103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בחירות 2020

גנץ: "לא חושש מהסקרים"

יו"ר כחול לבן שוחח עם אילה חסון וגולן יוכפז, ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "איני מאמין יותר לאיש הזה"


יו"ר כחול לבן בני גנץ שוחח עם אילה חסון וגולן יוכפז ב-103fm כשברקע מפלגתו יורדת בסקרים: "בסופו של דבר, אנחנו נמשיך את המאבק שלנו, הציבור בישראל צריך להבין שיש לו רק אלטרנטיבה אחת לשינוי במדינת ישראל", ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני לאיש הזה אינני מאמין יותר. האינטרס היחידי שלו, זה הוא עצמו. אנחנו קוראים לאחדות עם הליכוד ללא נאשם עם 3 כתבי אישום". 

מפלגת הליכוד ממשיכה להתחזק בסקרים בעוד כחול לבן יורדת, גנץ התייחס לתוצאות: "אנחנו מקווים שנוכל להמשיך לשכנע בפעולות שנעשה במהלך השבוע הקרוב" והדגיש: "נתניהו לא יכול להרכיב ממשלה. אנחנו הולכים להמשיך להתאמץ ולשכנע את הציבור שזו סכנה גדולה לדמוקרטיה במדינת ישראל".

כמו גם התייחס הרמטכ"ל לשעבר למפת הגושים כפי שעולה מהסקרים, "אני רואה את החלוקה לגושים על בסיס שותפות שלנו עם כל המפלגות הציונות האפשריות שאינן בתוך בלוק החסינות. זה כולל את העבודה-מרצ, אותנו וגשר. המפלגות הערביות עומדות בזכות עצמן, הן משרתות אג'נדה נכונה בתחום האזרחי". וסיכם: "מישהו צריך לחלץ את המדינה מהבוץ ואנחנו נעשה את זה".

"אנחנו לא רואים את עצמנו חלק עם הרשימה המשותפת, הם ח"כים שווי זכויות והם יהיו בכנסת. הם אמורים לייצג את הציבור שלהם והם עושים את זה נאמנה על 4 סעיפים. הם עושים את זה לחלוטין לא נכון בפן המדיני-ביטחוני, במאבק הביטחוני שלנו ולכן יש לנו בעיה בתחום הזה". 

גנץ אמר כי ממשלה בראשותו תהיה "ממשלה ציונית וממלכתית בקווים ליברליים". לדבריו, מפלגת כחול לבן תקבע את "קווי היסוד שיכבדו את מסורת ישראל ככל שרק ניתן, שיבטיחו לאנשים שרוצים בכך לשמור את הדת בצורה המלאה ביותר, ויאפשרו לאנשים שרוצים אחרת לחיות את חייהם כפי שהיו רוצים לחיות אותם" והוסיף: "הגיע הזמן שבישראל אנשים לא יהיו אחד נגד השני, אלא אחד ליד השני. שאנשים ידעו לכבד אחד את השני ולחיות אחד עם השני".

"10 דקות והסיפור גמור"

גנץ הוסיף לתקוף את ראש הממשלה, "אני לאיש הזה אינני מאמין יותר". לדבריו, "האינטרס היחידי שלו זה הוא עצמו ושרידותו המשפטית האישית". גנץ הודה: "אני יכול להבין את זה ברמה האישית, אני לא יכול לקבל את זה ברמה המדינתית, ברמת הנורמות הציבוריות. לכן אעשה כל שבכוחי כדי לשכנע את הציבור שחייבים לצאת לדרך חדשה".

"בשביל שהדבר הזה ישתנה חייבת להיות מפלגה אחת גדולה, הכי גדולה, קוראים לה כחול לבן" שום הצבעה אחרת לא פותרת מבחינה אסטרטגית את הבלוק הישראלי. זה חמור מאוד, תראו מה קורה, הוא משותק מול עזה כבר שנתיים וחצי לא עושה שום דבר, בכל הזירות, לא קידם שום דבר" טען.

"אני לא אשב עם מישהו שמבחינת הנורמות הציבוריות שהוא עצמו קבע שהן לא אפשריות, הרי הוא אמר אדם תחת חקירה, ואני מוסיף כל שכן תחת משפט, לא יכול לנהל את ענייני המדינה - אני הולך בדיוק באותו קו. אנחנו קוראים לאחדות עם הליכוד, ללא נאשם שיש לו 3 כתבי אישום, 10 דקות הסיפור הזה סגור. עם ישראל מבקש ורוצה אחדות".

בתקופה האחרונה עלה חשש בעיקר ברשתות החברתיות שמידע שהיה בנייד של גנץ, שנפרץ בזמנו ונמצא כעת בידי גורמים זרים, עלול להוות בסיס לסחיטה, על כך השיב גנץ: "הנה התשובה שלי, הכי ברורה בעולם - אפס מידע". והוסיף: "אני לא נתון לסחיטה ואף אחד לא יסחט אותי. אני לא סחיט ואילו הייתי סחיט לא הייתי נכנס לפוליטיקה".

