבועיים בספינת התענוגות 'Diamond Princess', ובהם 15 ישראלים המחכים להחזרתם לארץ. שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) שוחח עם אילה חסון וגולן יוכפז ב-103fm והתחייב להחזירם הביתה. 

"החלטנו ביחד עם משרד החוץ בשבוע שעבר, עם השר ישראל כ"ץ, שאנחנו הולכים להביא את האזרחים הישראלים הביתה", והוסיף: "כמובן צריך לדאוג שהם לא ידביקו אף אחד כאן, זה התפקיד של פרופ' גרוטו".

איך אנחנו ערוכים בישראל להתמודד עם האירוע הזה אם חלילה הנגיף יגיע לארץ?
"הנחת העבודה שלנו היא שהנגיף יגיע לארץ ולכן נערכנו בהתאם. עשינו הרבה דברים, הרחבנו שני מקומות שאם חלילה יהיו הרבה אנשים בבידוד יהיה מקום לאכלס אותם. בכל בית חולים ניתנה הוראה ש-30 מיטות מיועדות לבדיקות ולחולי הנגיף בלבד". עוד אמר השר כי "ברוך השם עד לרגע זה הצלחנו שלא להגיע לכך. אני רוצה להזכיר שאני הייתי הראשון שהחליט על הפסקת הטיסות ועל הפסקת הכניסה של אנשים זרים לארץ". בנוסף אמר ליצמן כי אינו שולל שיתוף פעולה צבאי במידת הצורך.

בהמשך דבריו התייחס ליצמן לדבריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ אמש (ש') בתוכנית 'פגוש את העיתונות' והביע את דעתו על הדברים. "זה לא מעניין מה שהוא אומר כי הוא משנה פאזה כל יום. בבוקר הוא רוצה ממשלה ליברלית בלי החרדים, אחרי הצהריים הוא רוצה עם החרדים, ומחר בבוקר אומר אחרת". בהמשך התייחס שר הבריאות גם לדבריו של חבר הכנסת אביגדור ליברמן שטוען כי כחול לבן מנהלת מגעים עם יהדות התורה. "זה לא השקר הראשון שליברמן אומר, בוא נשים לב מה ליברמן עושה. בבחירות הראשונות הוא היה לגמרי בימין, בבחירות השניות הוא היה בעד ממשלת אחדות ועכשיו הוא עם מרצ. פעם הוא אמר שאסור ללכת עם מרצ. עוד מעט הוא יגיד שגם עם הערבים מותר".

ליצמן מבהיר כי יהדות התורה תלך רק עם מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו, "יש לנו בלוק והבלוק הוא חזק. אף אחד לא מיהדות התורה, מש"ס ואני מניח שגם מימינה לא יפרוש מהבלוק. אני מניח שזה הרקע לזה שהוא אומר שהוא לא ייתן לי את תיק הבריאות, אז שיהיה לו לבריאות".

בכחול לבן טוענים שמערכת הבריאות קורסת, ש-5,000 אנשים מתים בכל שנה בבתי החולים.
"לי לא תאמינו אבל לרוני גמזו אולי כן. הוא לא בדיוק ביבי נתניהו, והוא אמר בקולו שזה שקר כל הסיפור הזה. אני יכול להגיד שיש ירידה דרמטית בזיהומים בבתי חולים. מדובר על כ-2,400 אנשים בשנה בכלל, הם לא בדקו את הנתונים. הם גם אומרים שהם יבנו שני בתי חולים, אם הם היו מרימים טלפון למשרד הבריאות הם היו יודעים שאנחנו כבר בתוכניות מתקדמות".

"לא מתחייבים על תיקים"

ליצמן מקווה להמשיך ולהחזיק בתיק הבריאות על אף איומי כחול לבן, "זה מקום שאני יכול לעזור לאנשים פרטיים וזה יותר חשוב לי מהכול, יותר חשוב לי מהפוליטיקה הגדולה. אני מבטיח שאם הוא יצטרך אותנו הוא ישלם שאני אהיה גם שר האוצר. עם כל הכבוד, הוא צריך להבין דבר אחד - לא מתחייבים על תיקים".

לדעתך, יכול להיות שגנץ מתואם עם ליברמן בבחינת הדרישות לחרדים?
"קשה להיות מתואם עם ליברמן כי הוא מזגזג כל הזמן, בבוקר הוא אמר אומר ככה ואחרי הצהריים אומר משהו אחר".

איך לא ניגרר לבחירות רביעיות?
"זה צריך לשאול את האחראי, תשאלו את ליברמן".

מה תעשו עם התקציבים של ילדי הישיבות שתקועים בגלל המצב הפוליטי?
"יש בעיה לכולם, לכל המשרדים ואנחנו מטפלים בזה".

אם תהיה שר אוצר תוכל לפתור את זה.
"אני חושב שאפשר לפתור את זה גם בלי זה".

 

עריכה: עופרי גליכמן

02/03/2020
הישארו מעודכנים

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן  |  צילום: פלאש 90