איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"עומדים בחובות כלפי תושבי ישראל"

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר על חלוקת המענקים: "אנחנו נעזרים בכל הכלים שרק אפשר להעלות על הדעת כדי להגיע לכל אחד ואחד מהתושבים"


מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר שוחח עם ענת דוידוב ב-103fm וסיפר על ההיערכות המרובה לצורך חלוקת המענקים הכספיים לכלל האזרחים במדינה. שפיגלר הסביר מדוע 50 אלף אזרחים קיבלו הודעות על כך שאינם זכאים לקבל את המענק, ובהמשך התייחס גם לסוגיית דמי האבטלה בעבור עובדים עצמאים.

"בכל יום אנו מקבלים עוד ועוד נתונים בנוגע לציבור שטרם העברנו לו את המענקים", סיפר מאיר שפיגלר על פעילות הביטוח הלאומי במסגרת העברת המענק לכלל אזרחי המדינה. "אנחנו שולחים מסרונים לכל אחד מהזכאים שטרם נתן לנו את מספר חשבון הבנק שלו, ואף מרחיקים לכת ושולחים הודעות להורים ולאחים, כדי שיסבו את תשומת ליבו ונוכל להעביר לו את הכסף מיידית. אנחנו נעזרים בכל הכלים שרק אפשר להעלות על הדעת כדי להגיע לכל אחד מהתושבים".

"ישנם תושבים שמסיבות כאלה ואחרות, בגלל ראיית עולמם, אין להם חשבון בנק. הם יקבלו את הכסף באמצעות הגעה לסניף הדואר", הסביר שפיגלר. "הם יזדהו, ויקבלו את המגיע להם במזומן. אנחנו נעשה הכל כדי שלא יהיה תושב אחד במדינת ישראל שלא יקבל את המענק שמגיע לו".

על אף המאמצים להעביר את המענק הממשלתי לכדי כל האזרחים במדינה, יותר מ-50 אלף בני אדם קיבלו הודעות על כך שהם אינם זכאים למענק, וזאת מכיוון שלא הגישו דו"ח של מס הכנסה לשנת 2018. שפיגלר התייחס לסוגיה, והבהיר: "ההחלטה הזו מקובעת בחוק. זה לא שהביטוח הלאומי לא רוצה להעניק להם את המענקים. ההחלטה לא להעביר את המענקים לרשות אותם תושבים נקבעה בחקיקה ראשית של כנסת ישראל".

בהמשך, התייחס שפיגלר לאפשרות כי מעמדם של העובדים העצמאים ישתנה בחודש הבא, והם יוכלו לקבל דמי אבטלה. "נדע זאת בוודאות רק אחרי שוועדת העבודה והרווחה תקיים דיון בנושא, ותקבל החלטה. הסמכות היא בידיו של השר איציק שמולי, הוא בעד העניין הזה". שפיגלר הוסיף והדגיש, "ברגע שתתקבל ההחלטה ולא משנה באיזו מתכונת, הביטוח הלאומי יבצע אותה לאלתר".

עריכה: ג'וני דוב

12/08/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"כל יום אנחנו מטייבים עוד ועוד נתונים"
"כל יום אנחנו מטייבים עוד ועוד נתונים"  |  צילום: נתי שוחט/פלאש90
Paris