103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"מאוד מעריכה את אילנה דיין, הפעם הייתה פשלה"

חברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד-תל"ם) הגיבה לתחקיר על חבר הכנסת ממפלגתה מאיר כהן: "לא הייתה מתלוננת"


ביום חמישי האחרון שודרה תוכנית סיום העונה של 'עובדה' ('ערוץ 12'), אשר עסקה בחשד להטרדות מיניות שבוצעו לכאורה על ידי חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד-תל"ם) בעת שכיהן כראש עיריית דימונה. חברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד-תל"ם) שוחחה עם בן כספית וינון מגל על התחקיר נגד חבר מפלגתה. בהמשך, התייחסה למעצרו של תא"ל (מיל') אמיר השכל במחאה מול מעון ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ח"כ קארין אלהרר הודתה כי בימים שקדמו לשידור תוכנית הסיום של 'עובדה', נדמה היה מהקדימונים כי "במינימום זו פרשה מטורפת", אך לאחר הצפייה בתחקיר היה חסר דבר אחד – "לא הייתה מתלוננת. אני מאוד מעריכה את אילנה דיין, אני חושבת שהיא עיתונאית מעולה, אני חושבת שהפעם הייתה פאשלה. למה? כי מדובר באדם שהיה בבית משפט פעם ראשונה, היה בבית משפט בערעור, הורשע, ישב בכלא, ומהצד השני יש בן אדם שאומר 'לא היה ולא נברא'. מילה מול מילה".

ינון מגל תהה מהי עמדתה לגבי הבחורה שהציגה עצמה בתוכנית כחברה של המתלוננת, שלכאורה סיפרה לה בזמן אמת כיצד הדברים התנהלו. אלהרר אמרה בתגובה: "היא נזכרה 15 שנה אחרי שמה שהיא אמרה בבית משפט ומה שהיא אמרה במשטרה הוא שקר? אני חייבת להודות שאני הרמתי 2 גבות, מה קרה בזמן הזה? שום דבר. יש פה אדם שאומר בצורה הכי גלויה 'אני נשבעתי לנקום במאיר כהן'. ה'כאילו מתלוננת' אומרת לא היה ולא נברא. היא טוענת שהיא חברה שלה ואומרת 'היה גם היה, היא סיפרה לי', אבל הבחורה עצמה אמרה לא היה. אמא שלה אומרת שלא היה ולא נברא, אני לא מכירה אמא שתגיד על הבת שלה שהיא שקרנית על דבר כזה. אין דבר כזה".

היא הוסיפה ואמרה כי היא "מאמינה לבתי המשפט, גם אם ההחלטה נוחה לי וגם אם אני מאוד לא אוהבת אותה. לא הייתה הוראה מ-433, הייתה הוראה מהפרקליטות, זו תגובת המשטרה. אני מאמינה במערכות, אם באה מערכת ובדקה את זה פעמיים, איך אתה רוצה שבן אדם יבוא ויוכיח שאין לו אחות, שאין לו? באמת. זו הייתה תגובת הפרקליטות, לא היה חשד לעבירות. זה כל כך קל לפגוע בשם הטוב של אדם שאני לא משתתפת בחגיגה הזאת שאין לה טעם".

והוסיפה: "אני בעד לבער את הסוגייה של הטרדות נשים, בין אם על רקע מיני או על רקע אחר. אני מעודדת כל בחורה שחוותה דבר כזה ללכת להתלונן. אני לא יודעת להתנהל כשאין תלונה וכשכל המערכות קבעו החלטה. אני עקבית גם כשמדובר בראש הממשלה וגם כשמדובר במאיר כהן, המערכות הן שיקבעו. נקודה".

"זו זכות יסוד"

בהמשך, התייחסה למעצרו של תא"ל (מיל') אמיר השכל ואמרה כי לדעתה "זה ממש לא בסדר, זו זכות יסוד. גם אם לא היה תא"ל צריך לתת לו את הזכות להפגין כמו לכל אדם אחר, אלא אם כן הוא עושה משהו שאינו חוקי ומפר את הסדר - זה לא היה המצב. טוב שהתקבלה החלטת השופטת כפי שהתקבלה ואני מאוד מקווה שזה ילמד את המשטרה להתנהג יותר בסובלנות. זה לא נעים הפגנה מול הבית, מאוד לא נעים, אבל הרבה פחות נעים לחיות במדינה שהיא פחות דמוקרטית". כמו כן, התייחסה לסרטון בו תועד ח"כ עפר שלח מתפרץ על כתב, ואמרה: "עפר התנצל בפני הכתב וטוב שעשה את זה, אני לא בעד התפרצויות כנגד כתבים. כתבים עושים את העבודה שלהם, הבנתי שיושרו ההדורים, מעבר לזה אין לי מה להוסיף".

בן כספית תהה מהי דעתה של חברת הכנסת על ועדת הכספים, ועל סיפור שומת המס שהחל מדו"ח מבקר המדינה, דו"ח המעונות, שהוכיח כי נעשו עבודות לצרכים פרטיים. ח"כ אלהרר השיבה: "האירוע הזה שבא חבר כנסת וזועק זעקה, שרה"מ הופך לנכה כלכלית, אני מזמינה אותו לראות איך חיים נכים שבאמת חווים גם נכות כלכלית, שלא משלמים להם קצבת נכות למרות שהתחייבו בחקיקה, זה מזעזע. הוא היה צריך לפתור את זה מול פקיד שומה ולא מול ועדת הכנסת. בטח ובטח בימים שבהם להרבה מאוד אנשים שהיה מקור פרנסה, כבר אין להם והם מתמודדים עם קשיים כלכליים מאוד קשים. כשאתה נבחר ציבור אתה צריך גם קצת נראות, לא יזיק".

 

עריכה: עופרי גליכמן

28/06/2020
הישארו מעודכנים

קארין אלהרר
קארין אלהרר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90