איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"מהבוקר התווספו עוד שלושה חולים מצוות בית החולים"

בהמשך לתחקיר שנחשף הבוקר ב'שבע־תשע' ב103fm: הצוות הרפואי חלה בקורונה בביה"ח מעייני הישועה • גולן יוכפז: "כל יולדת תיבדק ורק אז ינסו לטפל בה"


הבוקר בתוכניתם של גולן יוכפז וענת דוידוב 'שבע תשע' נחשף תחקיר מיוחד של 103fm כי בימים האחרונים התגלו בחדר היולדות של בית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק, עשרה אנשי צוות שחולים בקורונה - שמונה מיילדות, רופאה אחת, ואיש צוות סיוע. אולם, בית החולים בחר לשמור לעצמו את המידע הזה ולא עידכן את קרוב ל-200 היולדות שייתכן שהיו במגע עם הצוות. גולן יוכפז, שוחח עם ענת דוידוב ב'איפה הכסף' ועדכן כי: "בשעות האחרונות עוד שלושה אנשי צוות התגלו כחולים בקורונה. הבוקר שאלנו את פרופ' מוטי רביד, האם הוא משוכנע שאין יותר מעשרה חולים, הוא אמר אני משוכנע, לפני כמה דקות ביצעתי עוד בדיקה, המספר עלה ל13 נדבקים, מדובר בעוד שלושה אנשי צוות, שנדבקו ככל הנראה בתוך מערך חדר הלידה. מעבר לכך יש עוד עשרה אנשי צוות שנמצאים בבידוד". 

בהמשך עלה לשידור פרופ' יהודה כרמלי, אחראי מניעת זיהומים במשרד הבריאות: "ברגע שנודע למשרד הבריאות האירוע, בית החולים קיבל הנחיות מה לעשות". ענת: "האם ביקשתם מבית החולים לפרסם או כראות עינהם?", ברקת, "אני לא ביקשתי. מרגע שנודע לנו על הנושא ועל גודלו, מיד נפגשנו עם הנהלת בית החולים, ומיד נקבעו תוכניות עבודה בטוחות לטפל בעניין". 

12/07/2020
הישארו מעודכנים

גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילום: 103fm