גולן יוכפז וענת דוידוב

עורכת הדין של החשוד ברצח מאיה ווישניאק: "מדובר באירוע שקשור להתפרצות נפשית"

עורכת הדין אורית חיון, שמייצגת את עמית אלמוג: "הוא היה בהתקף נוראי" • וגם: התייחסה לחשדות נגד אתלטית העבר


עורכת הדין אורית חיון שוחחה עם גיא פלג וענת דוידוב ב-103fm על החשודים שמייצגת. הראשון, החשוד ברצח מאיה ווישניאק ז"ל, עמית אלמוג ואתלטית עבר החשודה בניהול רשת בתי בושת. היא התייחסה לחשדות נגד השניים ועדכנה בפרטים.

משטרת ישראל חוקרת אתלטית עבר מצטיינת בחשד שעמדה בראש רשת לסחר בנשים. עורכת הדין אורית חיון טענה כי "היא נשארה ונותרה עוסקת בספורט. היא בעלת תעודות מקצועיות מהדרגה הראשונה ומתמחה בטיפולים שקשורים לפציעות בספורט, וגם מכשירה מטפלים אחרים". היא חשפה כי החשודה נחקרה בעבר "לגבי הדברים האמורים, הדברים האלה הופרכו. להפך, התברר שמשטרת ישראל הייתה זו שהשפילה את הבנות והשוטר האחראי על התיק שכב וקיים עמן יחסי מין, כך שהכול התפוצץ למשטרה בפרצוף בפעם הקודמת".

כמו כן, היא הציעה "להמתין ולבדוק גם הפעם. כמובן שאני לא מכירה את חומר הראיות, ראיתי שהייתה חקירה סמויה לאורך זמן לכן קשה לי להתייחס לדברים שאני לא ידעת אותם". היא ציינה כי החשודה נעצרה בערב, בבוקר היא הייתה בבית משפט - עוד לא הטיחו בה כלום בחקירה. אף אחד לא אמר לה כלום, בבית המשפט ששאלתי לא אמרו לאורך כמה זמן, על כמה בתי בושת מדובר, על כמה בחורות מדובר, לא יודעים כלום".

גיא פלג תהה האם לדעתה המשטרה מחפשת לנקום על קריסת התיק הקודם וההשפלה, אוחיון השיבה כי היא "פחות בעד תיאוריות בקונספירציה אבל אני חושבת בהחלט שיש, הם לא ויתרו מאז ועובדה שאני יודעת שהם בדקו וניסו. נחכה ונראה מה עלה בחכתם הפעם".

בהמשך, התייחסה לאישומים נגד החשוד עמית אלמוג ברצח חברתו מאיה ווישניאק ז"ל. עורכת הדין אמרה כי היא "באמת סבורה שהוא היה במצב נפשי קשה מאוד, מאוד, מאוד. מדובר בבחור ממשפחה טובה שמעולם לא היה, אתם כל כך לוקחים את זה בתקשורת ל'רצח בני זוג', שזה ממש לא המקרה. הוא ניסה לרצוח גם את אמא שלו, דקר אותה וחנק אותה - הוא היה בהתקף נוראי. כל הפעולות שמתוארות גם אחרי האירוע מצביעות על כך שמדובר באירוע שהיה קשור לאיזו שהיא התפרצות נפשית, כך סבור גם הפסיכיאטר המחוזי שבדק אותו ואמר שהוא לא יכול להכריע מה היה מצבו הנפשי בעת ביצוע העבירה ולכן מציע לשלוח אותו להסתכלות ממושכת.

עוד הוסיף ואמרה כי "לפני שיוצאים בכותרות ותולים בכיכר העיר אני מציעה להמתין ולראות באמת האם מדובר ברוצח אכזרי ושפל או בנער מבולבל עם בעיות נפשיות שקרה לו מקרה, טרגדיה קשה".

ברור שיש כאן טרגדיה עצומה, אבל הוא בטח לא נער.
"הוא בקושי בן 21".

'ילדים' בגילו מטיסים מטוסים. הוא לא נער.
"צעירים עד גיל 21, על זה אפשר להתווכח".

הוא גם לא רצח?
"אני עוד לא יודעת מה הוא עשה, להריגה יש הרבה דרגות ואף אחד עוד לא קבע".

 

עריכה: עופרי גליכמן

02/06/2020
הישארו מעודכנים

גיא פלג וענת דוידוב
גיא פלג וענת דוידוב  |  צילום: 103fm