103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

איך בן 14 נקלע לסכסוך עבריינים?

הזמר דקל וקנין תועד לצד העבריין שמוליק הרוש, כאשר הקדיש שיר ליריבו: "אין לך מילה" • אלי לוי (חדשות 13') על תסבוכת שנער כלל לא צריך להכיר


יום גשום, כבר סוף עונה? סרטון שנוי במחלוקת, אשר צולם לפני יותר מחודש, מתעד את כוכב הרשת הצעיר דקל וקנין (14) יושב באירוע לצדו של אחד מבכירי העולם התחתון בצפון, שמוליק הרוש. בצילום נראה הרוש כמי שמחבק את וקנין ומפנק בטיפ בעוד הזמר מקדיש ליריבו, העבריין מיכאל מור, את השיר "אתה לא אמין ואין לך מילה". אלי לוי, כתב הצפון של 'חדשות 13', שיתף במערכת היחסים הסבוכה בין שני בכירי העולם התחתון שהפכו לאויבים, וניסה להסביר כיצד נקלע לתוך קטין הריב הזה.

"דקל וקנין בן 14, הזמיר, המברך הלאומי, מוזמן לדעתי מדי לילה, מדי יום, לחאפלות מהסוג הזה, להופעות, אבל הסיפור הגדול הוא מי נמצא שם", הסביר לוי והוסיף: "מי שנמצא לידו ומחבק אותו, ודוחף לו הרבה מאוד שטרות של כסף לתוך החולצה הוא שמוליק הרוש. הוא עבריין מאוד מוכר בצפון ב-20 השנים האחרונות, התפרסם בעבר, בתחילת שנות ה-2000, עם סיפור של ירי טיל לאו, לא פחות ולא יותר, לעבר תחנת המשטרה בנהריה. במשך שנים הוא היה יד ימינו של העבריין מיכאל מור, הוגדר תמיד כמספר 2 בארגון הפשיעה של מור בנהריה. מתי הוא יותר הוכר בתקשורת הארצית? ברגע שבין השניים היה סכסוך חריף מאוד, כאשר שמוליק הרוש עצמו הקים לעצמו כנופיית פשע משלו בצפון, והשניים, פשוט מתקוטטים על השליטה בנהריה. אבל לפני כשנה וחצי או שנתיים מיכאל מור נעצר בחשד למעורבות בפרשת רצח מאוד גדולה, הוא נכלא, מעצרו הוארך עד תום ההליכים, כך שהוא הורחק לגמרי מנהריה, ולמעשה אפשר לומר שהשליטה באזור הגליל המערבי בכלל עברה לידיו של שמוליק הרוש".

לדברי לוי, צילום הסרטון לא היה מקרי. "זה לא היה מצולם אם הוא לא היה מאשר את הצילום הזה. לא סתם זה צולם וכבר 4 שבועות חורך את הרשתות החברתיות", אמר. 

האירוע מתוכנן ומכוון למי?
"למיכאל מור, כך ששמוליק הרוש לוחש באוזנו של המברך הלאומי דקל וקנין את מילות השיר, את מילות הברכה, כביכול דקל וקנין חושב שהוא מברך מישהו שהוא באמת חבר של שמוליק הרוש, הסרטון הזה מופץ כבר כמה שבועות ברשתות החברתיות".

אז הוא מבקש ממנו לשיר שיר של הזמרת נטלי פרץ שכולל את המילים: 'אתה לא אמין, אין לך מילה, אתה לא אותו הגבר שהיה בהתחלה, שי

דע איך לחזר, כל רגע התקשר. אם זאת האהבה שלך, אני לא צריכה חבר'.
"אבל אני חייב להוסיף משהו אחד, אם הסרטון הזה היה מופץ לפני 6-5 שנים הוא היה דרמה הרבה יותר גדולה. ארגון הפשיעה של מיכאל מור כבר איננו. הוא כבר אינו ראש ארגון פשיעה מבחינת המשטרה, החיילים התפרקו, הארגון התפרק. הרוש עצמו גם, צריך לומר, כבר לא מוגדר כאחד מבכירי העבריינים, אבל יש פה סכסוך רומנטי מאוד, סקסי מאוד, בין 2 אנשים שהיו החברים הכי טובים".

לוי גם התייחס לדאגה מכך שילד בן 14 צולם עם עבריינים, וסיפר: "צריך לומר גם לזכותה של המשפחה, אף אחד מבני המשפחה לא ידע ששמוליק הרוש הולך לשיר בהקנטה", אמר והוסיף לגבי ההתפתחויות שקרו מאז, שיכולות לעזור לווקנין: "צריך לזכור שהסרטון הזה צולם עוד לפני שהוא הוחתם בחברה של אייל גולן. אני מאמין ויודע שבשבועיים-שלושה האחרונה לקחו אותו כפרויקט באמת רציני, לא רק בתחום הזמר".

אבל אתה לא מרגיש שיש פה איזה ניצול גם של המשפחה שלו, גם של האנשים שצמודים אליו, גם בכלל של עולם התרבות שלקח ילד בן 14 מהצפון וצוחק עליו, לא איתו.
"נכון, חד משמעית. ודיברתי ב-3 ימים האחרונים לא מעט עם קציני משטרה והם אמרו, 'אין פה פן פלילי, אבל יש פה פן שאולי מחלקת הרווחה בעיריית טבריה, מישהו מהאנשים האלה בתחום הזה צריך להיכנס לתמונה ולהבין איפה הוא נמצא בלילה, איפה הוא מופיע בלילה, מי מלווה אותו שם'".

ברור, אבל אתה שואל את עצמך, מה גורם לילד בן 14 לשבת במהלך חאפלה ליד עבריין צמרת כזה, הרי זה לא היה קורה לילדים שלך, נכון?
"לילדים שלי לא, אבל שנינו זוכרים פעם את שריף הזמיר הדרוזי, גם הוא בגיל 14 היה מוזמן לחאפלות, הוא לא ידע לאיזה חאפלות הוא מוזמן".

עריכה: אמיתי דואק

10/05/2020
הישארו מעודכנים