מבקר המדינה כתב דו"ח נוקב בו טען שבני גנץ בתפקידו כרמטכ"ל לא הכין תוכנית מבצעית לטיפול באיום המנהרות. יו"ר כחול לבן התייחס לדברים: "אני מכבד את מוסד מבקר המדינה. שנה לפני צוק איתן הייתה מערכה בצה"ל שנועדה להתמודד עם המנהרות ההתקפיות, 32 צירים במספר. גייסנו את כל השיטות שהיו לנו באותו זמן, גם טכנולוגית וגם מבצעית, שיפרנו את מערכי ההגנה הרלוונטים ורק כאשר לא הייתה ברירה - הלכנו למערכה צבאית התקפית ונטרלנו את כל 32 המנהרות ההתקפיות. זה לא נקרא לא להתכונן".

והוסיף: "אני מאוד שמח שצה"ל המשיך להתקדם ביכולת לנטרל את המנהרות. ראש הממשלה לא אחראי רק על הצבא אלא גם על מה עושים עם מה שהצבא משיג. אני מפרגן לנתניהו שהובלנו במשותף את צוק איתן - שצוק איתן הייתה הצלחה. היא הייתה מערכה קשה ומורכבת, אבל מוצלחת שהשיגה את כל יעדי המבצע כפי שהוגדרו ע"י הממשלה, וגם הביאה שקט של 3 וחצי שנים. בדיוק אותו היה צריך למנף להסדרה ארוכה ולהשבת הבנים, מה שמנסים לעשות עכשיו אחרי שנתיים שהדרום שרוף".

"מישהו מנסה להדביק לי עבירות"

בהמשך התייחס גם לפרשת המימד החמישי: "אני לא תמים, ואני לא רואה שזה מקרי לחלוטין, ששר המשפטים לוחץ והשר לביטחון פנים לוחץ, והחקירה נפתחת בתאריך מסוים לפני הבחירות, ובכל זאת, אחרי שאמרתי את זה, אני מכבד את ההחלטה. מערכות אכיפת החוק ומערכות החקירה הן יסוד חשוב בדמוקרטיה. אני לא חשוד בשום דבר ואשתף פעולה". 

מומי למברגר כתב לפני שלושה חודשים דו"ח בו הוא מבקש לפתוח בחקירה פלילה בעניין 'המימד החמישי', לא דן אלדד כפי שרבים טוענים בתקופה האחרונה שפתח בחקירה מטעמים פוליטיים בלבד. "השיחה האחרונה שהייתה לי עם גורמי פרקליטות הייתה כשהודיעו לי שהתיק שכנגדי וכנגד אמיר אשל על פעילותנו בצוק איתן נסגר". והוסיף: "אינני מעורב בפרקליטות. כל החלטה, לטובה או לרעה, אני אכבד אותה ואעמוד בגאון מול הציבור. שקל מה-4 מיליון לא הגיע אליי".

גנץ טען כי הכסף המדובר נועד לכסות את העלויות של החברה בתחום הפרויקט ולתפקודה השוטף, וכי הדברים שמוצגים בתקשורת אינם נכונים. "החברה הודיעה למשטרה שהיא מפתחת מערכת, שהיא בקשרים עם לקוחות, מעולם לא נאמר למשטרה שמכרנו את המערכת לגורם אחר, הם ידעו שמדובר במערכת בפיתוח. המשטרה ישבה חודשים בתוך 'המימד החמישי', הכירה את כל אנשיה, יכולותיה, האדפטציה של המערכת לטובת הצרכים של המשטרה נעשתה ביחד איתם, עשינו להם קורס הכשרה בעניין הזה ועשינו להם פיילוט מבצעי בסכום של 4 מיליון שקלים".

"מישהו מנסה להדביק לי עבירות, והציבור לצערי עלול לקנות את הסיפור הזה - בזה אני נלחם במישור הציבורי. מערכות החקירה, מערכות האכיפה מערכות המשפט הן הדבר העליון במדינת ישראל. בלעדיהן, כל בירון פה עושה מה שהוא רוצה, בין שהוא בריון פוליטי או בריון פלילי. כנגד זה אפעל ככל שאני יכול, גם אם אצטרך לשלם מחיר אישי" הוסיף גנץ.

מה שאנחנו רואים בשבועות האחרונים זה סט שקרים אחד אחרי השני שמופרחים לאוויר. יתפוס – טוב, לא יתפוס - תנסה עוד פעם. אני בשלי, מסתובב בשטח. אני שמח שיש חקירה, הם יבדקו ויראו שהגרסה שלי נכונה" סיכם. 

ושאלה לסיום, אם בבחירות הקרובות לא תצליח להרכיב ממשלה, תסיק מסקנות?
"אני פועל בשביל לנצח את הבחירות ואני מאמין, שגם אם זה נראה קשה, אנחנו נצליח".

ואם לא?
"אנחנו ננצח בבחירות".

עריכה: עופרי גליכמן

02/03/2020
הישארו מעודכנים

בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90