אודי סגל וענת דוידוב

אבא לתלמיד מהגימנסיה: "להאשים את בתי הספר זה הדבר האחרון שצריך לעשות"

אסי בן גיא, שבנו שלומד בבית הספר בירושלים נכנס לבידוד: "הדעה שלי הייתה שלא צריך לפתוח בכלל את בתי הספר"


לאחרונה החלה מדינת ישראל לחזור לשגרה חדשה בצל נגיף קורונה, אך בשבוע שעבר חלה עליה דרמטית במספר החולים. בתיכון 'הגימנסיה העברית' בירושלים למעלה מ-100 תלמידים ואנשי צוות אובחנו כחולים בנגיף, מהחקירה האפידמיולוגית עולה כי התלמידים ככל הנראה לא שמרו על כללי המרחק ולא עטו מסכות. אסי בן גיא, אבא לתלמיד מהגימנסיה בירושלים שנמצא בבידוד, התייחס לנושא ושיתף בתחושות.

אבי בן גיא, אביו של שגב שאובחן כנשא של נגיף קורונה סיפר כי בנו נמצא בבידוד מלא, "מרגיש טוב, מקווים שנגמרו עם זה מהר". הוא סיפר כי על אף שלא חש בתסמינים כלל, לאחר שהתגלה המקרה השני של חולה מאומת בתיכון, "ניגשנו ביום חמישי למתחם לבצע בדיקה. ביום שישי, רבע שעה לפני כניסת שבת, קיבלנו טלפון מאחת הרופאות שאמרה שהוא מאומת כנושא את הנגיף. הסבירו לנו שאנחנו נכנסים לבידוד של 14 יום וצריך להקפיד איתו בהיבט שהוא צריך להיות בחדר לבד ובשירותים לבד". בעקבות כך, "כרגע כל בני המשפחה בבידוד. אתמול ביצענו בדיקה לכלל בני המשפחה, ממתינים לקבל את התוצאות".

הוא הודה כי לא הופתע מההדבקה של בנו מכיוון שלדעתו "זה דבר שהיה צפוי, הייתה התרופפות מסוימת. קשה מאוד לקיים את כל הנהלים של משרד הבריאות בהיבט של בתי ספר עם ה-2 מטר והמסכות. צריך לזכור ששבוע שעבר היה שרב מאוד גדול והייתה הנחיה להוריד את המסכות. הילדים האלה לא נפגשו קרוב לחודשיים, מטבע הדברים הם התחבקו, גם לא בשטח בית הספר. הדברים לאו דווקא קרו בשטח בית הספר, ההתקהלויות לא היו רק בשטח בית הספר, זה יכול לקרות גם בחוף הים, במסעדות, בקניון, בבתי כנסת, בכל מקום. זה תפס אותנו כרגע בבית ספר גימנסיה, נכון, אבל לבוא ולטעון שנהלים כאלו או אחרים לא יושמו? צריך להבין גם מה היו ההנחיות".

הוא הוסיף ואמר כי "קל לעשות עליהום על בית הספר או בכלל על בתי הספר" אך לטעמו "להאשים את בתי הספר זה הדבר האחרון שצריך לעשות". בן גיא סבור כי "מי שמוריד את הנחיות צריך להיות יותר מציאותי, קשה ליישם את רוב ההנחיות שניתנו. גם הנושא של ה-2 מטר זה לא דבר שניתן ליישם בבית ספר. מי שמכיר כיתות יודע שגודל של כיתה לא כזה גדול, מדברים על 30 פלוס תלמידים, איך אפשר לשמור על 2 מטר?"

לסיום, הודה כי "הדעה שלי הייתה שלא צריך לפתוח את בתי הספר אבל זו הדעה האישית שלי. אני חושב שהיה אפשר לסיים את שנת הלימוד ולפתוח ב-1 לספטמבר. לא קרה שום דבר אם לא יחזרו, הרי בלאו הכי מסיימים ב-20 ליוני. אני כיום, כאבא ל-4 ילדים, הילדים שלי סיימו את מסגרות בתי הספר. לא נשלח אותם, אין לי סיבה לשלוח את הילדים. כרגע אני צריך לשבת בבית שבועיים, ישבתי כמעט חודשיים בבית, נשמע לי לא הגיוני שאני אקח את הסיכון הזה שמחר אשלח את הילדים עוד פעם וחלילה יהיה עוד מקרה הידבקות. אני מעדיף לחסוך ממני את הדבר הזה ושישבו בבית".

 

עריכה: עופרי גליכמן

31/05/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris