בן כספית ואריה אלדד

"שומרים על דיסקרטיות של החולים ומודיעים רק למי שצריך להיות בבידוד"

אופיר, תלמידת כיתה י"ב בגימנסיה העברית בירושלים שתלמידה חלו בקורונה: "אנחנו נורא בלחץ, עדיין לא קיבלנו את התשובות של הבדיקות"


אופיר, תלמידת י"ב בגימנסיה העברית בירושלים, שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד, בוגר בית הספר, לאור התפרצות הקורונה במקום. בפתח דבריה שיתפה: "יש תחושה של לחץ וחוסר ודאות. אנחנו לא יודעים מי מהחברים שלנו באמת חולה. לא לכולם יש תוצאות של הבדיקה עדיין ואנחנו נורא בלחץ".

עוד הוסיפה: "מעבירים לנו עדכונים אבל עדיין, מנסים כל כך לשמור על דיסקרטיות של התלמידים החולים, שמודיעים אך ורק למי שצריך להיות בבידוד. זה מכניס ללחץ וגורם לתחושה לא נעימה. אנחנו יודעים מי המורים שחולים, אבל לא מהנהלת בית הספר אלא משמועה שעוברת מפה לאוזן".

אופיר סיפרה על היחס אותו מקבלים תלמידי בית הספר מאז החלה ההתפרצות: "עשו מאיתנו סוג של 'מוקצה'. כאילו אסור להתקרב אלינו. באים אלינו בהאשמות שלפי דעתי הן לא נכונות בכלל. אף אחד בסופו של דבר לא רוצה להיות מקור הדבקה או לחלות בזה, זה לא דבר נעים. נאמר לשתי האחיות הקטנות שלי, שלומדות בבית ספר אחר בעיר, לא להגיע לבית הספר. ולאמא שלי שעובדת בבית חולים הדסה אמרו לא להגיע לעבודה".

התלמידים בגימנסיה רחביה מגיעים מכל העיר נכון?

"כן, זה כבר לא כמו שהיה פעם. יש לנו תלמידים בתנועת הצופים וחלק מהתלמידים מסתובבים עם ילדים מבתי ספר אחרים. לכולנו יש מעגל חברים שמורכב מתלמידים מכל בתי הספר בעיר".

עריכה: רון שהין

31/05/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: וויסאם השלמון/פלאש 90
Paris