בן כספית ואריה אלדד

"אני לא מסכים עם הכרעת הדין"

הפרקליטות מבקשת להטיל 15 חודשי מאסר על השחקן משה איבגי • עו"ד מיכאל כרמל: "מבקשים להעניש אותו יותר בגלל שהוא משה איבגי"


הפרקליטות מבקשת להטיל על השחקן משה איבגי, 15 חודשי מאסר בפועל בגין ביצוע מעשה מגונה. עו"ד מיכאל כרמל שוחח עם אריה אלדד ובן כספית ב-103fm על העונש, המוגזם, לדבריו. 

"לא האמנתי שאשמע טיעון כזה פופוליסטי שלא תואם את מציאות העבירות שבהן מרשי הורשע, לא את חלוף הזמן, לא את העונש הציבורי שהוא נושא בו מזה 5 שנים. לא האמנתי בחלומות הכי רעים שלי, שבגין המעשים שבית המשפט קבע שמשה עשה, ייבקשו מאסר בפועל", אמר כרמל, והוסיף: "אני חושב שמדובר פה, כפי שהשופט אמר בדיון - במבחן בוזגלו הפוך. מבקשים להעניש אותו הרבה יותר בגלל שהוא משה איבגי".

עורך הדין נתן את הדוגמה של השר לשעבר חיים רמון, ואמר: "המעשה שהוא הורשע בו היה לא פחות חמור - וזה הסתיים במאסר מותנה ו-120 שעות למען הציבור, וגם בלי קלון. פה יש קלון. הציבור שפט את איבגי עוד הרבה לפני שהוא הורשע. הוא לא עובד כבר 5 שנים". 

יחד עם זאת, טען כרמל כי איבגי קיבל משפט צדק. "השופט אריאלי כתב הכרעת דין מדהימה, מקיפה, יסודית. אני לא מסכים עם התוצאה הסופית שלה של הרשעה בעבירות פליליות, אבל אני מסוגל להבין את נקודת מבטו. אני לא בטוח שהיא נכונה, אבל הוא כתב הכרעת דין יפהפייה. איבגי קיבל משפט צדק לדעתי", אמר. 

יש תחושה של קיפוח כזה או אחר מצידו של איבגי לדעתך?
"אני בהחלט חושב שיש תחושה שנעשה לו עוול בעצם הפרסום שהוא חשוד בעבירות שהוא מעולם לא הואשם בהן, כמו עבירות אונס וכד'. משה בהחלט חושב שרדפו אותו בתקשורת בצורה שלא תיאמן, אבל הוא לא מרגיש מקופח".

למה שירדפו אותו? הוא היה יקיר התקשורת. 
"אז איזה אתר מסוים החליט לגמור לו את הקריירה - דיבר עם 300 נשים, כל מי שאמרה משהו טוב על איבגי, ניתקו לה את הטלפון בפרצוף. מי שהעזה להגיד משהו רע עליו, עשו על זה שישו ושמחו".

בשנים האחרונות הוא מופיע? עובד?
"לא. לא עובד, לא מופיע. בעל, אבא וסבא במשרה מלאה".

ואיך הוא עובר את זה?
"הוא השלים עם גורלו. הוא חי את חייו כאדם פרטי, לא כמשה איבגי הכוכב".

זה לעבור ביום אחד מהשחקן הכי עסוק בישראל גם ברדיו, גם בטלוויזיה וגם בתיאטרון - למובטל. זה לא אירוע שאני מאחל למי מאיתנו.
"ובטח לא בגין העבירות שבגינן הוא הורשע בסופו של יום".

על איזה עונש אתה היית חותם?
"אני חושב שהמעשים שבגינם הוא הורשע, לא משנה אם הוא איבגי או כל בן אדם אחר, לא צריכים לקבל יותר ממאסר מותנה, עבודות לתועלת הציבור ופיצוי למתלוננת".

עריכה: אמיתי דואק

14/06/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


השחקן משה איבגי
השחקן משה איבגי  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris