איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אל תתאכזבו אם התוכנית הכלכלית שוב לא תעבוד"

ענת דוידוב על הפגנת המחאה: "מה יגידו הורים לילד שאין כסף לחגוג יום הולדת, כי המקרר ריק ותכף גם לא יהיה לו בית"


כמידי יום ענת דוידוב פותחת את התוכנית עם הנושאים הבוערים על סדר היום, והפעם הפגנת המחאה שהתקיימה במוצ"ש. 

"שמענו עכשיו את מוטי זורגר, נהג הסעות מובטל, חרדי, אבא לשישה, לראשונה בחייו הגיע להשתתף ולנאום בהפגנת המחאה בכיכר רבין. אמיץ. 'ראש הממשלה, אנחנו רוצים את הלחם שלנו'. צעקו בכיכר, צודקים".

"סגן שר הבריאות יואב קיש, הביע היום חשש שבגלל הצפיפות של האלפים שהיו בכיכר, יש מצב שבעוד שבועיים יהיו עוד יותר נידבקים וחולים פעילים, "פיגוע בריאותי", אמר קיש. צודק? או שבעצם לא?".

"שהרי אם היו נותנים מענה כלכלי מספק בזמן אמת גם לשכירים וגם לעצמאים, מבלי לבזבז ארבעה חודשים על תוכניות שונות שלא נתנו פתרון לכמעט מיליון מובטלים, קיש לא היה רואה אתמול אפילו מפגין אחד!".

"'זו הכרזת מלחמה', זעקו המפגינים. אנחנו רעבים. חלקינו ניזרק מהדירות, משכנתאות לא שולמו, אין כסף לשכר דירה. מה יגידו אבא ואמא לילד שאין כסף לחגוג לו יום הולדת, כי המקרר ריק. ותכף גם לא יהיה לו בית".

"התוכנית הכלכלית שהוצגה ע"י רה"מ ושר האוצר ואושרה היום, ניראית שונה. יש מצב שזו נקודת מיפנה, אבל אל תתאכזבו אם גם הפעם זה לא יעבוד! אלה לא הפקידים, ולא המחשבים, ולא התוכנות. הכל תרוצים. רה"מ ושר האוצר, אתם המנהיגים, ואל תשליכו את זה על שום פקיד. מדיניות זה אתם. הפקידים לוחצים על הכפתור".

 

12/07/2020
הישארו מעודכנים

ענת דוידוב
ענת דוידוב  |  צילום: 103fm; אילוסטרציה: Ingram Image