103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ג'ודי שלום ניר מוזס

דנה רון: "נכנסתי לרשתות החברתיות, וחשכו עיניי"

מנחת הטלוויזיה וכוכבת הריאליטי 'הישרדות', זועמת על הפרופילים הפיקטיביים שפתחו בשמה, ובמסגרתם נאמרו מסרים שנויים במחלוקת


דנה רון, מנחת טלוויזיה ומשתתפת בתוכנית הריאליטי 'הישרדות', שוחחה עם ג'ודי ב-103fm על הפרופילים הפיקטיביים שפתחו בשמה, כאשר תחילה פרופיל בפייסבוק בשם 'דנה רון' הסית לרצח נגד ראש הממשלה, ולאחר מכן, פתחו פרופיל טוויטר עם תמונה שלה ושמה, ואיימו על עיתונאים.

דנה רון, סיפרה על השימוש הפקטיבי שנעשה בשמה ובתמונתה, על מנת לאיים על ראש הממשלה בנימין נתניהו, "לפני יומיים, הגעתי הביתה, נכנסתי לי בשלווה אחה"צ אחרי יום ארוך, נכנסתי לרשות החברתיות שלי וחשכו עיניי. משתמש שהשתמש בשם דנה רון הסית לרצח רה"מ בישראל. מאות אם לא אלפי תגובות של 'איך את לא מתביישת, אני לא מאמין'". היא הוסיפה וסיפרה כי פירסמה הבהרה בחשבון הפייסבוק הפרטי שלה וחשבה שבזה תם הסיפור, אך למעשה הוא היה רחוק מלהסתיים.

"הכול הסתבך אתמול" אמרה רון, "אני מתחילה לקבל טלפונים מעורכי מהדורות חדשות שאומרים לי 'תגידי את באמת מתכוונת להגיש תביעה?' אמרתי 'על איזה תביעה אתם מדברים? היה, פרסמתי הבהרה, תם ונשלם מבחינתי'. הם אומרים 'בטוויטר את הגבת לתחקיר של בחור בשם יוסי, איימת עליו בתביעה ואמרת שאף פרופיל מזויף לא ירכב עליך. אפילו אם מדובר באנשי ראש הממשלה'. מיד נכנסתי לטוויטר לראות, וראיתי עלית מדרגה, לא רק השתמשו בשם דנה רון אלא העתיקו את התמונה שלי בפרופיל בטוויטר, רשמו דנה רון 71 ואני דנה רון 7 ובעין זה נראה אותו דבר; שאני רומזת שרה"מ עומד מאחורי האיום המזויף לרצוח אותו, על מנת לעורר אמפתיה בציבור. פה זה עליית מדרגה והתלבשו עליי".

היא הודתה כי איננה יודעת מי הוא אותו אלמוני שהשתמש בפרטיה, ולא שללה שזה אדם מסביבתה. היא הסבירה מדוע בחרה לא להגיש תלונה במשטרה על כך, "רה"מ הלך להגיש תלונה בעקבותיה פייסבוק הורידו את החשבונות המזויפים. הורידו את הפרופילים, הדבר נעשה, בדקו וזה אכן פרופיל מזויף בשני המקרים, חסמו והורידו. למה לא הגשתי? כולנו יודעים כמה המשטרה היום עסוקה, אין לה זמן לנשום, מה אני אגיש תלונה? נו באמת, אנחנו יודעים שזה ללמפה. אמרתי שהרשתות החברתיות זה הכלי שלי ושם פרסמתי הסברה. בסופו של סיפור החשבונות נחסמו". על הטענות כי אנשי ימין עומדים מאחורי המעשה על מנת לייצר מצב שווא לפיו השמאל במדינת ישראל מסית לרצח ראש ממשלה, אמרה: "אותו פרופיל מזויף בטוויטר התחיל את הקונספירציה הזאת".

כמו כן, מנחת הטלוויזיה יפרה כי שוחחה עם אנשי סייבר מהמעלה הראשונה, והם לדבריה אמרו – "אין סיכוי לתפוס את זה שעשה את זה, כי הוא בטח 'שפיץ על', מה שנקרא. אבל קשה לי להאמין, אני יודעת שאת לא מאוהבות ביבי, שאישיות פוליטית בכירה בטח רה"מ יתעסק בזה". ג'ודי שלום ניר מוזס ציינה בפני רון: "אני אוהבת את עם ישראל אין לי נגד אף אחד, שום דבר, אני רוצה שידאגו לנו לאזרחי המדינה. אני לא מאמינה שביבי ידע דבר כזה, אבל סביבו עושה דברים מאוד מוזרים".

הישרדות? "זה סיוט"

בימים אלו רון מנסה להתאושש מהישרדות, והסבירה כי על אף שפרשה כבר בהתחלה, "הייתי אחרי זה 50 יום כמו באח הגדול, עם כל הדינמיקה החברתית שנלווית לחברה סגורה. אילו ידעתי את כמות השעמום והאינטריגות שיש בוילה סגורה, ידעתי מהאח אבל לא תיארתי לעצמי, אם הייתי יודעת, הייתי נשארת במשחק גם אם היו יורים בי חיצי רעל. כולנו אנשים בוגרים, דעתניים בתוך הווילות, אם זה סמיון, אם זה דוד דביר, כל החברה שהיו איתי - נאוה בוקר, עדי ביטי - היו ויכוחים סוערים, היו מחנות".

לא זו בלבד, היא סיפרה כי החיים בוילה אינם זוהרים כלל, "את יושבת מסתכלת על הלמפה, את לא יכולה לצאת החוצה. יתושים, כל אחד נראה כמו מטוס סילון שדורס אותך חיה, את לא יוצאת מהחדר ואם כן רק לחדר אחר. חום אימים, שירותים זה 'בול פגיעה' בערך, עולם שלישי. פיליפינים שגם ככה לא הכי מפותחת ועוד בחור, זה סיוט. מתחילים – 'הוא לקח', 'אתה אמרת', 'לא אמרת'. היו מחנות ברורים שם - כמו כיתה א'".

והוסיפה לסיום: "בסופו של דבר, מחנה לא מחנה - כולנו אנשים מבוגרים וברגע שיצאנו נגמר הסיפור וכולנו סך הכול חברים".

 

עריכה: עופרי גליכמן

31/07/2020
הישארו מעודכנים

ג'ודי שלום ניר מוזס
ג'ודי שלום ניר מוזס  |  צילום: 103fm