103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"נתניהו נכנע לכל גחמה כמו סמרטוט"

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ בביקורת חריפה על התנהלות רה"מ: "האיש הזה מוביל אותנו לתהום" • על פרויקטור הקורונה אמר: "הפכו אותו לשק חבטות"


סערה במערכת הפוליטית: אם לא די היה בהכרזה של ח"כ שלח על רצונו להתמודד על ראשות המפלגה מול חברו הטוב יאיר לפיד, והאיום של המפלגות החרדיות כי יפרשו מהקואליציה אם יוטל סגר על ערים חרדיות אמש (א') יו"ר מרצ חבר הכנסת ניצן הורוביץ, אמר באופן מפתיע בריאיון שנתן ב'ערוץ 20' כי הוא מוכן לשבת בממשלת חירום לקורונה עם מפלגת ימינה. ח"כ הורוביץ שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב על הנושא ותקף בחריפות את רה"מ נתניהו.

ח"כ ניצן הורוביץ התייחס לסבך בצמרת הפוליטית שעלול להוביל לבחירות, ואמר: "זה הגיע לשיא חדש, כבר יותר מחודש אפילו אין ישיבת ממשלה. זה אף פעם לא קרה במדינה. כבר שנתיים אין תקציב, שום החלטה מתקבלת, הגופים השונים לא מתכנסים, אי אפשר לקבל החלטה. זה לא חדש. שנתניהו יתפטר ויעזוב את תפקידו, ואני יודע שיש בכנסת מספיק אצבעות שחושבות בדיוק את מה שאני אומר - יש מאמצים לעשות את זה".

הוא הסביר כי מדובר במהלך של הצעת אי אמון עם ממשלה חלופית, כך ימנעו בחירות, "מדברים עליו כבר שבועות. העניין הוא שצריך כאן קצת אומץ וצריך אנשים שיעשו את הדבר הזה. להערכתי יש לפחות 66 אצבעות. כרגע חלקם חוששים, מהססים. אבל אני חושב שיש לנו כח"כ אחריות". הוא שמר על עמימות בכל הנוגע לזהות המעורבים במשא ומתן, ואמר: "כל הגורמים וכל מי שרואה את המדיניות של נתניהו ונחרד ממה שהולך להיות פה".

גולן יוכפז: כולל כחול לבן?
"בוודאי שכן, הרי את כחול לבן ביבי אפילו לא סופר".

ענת דוידוב: כולל בליכוד, יש גורמים כאלה?
"אין ספק בכלל, אבל השאלה אם יהיה להם מספיק אומץ. הבחירה היא כזאת - לעמוד ולראות איך האיש הזה מוביל אותנו לתהום כי אני לא חושב שיש ויכוח על כך שאנחנו עכשיו במצב על הפנים או לנסות לעשות מעשה ולנסות לשנות את זה. זו הברירה שיש, כל אחד שיבחן את עצמו, יסתכל על עצמו במראה, ויראה מה הוא עושה ומה לא".

"פשוט בושה וחרפה"

כמו כן, הוא סירב לציין שם של מועמד ראוי לראשות הממשלה במקום נתניהו, "במצב הזה באמת אני חושב כך, כל מי שהוא לא נתניהו. מה שיחליטו. אני אהיה מוכן לשבת בקונסטלציה כזאת של ממשלת חירום אמיתית כי אנחנו במצב סופר חירום וכן היא יכולה לכלול כל מיני גורמים שלא הייתי חולם לשבת איתם במצב רגיל. אני חושב שצריך לעשות כל מה שניתן כדי לחלץ את המדינה מהמשבר".

יו"ר מרצ טען בתוקף כי "נתניהו כשל. אני לא חושב שיש מישהו אחד בימין שיכול להגיד שנתניהו מנהיג את המדינה בשכל, ביושר, באמונה ועושה דברים טובים. נתניהו מוליך אותנו לתהום, הוא סמרטוט, הוא לא מסוגל לקבל החלטות. בשורה התחתונה – אנחנו כבר הרבה זמן אומרים שאדם שנאשם בעבירות חמורות של פשע לא יכול להנהיג מדינה , אז הנה ההוכחה".

גולן יוכפז: למה לא להגיד שמות מפורשים? בנט, שקד, סמוטריץ'; ענת: אתה רואה בבנט כאלטרנטיבה?
"אתה לוקח אותי לרכילות פוליטית. אני לא חושב שהוא אלטרנטיבה להיות רה"מ".

גולן יוכפז: אבל כן תשב איתו?
"כדי לעשות כאן ממשלת חירום אמיתית שתטפל לכל הרוחות בקורונה. הרי הממשלה הזאת הם אמרו ממשלת חירום קורונה, והדבר היחיד שהיא לא עושה זה לטפל בקורונה. אז בשביל לעשות את מה שהאזרחים רוצים, לטפל בכלכלה ובאבטלה, בבריאות, לעשות את זה כמו שצריך למען השם".

בהמשך, הגיב הורוביץ על משבר הקורונה והטלת הסגרים הליליים על כ-40 ערים אדומות: "פרופ' גמזו לקח על עצמו תפקיד כפוי טובה, אני חושב שהוא ידע את זה. להפוך אותו לשק חבטות? הוא עושה מה שצריך ופשוט עושים ממנו צחוק. אמרתי לו אתמול שאני ברמה האישית לא יודע איך הוא מצליח לספוג את הדבר הזה. כנראה שמי שמתקרב לדבר הזה שנקרא ממשלת נתניהו מגלה דברים שהוא לא תיאר לעצמו. הרי במי פוגעים? בגמזו? פוגעים בכל החברה הישראלית. מה חושבים שעושים טובה לחרדים בזה שעושים להם הקלות? אצלם התחלואה אסטרונומית, מצילים אותם, מגנים על החיים שלהם".

לדעתו, "כל הגישה שסגר זה עונש על החרדים זה שטות מוחלטת. זה שנתניהו כמו סמרטוט, פשוט סחבה, נכנע לכל לחץ, לכל גחמה, ברגע האחרון משנה - איזה מסר זה נותן? למה שאנשים יתנו אמון בממשלה הזאת? ישימו מסכות או יקיימו את הכללים? פשוט בושה וחרפה".

 

עריכה: עופרי גליכמן

07/09/2020
הישארו מעודכנים

ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90