אראל סג"ל

"כל ראשי שירות הביטחון הכללי שברו שתיקה"

ראש השב"כ לשעבר, עמי איילון, הצטרף לחוג הידידים של 'שוברים שתיקה' • אראל סג"ל ורועי עידן ביקשו לברר מדוע הוא תומך בארגון


ראש השב"כ לשעבר, עמי אילון, שהביע תמיכה בארגון 'שוברים שתיקה', שוחח עם אראל סג"ל ורועי עידן על כך: "הבעתי תמיכה על דברים שהם עושים הרבה מאוד זמן, הוצאתי מכיסי כסף כדי לפרסם אותם. זה הראיון האחרון שאתן כי אני רואה את התגובות מסביב, אני תומך בארגון המון שנים ורק עכשיו החלטתי להתראיין", על עניין העדויות שבהן נמצאו סתירות אמר, "זאת עלילת שקר בפני עצמה, הם גובים עדויות מהחיילים. יש מצבים שבהם השתתפתי בהרבה מאוד אירועים, ככל שהאירוע בעייתי ומבצעי יותר, המצב שבו אדם אחד שמעיד 'זה מה שראיתי', אדם אחר אומר לו 'אתה משקר', זה דבר טבעי שראיתי בכל תחקיר. כל ראשי שירות ביטחון כללי שברו שתיקה, מה בעצם עשינו כשיצאנו ל'שומרי הסף'? תקשיב למה שאבי דיכטר אומר בסדרה, מה המחיר שאנחנו משלמים על מנת להמשיך את שליטתנו בשטחים". 

ובכך התייחס גם לתוכנית הסיפוח: "מבחינתי המהלך החד צדדי והסיפוח הוא חוויה מתקנת, היא יכולה להפוך להזדמנות בלתי רגילה לחברה הישראלית, שבה אנחנו חיים יותר מחמישים שנה, עכשיו מסירים את המסכות. האמירה שאנחנו שולטים בגורלם של מיליונים רק משום שאין ברירה אחרת מצורכי ביטחון, כל הצידוק של המדינה בבג"ץ היה עם שני קולות של צרכי ביטחון. אף אחד לא הציג לבית המשפט העליון שההתנחלויות זה עניין קבוע. תעקוב אחרי ההיסטוריה של תהליך ההתנחלות, אלון מורא היה מקרה ידוע שבית המשפט העליון לא אישר את ההתנחלות, על רקע עובדה ששם הגרעין המתיישב. יש פה הזדמנות בלתי רגילה, פתאום אזרחי מדינת ישראל מבינים שההתנחלויות זה משהו שאנחנו לא עושים לצרכי ביטחון וכמשהו זמני". 

23/06/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris