103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

אור־לי ברלב: "אתה שופר"; ינון: "כולך אג'נדה, מתנשאת"

קרב מילולי בין ינון והעיתונאית, המסקרת את המחאה • ברלב: "העם רוצה לפטר מנהיג מושחת" • מגל: "אני שופר? עשיתי עבודה עיתונאית פי אלף ממך"


עימות סביב הפגנות ראש הממשלה: העיתונאית והאקטיביסטית אור־לי ברלב הסבירה את מהות ההפגנה נגד ראש הממשלה. אך במהרה הדיון החשוב הפך לעימות סוער בין ברלב וינון מגל כאשר השניים קראו האחד לשנייה – 'שופר'.

העיתונאית והאקטיביסטית אור-לי ברלב טענה כי "לראשונה אולי מזה זמן רב יש מישהו שעומד מול נתניהו נחוש, לא נסוג, לא ממצמץ ולא מפרפר, וזה חלק גדול של עם ישראל שקם להתקומם נגד מנהיגותו של נתניהו. יש פה מהלך מאוד רציני שקורה כאן כבר 9 שבועות. בין 20-30 אלף עברו בכיכר במהלך הערב, יכול להיות שברגע נתון היו 15 אלף. היו אנשים שהגיעו מוקדם ויצאו מוקדם". היא הסבירה כי "המטרה של ההפגנה מאוד ברורה - נתניהו הביתה", וציינה כי "כל שבוע מצטרפים יותר ויותר אנשי ימין וחובשי כיפות, הייתה תפילת סליחות המונית בהפגנה".

היא הדגישה כי באמירה 'נתניהו הביתה' אין כוונה לבחירות, "זה יתכבד הליכוד ויזיז נאשם בפלילים מהגה המדינה שכשל בטיפול בקורונה וכשל בניהול המדינה בשנתיים האחרונות, ויציב את המועמד הבא בתור. . 62 מנדטים בבחירות האחרונות אמרו לא לנתניהו, מה שקרה אחר כך זה עיקום של המשחק הדמוקרטי. המשחק אמר 62 שאומרים לא - עיקמו את התוצאה של הקלפיות. הפגנה זה האמ-אמא של המשחק הדמוקרטי. ההפגנות קמות ואומרות שנתניהו מבחינת ציבור ענק מפוטר בגלל שורה ארוכה של סיבות, חלק מגיעים כי נגמר להם הכסף והאוכל במקרר".

ינון מגל תהה: "מה עם כל מצביעיו של נתניהו, יש להם זכות בדמוקרטיה לקבוע מי יהיה רה"מ? תלכו נגד בני גנץ, מה את רוצה מביבי?" על כך השיבה ברלב: "העם רוצה לפטר מנהיג מושחת". ינון השיב בפליאה: "מי זה העם? אני גם עם, איזה עם? אתם מנסים להפיל את מנהיג הימין, בכל מני אצטלות ובמהלכים לא דמוקרטיים - לי מותר ללכת לקלפי ולבחור מנהיג". עוד הוסיף: "אתם לא סוחפים. כשדורכים על דגל ומתפשטים זה לא סוחף. העניין הוא פוליטי, הם לא רוצים את מנהיג הימין".

"אתה מדברר אדם שמשקר כמו שהוא נושם"

בהמשך, ברלב הפנתה אצבע מאשימה כלפי ינון, ואמרה: "אתה רוצה להכפיש, אתה שופר. לא ראיתי אף אחד שדרך. התערטלה בחורה על מנורה כאקט של אקטיביזם. גם גופה של האישה הוא גם סמל. זה סמל יחד עם סמל נהדר הלאה, נקסט. אתה עושה כרגע עוול לציבור ענק שהוא ציבור שמשלם מיסים, עושה מילואים, בנה את הארץ הזו. אתה חוטא לאנשים שהם ממחנה הימין, יש הרבה מאוד אנשי ימין שמתנגדים עמוקות לשחיתות שלטונית והם רוצים מנהיגות ימנית, הם רוצים שיגיע אדם מהימין".

ינון השיב בזעם: "אני שופר? את שופר. אתם כל כך מתנשאים וכל כך חושבים שאתם מנהלים את המדינה ואתם לא מבינים למה אנשים מצביעים לנתניהו, מאמינים לנתניהו ותומכים בו. לכן אתם קוראים להם שופרות ודפי מסרים, ורק אתם בעלי הבחירה החופשית. זה כל כך מגוחך. אני חוטא? לא אלה שדרכו על הדגל? תדברי עליהם, ותגני את זה, ותגידי שזה נבזות ואת באה אליי בטענות? דברי על אלה שדרכו על הדגל".

האקטיביסטית ברלב טענה כי חל שינוי בינון לאורך השנים, "הפסקת לראות אמת, הפסקת לראות עובדות, הפסקת לראות את טובתה של המדינה ועברת לראות את טובתו של נתניהו. טובתו של נתניהו עומדת בסתירה לטובת המדינה. האנשים האלה אלה אנשים שהם הפטריוטים הכי גדולים של המדינה הזו, שקמים ומקדישים מזמנם, מדמעותיהם, וממרצם כדי להציל את המדינה הזו כדי שלא תתדרדר אל החורבן שנתניהו מביא אותנו אליו. מה שאתה עושה זה מכפיש אותם. אתה מתנהג כמו ילד קטן. אתה מרדד מאבק הרואי של אנשים שיוצאים לרחובות והכול כי אתה שופר של נתניהו שמנסה לגמד את המחאה. אתה צריך להתבייש ינון. אתה השופר של מנהיג מושחת שמייצר כאן תרבות של שקר, שמחלחל את השחיתות שלו לכל שכבות השלטון, ואתה מדברר אדם שמשקר כמו שהוא נושם".

המגיש לא נשאר חייב והתפוצץ: "כולך אג'נדה. הבאת פעם סיפור? אני ערכתי את 'וואלה'. אין גבול לטרלול ולחוסר המודעות".

 

עריכה: עופרי גליכמן

24/08/2020
הישארו מעודכנים

"מטרת ההפגנה? נתניהו - הביתה". ברלב ומגל
"מטרת ההפגנה? נתניהו - הביתה". ברלב ומגל  |  צילומים: שחר תמיר (ברישיון CC BY-SA 3.0) ו־103fm