103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
זהבי עצבני
עם נתן זהבי

לנתן זהבי יש בחילה מהממשלה החדשה

"הפוליטיקאים הישראלים השפילו את עצמם וירדו לדרגות הנמוכות והמסריחות ביותר" • זהבי לקראת השבעת הממשלה הגדולה ביותר אי פעם במדינה


היום (א') יצאה לדרך ממשלת ישראל ה-35, הממשלה הגדולה ביותר אי פעם במדינה. רגע לפני שהחלה השבעת הממשלה נתן זהבי מתח ביקורת על הפוליטיקאים הישראלים, הביע את בחילתו מהממשלה החדשה, ויצא נגד חברי מפלגת כחול לבן ומפלגת העבודה שייקחו חלק בממשלה בראשותו של בנימין נתניהו: "מי היה מאמין".

נתן זהבי הביע את דעתו על השבעת ממשלת ישראל ה-35 וכינה זאת 'פסטיבל המושחתים'. בשנת 1990 טבע זהבי את הסיסמה 'מושחתים נמאסתם' בשל השחיתות הפוליטית שהייתה לטעמו באותם הימים. "מאז 1990 עלו ה'פוליטיקקים' דרגה והסיסמא על ה-2020 היא מלוכלכים – הסרחתם", אמר. "ה'פוליטיקקים' הישראליים יירשמו גם בתולדת הפוליטיקה העולמית כמי שבשנת 2020 לקו בקדחת התחת. הם מוכנים להשפיל את עצמם ולרדת לדרגות הנמוכות והמסריחות ביותר שיכולות להית בפוליטיקה" הוסיף.

זהבי סיפר כי שמע את הראיון שהתקיים קודם לכן עם אבישי בן חיים ('חדשות 13') בתוכניתו של אראל סג"ל והזדעזע מהתפעלותו ושמחתו על הקמת הממשלה. "הלו, מר בן חיים, דוקטור בן חיים - אתה מעורר בחילה כבר! די, תירגע. יום חג? איזה חג! איזה חג היה לאותו זוג בבאר שבע שהתאבד אחרי שפיטרו את הבעל? איזה חג יש למשפחה של הצעירה בת 21 שנרצחה כי הבן זוג שלה שמע קולות בלילה שהוא צריך להרוג אותה? איזה חג יש למשפחות 2 השוטרים שנורו בטירה?"

הוא הוסיף וציין כי "יש ידיעות על להקת ארבה ענקית שמתקרבת לישראל, בעיר אילת ברחו הנופשים מהחופים כי יש שם בוכטות של פשפשים וחרקים מעופפים. בחודש האחרון היו סימנים לרעידות אדמה בדרום, במרכז ובצפון. מכות נופלות על העם היושב בציון, וזה הולך ומתדרדר. המדינה מתמוטטת מכל זווית שלא נביט עליה – כלכלית, פלילית, אנושית, חברתית. מה קורה פה? זה החלום הציוני?", תהה זהבי. "אני אומר את כל הדברים האלה לא עם שמחה לאיד אלא בטון עצוב. ממשלת ישראל היא הממשלה שלי ושלכם", הדגיש.

זהבי מתח ביקורת חריפה על חברי מפלגת העבודה שחברו לממשלה, זאת למרות ההבטחות החוזרות ונשנות לציבור הבוחרים כי לא ישבו עם ח"כ שנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. "אש"ף, ראשי תיבות של אורלי 'אבותכסיס', איציק שמולי ועמיר פרץ בממשלת הליכוד, מי היה מאמין?", תהה. "אנשי מפלגת העבודה שהתכופפו, ולא בכדי לחפש את הסבון, שביזו את המפלגה שהייתה בתקופת הקמת המדינה המפלגה הגדולה והפכה להיות היום חבורת פשפשים. בושה וכלימה", התעצבן זהבי.

