מושתל של נתניהו?

ניצב בדימוס אריה עמית תקף את מינויו הצפוי של אמיר אוחנה לשר לביטחון הפנים: "מנסים לשתול את האנשים המתאימים שיגרמו לשלטון החוק ליותר צרות"


ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים, שוחח עם בן כספית וינון מגל ב-103fm על מינויו המסתמן של ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) לשר לביטחון הפנים. "מטרתה של ההנהגה הנוכחית היא להחליש את שלטון החוק. כשאוחנה נכנס למשרד המשפטים, הוא עשה שם מלחמת עולם נגד כולם, ולדעתי בפירוש החליש את מערכת משרד המשפטים. בתור פרס, ביבי ישים אותו במשרד לביטחון הפנים כדי שיחליש את המשטרה - זה דבר מאוד מטריד".

מפקד מחוז ירושלים לשעבר אריה עמית התייחס להחלטה המסתמנת למנות את ח"כ אמיר אוחנה לשר לביטחון פנים. לטענתו, "ביבי יעדיף אותו כי הוא הרבה יותר לוחמני נגד שלטון החוק וחייל הרבה יותר נאמן שהוכיח עד עכשיו כשר משפטים שהוא עושה דברו של ביבי בצורה מעוררת כבוד, אם להודות על האמת. בן כספית ציין כי בכירים במשטרה חתמו על עצומה בה הביעו את דאגתם מהמינוי המסתמן, עמית השיב כי אינו נוהג לחתום על עצומות, "בכירים שמביעים את דאגתם והם לא קוראים בשמם אני לא מקבל את זה, וכשראיין אותי העיתונאי אמרתי לו 'אתה יכול להגיד בשמי'. מה שאני חושב זה בשמי, אני לא מסתתר מאחורי בכיר במשטרה לשעבר, זה לא רציני".

הוא מתח ביקורת על התרבות של השנים האחרונות בהן פוליטיקאים בעלי השפעה שלילית על "שלטון החוק כולו - המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט. יש סוג של מלחמה מסודרת, סדורה, שמונחית על ידי הנהגת המדינה בהצלחה גדולה מאוד. במסגרת המלחמה הזו של החלשה עד כדי השמדת שלטון החוק, מנסים לשתול את האנשים המתאימים שיגרמו לשלטון החוק ליותר צרות וליותר החלשה. מטרתה של ההנהגה הנוכחית של מדינת ישראל היא להחליש מאוד את שלטון החוק כולו. עושים את זה בצורה סדורה וזה לא התחיל היום או אתמול. אוחנה הוא אחד החיילים הטובים בסיפור הזה".

כמו כן, הוא אמר כי "אוחנה נכנס למשרד המשפטים, עושה שם מלחמת עולם נגד כולם, ולדעתי בפירוש החליש את מערכת משרד המשפטים. בתור פרס אני מניח שביבי ישים אותו כשר לביטחון פנים, כדי שהוא יצליח גם פה להחליש את המשטרה. זה דבר מאוד מטריד. המשטרה לא צריכה לכופף את ראשה בפני אף אחד למעט בפני החוק. המשטרה צריכה לעשות את שלה, היא לא צריכה להיות מוטרדת מפוליטיקאים, המפקדים במשטרה לא צריכים להיות לחוצים ממה יגידו עליהם, אלא לבצע את מלאכתם כמו שצריך".

"לשר לביטחון פנים, בניגוד למה שחושבים, יש לו המון כוח על המשטרה ויש לו אפשרות מאוד רחבה או לחזק אותה או להחליש אותה. כשאתה שומע מנהיגים מדברים בגנות המשטרה, בגנות הפרקליטות, בגנות בית המשפט העליון - זו החלשה ברמה הכי ירודה. הבעיה היא שהיא תופסת טוב כי ה'עמך' אוהב לשמוע את הדברים האלה וזורם איתם. צריך לזכור שאין במשטרה מפקד שנה וחצי, דבר שלא היה בהיסטוריה אני חושב של שום משטרה בעולם, ואם לא ימצא דחוף מפכ"ל קשוח שלא מפחד או במילים פשוטות, סלחו לי על הבוטות, עם ביצים גדולות - אנחנו בצרה איומה", התריע.

בן: אי אפשר יהיה למנות מפכ"ל בלי הסכמת גנץ.
"אני לא בונה על גנץ".

ינון: אולי ה'עמך' לא מרוצים ממה שהם רואים? אולי הם חושבים שיש אג'נדות שמשפיעות?
"ל'עמך' אין שום מושג מה קורה בפרקליטות, הם לא מבינים בזה. ל'עמך' אין שום מושג איך עובדים בחקירות במשטרה".

ינון: למה אתה מזלזל?
"אין להם מושג מה קורה שם באמת. גם לי יש ביקורת לא פשוטה גם על המשטרה, הפרקליטות ולעיתים על החלטות בתי המשפט אבל אני רוצה שהם יישארו חזקים, לעומת הנהגת המדינה שמאוד רוצה להחליש אותם, כדי שלהם יהיה יותר קל לעשות מה שמתחשק להם". 

  

עריכה: עופרי גליכמן

13/05/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אמיר אוחנה
אמיר אוחנה  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris