103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בחירות 2020

כ"ץ: "דברי אשל לא משקפים את רוחנו"

בכיר הליכוד התייחס להקלטות של יועץ נתניהו: "דברי הבל מוחלטים" • בשיחה עם אילה חסון וגולן יוכפז שיתף גם בעמדתו בנושא החלת הריבונות


השר ישראל כ"ץ (ליכוד) התייחס לפרסום ההקלטות של נתן אשל, יועצו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהן התבטא נגד מצביעי נתניהו 'המזרחיים' ואמר כי 'קמפיין השנאה עובד אצל לא אשכנזים', קרא לשרה מירי רגב 'בהמה', וציין גם כי השנאה זה מה שמאחד את מחנה הימין. על כך אמר השר כ"ץ שמכהן בנוסף כיו"ר מטה הבחירות: "דברי הבל מוחלטים שלא משקפים אף אחד, מנוגדים לחלוטין לרוח הליכוד, לדרך שבה אני צמחתי וגדלתי וגם כל האחרים".

בהמשך התייחס ליממה האחרונה לפני הבחירות: "אני לא מומחה גדול לסקרים ובדרך כלל הם לא כל כך מצליחים לכוון, אבל המגמה חשובה יותר מהכמות, המגמה היא כרגע לטובת הליכוד ואני מרגיש את זה גם בשטח". לדבריו המגמה החלה מהביקור בוושינגטון בו "הבינו את הפער, שזה אמיתי. המיתוג הבינלאומי של נתניהו התחזק מאוד, הרבה יותר מאשר בספטמבר" ותודות ל"הרבה עבודת שטח. נתניהו חורש את הארץ ויש לזה משמעות מעגלית מתרחבת".

כמו גם להשפעה האפשרית של חשיפת ההקלטות של אשל על הבחירות: "נתן אשל לא דרך במטה הבחירות כולל בפורומים אסטרטגיים שאני יושב בהם וכולל בפעילות". והבהיר: "אין בליכוד שום אפיון, אין שום דבר שקשור לדבר הזה. נתן אשל לא משקף את רוח הליכוד, רוח של אחדות, היא ידועה.  נכון, נתן אשל מקורב לביבי - זה לא משקף כלום".

שר החוץ אמר כי "מירי רגב עושה עבודה יפה בהחלט" אך הדגיש כי "היא לא מושכת אף אחד לליכוד", והוסיף: "אני עצמי אדם שפעל למען הפריפריה בחיבור כבישים, רכבות, אבל לא בגללי הם מצביעים לליכוד. הם מצביעים לליכוד כי הם אוהבים את נתניהו, הם תומכים בו, מתקוממים נגד מה שנראה בעיניהם כרדיפתו המופרזת, הלא שוויונית. מי שמושך את כל הפריפריה זה בנימין נתניהו. אלה תופעות בקנה מידה ענק שלא היה כמוהו אולי משנת 1981 עם מנחם בגין".

עוד הדגיש השר כ"ץ: "נתניהו לא קשור לזה, זה לא הגיע למטה הבחירות בוודאות ונתניהו הכחיש חד משמעית שהגיע אליו" ותהה: "מי יכול לתזמן דבר כזה?" השר טען כי: "אפשר למתוח ביקורת על נסיבות הדלפה של קלטת כזו מפי רב, אבל זה לא ממעיט מחומרת הדברים שהושמעו שם". והוסיף: "ישראל בכר, שתפקד כראש המטה האסטרטגי של בני גנץ, אומר עליו שהוא לא מתאים לדברים האלה. בעיני יש לזה משמעות, אם מישהו אחר חושב שלא - אז שיחשוב שלא. בעיני יש לזה משמעות הרבה יותר עמוקה".

"הולכים להחיל את הריבונות הזאת בוודאות"

בהמשך דבריו התייחס השר למועד פרסום ההקלטות בסמיכות לבחירות וטען בתוקף כי לא מדובר במהלך מכוון: "אני לא אדם נאיבי אבל ממש לא. את הרב הזה ביבי פגש כמו שהוא פוגש עשרות רבנים". על מעורבות נתניהו: "הוא פועל להשפיע להוריד תמיכה בעוצמה יהודית שזו מפלגה שסוחבת קולות מתוך גוש הימין, זאת המטרה שלו, להפך. הוא לא מעורב בדברים האלה". והתנער מאחריות: "אני לא יודע לעומק, אני שומע כמוכם ויש לי פחות זמן לדבר, אני מכיר את ישראל בכר והוא אמר את עמדתו".

השר התייחס לסוגיית סיפוח הבקעה כמו גם לדבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שטען כי ראש הממשלה הבטיח למלך ירדן שבקעת הירדן לא תסופח: "זה שקר, כל הריבונות שהולכת לחול לאחר הקמת הממשלה בתוך שבועות, בגיבוי אמריקני, בשיתוף אמריקני. זה הישג היסטורי ענק של בנימין נתניהו, של קביעת גבולות המדינה". והבהיר: "הולכים להחיל את הריבונות הזאת בוודאות, בתמיכת ארה"ב, אמר את זה נשיא ארה"ב".

"הבעיה של ליברמן היא לא שהוא לא מרואיין טוב, הוא נותן כותרות. הבעיה היא שהוא ממציא" תקף השר כ"ץ. "הוא חשף סוד של הביקור בקטאר של ראש המוסד, לא עושים דבר כזה, זה פוגע במרקם היחסים שאני חלק ממנו עם מדינות המפרץ" התרעם. "ליברמן לא רלוונטי, אין ממשלת אחדות כמו שהבטיח. מי שמצביע לו מקבל את גנץ עם אחמד טיבי או בחירות חדשות, מי שמצביע ליכוד - עוד 2 מנדטים נרכיב ממשלה. ליברמן מתמודד עם מצוקה. אנשים לא רוצים להצביע לו הפעם והוא הולך להיחלש" סיכם השר.

 

עריכה: עופרי גליכמן

02/03/2020
הישארו מעודכנים

ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץ  |  צילום: דוד כהן/פלאש90