הוא שיתף את המאזינים בתחושות שמלוות אותו מאז הכריזו על השבעת הממשלה ה-35 והודה כי הוא "מעולם לא חשתי בחילה לאורך ימים מבלי להצליח להקיא". הוא הביע את סלידתו מהממשלה וציין כי "האיש שהיום מציג את הפסטיבל של ממשלת ישראל, ביום א' הבא, בעוד 7 ימים מהיום, הוא ישב על ספסל הנאשמים בבית המשפט המחוזי בירושלים כנאשם בעבירות חמורות וכל להקת האפסים של כחול לבן שאמרו שלא ישבו תחתיו או איתו - ישבו איתו היום סביב שולחן הממשלה הכי גדול שהיה אי פעם. מסכנים הנגרים, לא ידעו איפה לדחוף עוד כורסאות עור צבי".

חמשת המ"מים

בהמשך, זהבי התייחס לרשימת המאוכזבים בליכוד ופתח בביקורת על הופעתו הטלוויזיונית האחרונה של ח"כ אבי דיכטר (הליכוד). לטעמו, דיכטר 'מתבכיין' – "'אבל בחרו אותי במקום ה-8 בפריימריז, הוא אפילו לא קרא לי', 'מגיע לי', 'תנו לי', איזה בושה. צחי הנגבי נעלם, כמה הוא היה נאמן לביבי אבל הוא לא רצה ללכלך את בתי המשפט. ביבי צריך שילכלכו את בתי המשפט אז הוא קיבל בעיטה. שטייניץ? דמעות זלגו מעיני כשראיתי את פניו, איזו אומללות. אומרים שאחד השיקולים ששטייניץ לא קיבל קידום זה בגלל שלא ללכלך את מערכת המשפט, אבל לא דאגו לספר לציבור שאשתו של שטייניץ היא שופטת מחוזית בירושלים, עמיתה של שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים שישפטו את נתניהו".

"ח"כ זאב אלקין, יד ימינו בהרבה מקרים של ראש הממשלה היה בחוץ עד הבוקר, מה הוא קיבל? שר לענייני השכלה גבוהה ואחראי על משאבי מים. הנה, אתה השר האחראי על הזרימה של המים בשירותים. איזו בושה. אלקין, שחמטאי, אשף הדיבור, אשף הקומבינות הפוליטיות, לזה הגעת? על זה חלמת? לזה ציפית?", התרעם. "איזה השפלות הלכו שם, אנשים התחננו לקבל תפקיד שר ומה בסוף גמליאלי קיבלה? הגנת הסביבה. וואו, תיק מלא או הגנה וסביבה לחוד? איזה תפקידים הם מקבלים שם זה לא להאמין. זה עצוב וזה כואב", אמר.

זהבי נזכר במאמרו של המנהיג הציוני של התנועה הרוויזיוניסטית זאב ז'בוטינסקי שפרסם ב-1934 ובו תיאר את חמשת הצרכים שעל המדינה לספק לאזרח, הידועים כחמשת המ"מים – מזון, מעון, מלבוש, מורה ומרפא. "מערכת הבריאות דפוקה, מערכת ההלבשה קורסת, מערכת החינוך על הפנים, הדיור? דירות עלו ב-17% ומזון? לאנשים אין מזון, מיליון מובטלים", אמר. לטעמו אלו הנושאים בהם "צריכים לעסוק כל אותם פרזיטים שהולכים לקבל תארי שר. במה הם מתעסקים? לא בזה. כולם דואגים לתחת שלהם, מי יהיה הנהג שלהם, מי יהיה העוזר שלהם, מי יהיה הדובר שלהם, איזה גודל תהיה הלשכה שלהם, האם יהיה להם סניף בתל אביב או רק בירושלים. מה זה? לאן הגענו? לאן הוא הצליח לדרדר את המדינה הזאת הנאשם בפלילים?" התחלחל זהבי.

לסיום, זהבי בחר להשמיע את השיר של אריק איינשטיין ז"ל 'פוליטיקה' שנפתח במילים 'פרנצ'סקה פוליטיקה, את זונה לא קטנה'- שמשקף לטעמו בדיוק נבואי את המתרחש בימים אלו.

 

עריכה: עופרי גליכמן

17/05/2020
הישארו מעודכנים

נתן זהבי
נתן זהבי  |  צילום: 103fm