אודי סגל וענת דוידוב

"טבע באותו מקום בו טבע אמיר פיי גוטמן"

אמל מורכוס, קרובת משפחתו של הרקדן איימן ספיה מכפר יאסיף שהציל את חברתו מטביעה אך כעת נעדר בים: "הוא פרץ דרך עבור רקדנים אחרים"


איימן ספיה מכפר יאסיף הציל את ידידתו מטביעה אך לא הצליח להציל את עצמו ונעדר בים: הזמרת אמל מורכוס, קרובת משפחתו של איימן סיפרה על הרקדן פורץ הדרך, על הרגעים האחרונים לפני שנעלם ועל התקווה שישוב לחיק משפחתו.

אמל מורכוס סיפרה כי איימן ספיה היה "ילד יוצא דופן כמובן, התפתח לרקדן בכיתה י' דרך הסטודיו של אחותי לריקוד מחול מודרני. כפר יאסיף מציין כל שנה את ה-1 במאי, הוא תמיד רקד על הבמה מול כולם בדגל האדום. הכישרון שלו הוביל לזה שאחותי המליצה עליו ומשם הוא נבחר לאנגליה, לבית ספר המלכותי לריקוד, וכמובן התקבל. היו הרבה בחורות שפרצו לפניו, אבל בחור ערבי שיהיה גם רקדן מחול? הוא עבר דרך קשה כדי להוכיח את עצמו".

היא סיפרה גם אביו היה רקדן בצעירותו וכי המוזיקה והריקוד היו בו מילדות. היא סיפרה בעצב על דמותו של ספיה, "הוא יפהפה, הוא חסון, מלא באנרגיה, מלא בחום, ומלא בצחוקים. הוא פורץ דרך באומץ שלו ובדעות שלו. הוא מאוד הומני, מאוד ליד הצדק תמיד, הוא פעיל חברתי, פעיל פוליטי, פעיל בתחום האומנות. לאומנות שלו היה מסר גדול אנושי ולאומי גם בתחושות שלו כאומן פלסטיני כל הכפר, כל המכרים, כל החברים, כל האוהבים של איימן בהלם, בעצב, בדאגה גדולה. פשוט מגיע לו חיים ומגיע לו כמה שיותר מהר שיגלו איפה הוא".

מורכוס שיתפה בתחושות שמלוות אותה מאז נודע לה על היעלמותו של ספיה בים, "אנחנו לא ישנו הערב בכלל. זה כבר היום החמישי, שום דבר חדש. החיפושים התחילו שוב פעם ב-5 בבוקר. הרבה שאלות, הרבה תהיות, אבל בעיקר חמלה והתאספות סביב המשפחה בכפר יאסיף". משיחות שקיימה עם חבריו ועם בני משפחה נוספת, "קבוצה של חברות וחברים עשו קמפינג יום לפני, לכבוד יום הולדת של חברה. חלק מהם ירדו לרחוץ עם שמפו, זה היה מאוד קרוב לחוף ולא במים עמוקים. רצו לעלות לגבעה, הגיע גל ענק והרים אותו, חברה אמרה 'פעם אחרונה ראיתי שאיימן מתרומם על גל ענק ונעלם'". לסיום הוסיפה ואמרה כי היא "מקווה שיעשו מאמץ עוד יותר גדול ומדויק למצוא את איימן ולהחזיר לנו אותו, מודה לכם".

 

עריכה: עופרי גליכמן

27/05/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"טבע באותו מקום בו טבע אמיר פיי גוטמן"
"טבע באותו מקום בו טבע אמיר פיי גוטמן"  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris