סוגרים עסקים בדובאי

ישירות מאיחוד האמירויות • גלעד שלמור ודורון הרמן שוחחו עם איש העסקים חמדאן אל מראר, שמתגורר בדובאי: "דובאי הוא המקום לעשות בו עסקים"


לאור הסכם השלום בין איחוד האמירויות לישראל, זכה דורון הרמן לבקר בדובאי. במהלך ביקורו הוא הכיר לא מעט אנשי עסקים מקומיים, וביניהם איש העסקים חמדאן אל מראר ששוחח עמו ועם גלעד שלמור בראיון מיוחד ל-103fm. האזינו!

דורון הרמן התרגש למשמע קולו של חמדאן אל מראר ופנה אליו: "סלאם עליכום, אני מתגעגע אליך". אל מראר השיב: "עליכום סלאם, גם אני". איש העסקים מדבר אנגלית ועברית, הוא סיפר כי למד את השפה "מהחברים, בית הספר, שירים. אני אוהב עומר אדם, אייל גולן. יש שיר שקוראים לו 'בוקרשט', אני אוהב מאוד, של עומר אדם". בעקבות זאת ולרגל הסכם השלום בין האמירויות לישראל, החליטו הרמן וגלעד שלמור להקדיש לו את השיר.

אל מראר התייחס להסכם בין המדינות, והביע את דעתו: "אני חושב שהשלום בין ישראל ואיחוד האמירויות זה טוב. דובאי זה מקום לעסקים, אנשים רוצים לעשות עסקים בין איחוד האמירויות וישראל. כשזה מגיע לעסקים - זרים לא צריכים לעבור הרבה בירוקרטיות, זה קל להם לבוא ולעשות עסקים". למעשה, לפי אל מראר, מאוד פשוט לפתוח עסק באמירויות, השקיפות שם מאוד משמעותית וכל החברות הגדולות בעולם נמצאות שם.

בעת ביקורו בדובאי התמוטט הרמן בשידור חי במהלך דיווח ל'חדשות 13'. הוא הגיב למקרה בתכנית, וטען שהתקרית אירעה ככל הנראה בעקבות שילוב של "הרבה מאוד גורמים, שהובילו אותי פשוט ליפול מהרגליים. הרגשתי שפשוט נרדמתי. החום היה שם 55 מעלות שזה חום שאנחנו לא מכירים אותו בכלל; לחות של 65-60 אחוז; 30 שעות טיסה וקונקשנים; ללא מנוחה, וללא אוכל כמו שצריך". עוד הוסיף וסיפר על החיים במדינה כפי שחווה בביקורו, וציין כי אזרחי המדינה הם "אנשים באמת, באמת, נפלאים. הכול הכי גדול והכי נוצץ שם ואני חושב שהמפגש הזה בין השמרנות, שברקע המואזין או התפילה, ולצד זה כל מותגים, נשים הולכות איך שהן רוצות ואין בעיה שכולם יושבים באותו בית קפה - זה מאוד מעניין. מדינה יקרה מאוד וכמובן חמה מאוד".

כעת, הרמן ושלמור ביקשו מאיש העסקים לספר על שגרת החיים בדובאי, כתושב המקום. הם גילו כי ענפי הספורט הנפוצים הם - "כדורגל, כדורסל וצניחה". הצעירים לרוב מבלים "בחופי הים מהבוקר עד הערב, נרגילה ואלכוהול. האוכל המקומי שלנו מגוון, אוכל אמירתי, אוכל מזרח תיכוני, ויש כל מיני סגנונות, בינלאומי. אני רוצה לציין שיש לנו את המסעדה המפורסמת - המסעדה הראשונה הכשרה באיחוד האמירויות".

מתי תבוא לבקר בישראל?
"בקרוב, אחרי הקורונה בעזרת השם".

תרצה לאחל משהו למאזינים?
"אני רוצה להגיד שעכשיו יש לנו שלום אז דלתותינו פתוחות לכל הישראלים. אני מצפה לקבל אותם כאן באיחוד האמירויות, ואולי נוכל לעשות ארוחת שבת ביחד".

 

עריכה: עופרי גליכמן

26/08/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"דובאי הוא המקום לעשות בו עסקים"
"דובאי הוא המקום לעשות בו עסקים"  |  צילום: Tom Dulat/Getty Images
Paris