103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

ראש עיריית אילת: "ימים מאתגרים כפי שלא היו מעולם"

מאיר יצחק הלוי: "האתגר אדיר, מצד שני מדובר פה בעיר מאוד חזקה" • והוסיף: "שמישהו בירושלים יוריד את הזחיחות ויגיד 'לא נותנים לעיר כזו לקרוס'"


העיר הדרומית אילת מתבססת בעיקרה על תיירות לא מצליחה להתאושש מהמכה הקשה שספגה במגפת הקורונה. המלונות והקניונים ריקים, כמו גם הטיילת, שבימים כתיקונם עמוסה בתיירים ואילו בחודשים האחרונים נותרה ריקה מאדם. ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי סיפר על שגרת החיים בעיר ואמר: "אני עובר ימים קשים במיוחד. שנתי נודדת בלילות כי אני חרד לרוחם, נפשם ופרנסתם של תושבי העיר. אני מתמודד כדי לתת אופק לתושבים הנפלאים שלי. כרגע עוד אין תיירים". בהמשך העביר מסר לממשלה: "אי אפשר לתת לעיר שלמה לקרוס".

מאיר יצחק הלוי, ראש העיר של אילת, שיתף את בן כספית וינון מגל בתחושות שמלוות אותו בתקופה האחרונה, נוכח משבר הקורונה. "אני עובר ימים קשים במיוחד, בעיקר לנוכח העובדה שלמעלה ממחצית בתי האב בעיר אילת 1 או 2 מהמפרנסים נמצא בסטטוס של מובטל. אני מודה ששנתי נודדת בלילות כי אני חרד לרוחם, נפשם ופרנסתם של תושבי העיר אילת. אני במצב הזה מתמודד כדי לתת אופק לתושבים הנפלאים שלי ולנסות לנרמל כמה שיותר מהר את החיים. אין ספק שזו עיר שכולה מושתת על תעשיית התיירות והיא קורסת כתוצאה מאותו נגיף איום ונורא, אז כל שרשרת המזון נפגעת פגיעה לא פשוטה", אמר.

הוא ציין כי "תעשיית התיירות היא לא תעשייה עתירת שכר, אלה לא אנשים שמקבלים משכורות גבוהות ויכולים להוציא מהמניות שלהם כסף. אלה אנשים שחיים מחודש לחודש לכן האתגר אדיר". מנגד, לטענתו אילת היא "עיר מאוד חזקה, עם פוטנציאל שיכול להכניס הרבה, מעין תרנגולת שמטילה ביצי זהב לקופת המדינה". בהמשך הוא הדגיש כי "באילת אין אף חולה קורונה אחד נכון לאתמול, אף חולה, לא בבידוד ביתי ולא בשום צורה, מה שאומר שיש כאן איתנות בריאותית ראויה. לכן, צריך לעשות מספר מהלכים".

בכל שנה פוקדים את העיר כ-2.2 מיליון תיירים, ראש העיר עדכן כי "כרגע עוד אין תיירים, יש בית מלון אחד שעובד. בתי המלון בחלקם נערכים לחג השבועות, בהחלט יש היענות גבוהה. אנחנו מכשירים את השטח לקליטה, כמובן תוך שמירה על תקן בריאותי, על פי הנחיות משרד הבריאות והמועצה לביטחון לאומי. אני מאוד מקווה שהחל משבועות לכיוון חודש יוני נוכל להתחיל לראות תנועה של אנשים, אנחנו מבחינתנו מוכנים וערוכים לקבל אותם באהבה גדולה".

"אנחנו נצא לדרך המלך"

הלוי דן במדיניות הטיפול של הממשלה בכל הקשור לעיר אילת, וטען כי הייתה רמת קשב מאוד גבוהה למצוקה האמיתית של תושבי העיר, אך בימים האחרונים "אני מרגיש שמישהו שם בירושלים מתעייף ונכנס לפוזה קצת זחוחה בכל מה שקשור לצרכים המיידיים הדחופים של העיר אילת. אני מקווה שמהר מאוד יתעשתו בירושלים ויבינו שאי אפשר לתת לעיר שלמה לקרוס".

הוא סיפר כי כתב מכתב דרישות ל-7 מנכ"לים במשרדי הממשלה, "רכבת, שדרוג כביש הערבה, מרכז קונגרסים וקזינו, טיפול באותם מובטלים שייקח זמן לשקם אותם, בבעלי העסקים שנסגרו - סט של דרישות לא בשמיים יש לומר", וציין שבאוגוסט שנה שעברה "ישבה ממשלת ישראל כאן אצלי וקיבלה החלטה איך מפצים את אילת על הנזק המטורף שקרה לה כתוצאה מסגירת שדה דוב. נכון לזה הרגע, לא קורה דבר וחצי דבר בשדה דוב אבל כסף יש אז תעבירו חלק, לא צריך הכול, חלק".

לסיום, הביע הלוי את דעתו על המצב בעירו, ואמר: "עיר נפלאה עם אנשים נפלאים ואני חושב שהיא חוטפת חתיכת 'בומבה' בתקופה הזאת, אבל אנחנו חזקים, אנחנו נצא לדרך המלך. אני מאוד מקווה שמי ששומע אותי עכשיו בירושלים יסיר מעצמו את הזחיחות, יגיד לא נותנים לעיר מקסימה כזו עם פוטנציאל כלכלי מטורף לקרוס. אנא עשו זאת מהר ככל הניתן".

עריכה: עופרי גליכמן

12/05/2020
הישארו מעודכנים

"אי אפשר לתת לעיר שלמה לקרוס"
"אי אפשר לתת לעיר שלמה לקרוס"  |  צילום: משה שי/פלאש90