103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"נתניהו פגע פגיעה אנושה ביכולת הביטחונית של השב"כ"

ח"כ אלי אבידר בביקורת קשה על ראש הממשלה: "המוטיבציה של בנימין נתניהו לסגרים היא מניעת ההפגנות"


יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הציע השבוע לציבור "להתנהל בהתאם לשכל הישר ולא בהתא להנחיות הממשלה". דבריו עוררו סערה ציבורית ופוליטית גדולה, שכן משתמע כי הוא קורא לאנרכיה. ח"כ אלי אבידר שוחח עם חברי הקבינט יואב לימור ורוני דניאל ב-103fm על הנושא החם. חבר הכנסת מתח ביקורת קשה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, וטען כי הוא דוחף בכל כוחו לסגר כללי בחגים במטרה למנוע את ההפגנות נגדו.

ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) התייחס לאמירה השנויה במחלוקת של יו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן שקרא לציבור להפעיל את שיקול דעתו באשר להנחיות הממשלה, והסביר: "למי שמסתכל על המשבר הזה מתחילתו, הדבר היחיד שאתה לא רואה אצל הממשלה הזאת זה שיקול דעת. זה מגיע לפסים אבסורדים, ברמות מטורפות, יש סגר בעשר ערים 'לא, נעשה את זה בלילה', אף אחד לא יודע להסביר למה? מה הקורונה מתחילה לעבוד בלילה? לא, כי יש חתונות, אז תגיד שאין חתונות. למה צריך סגר? לכן צריך לחשוב, הגיע הזמן שנחשוב".

הוא סיפר כי בעבר בעת שכיהן כקונסול כללי בהונג קונג הוא חלה בנגיף סארס, "הדבר הראשון שהממשל אמר – 'צאו לטבע, צאו מהבתים, תאווררו את הבתים, סגרו את המזגנים תפעילו מאווררים'. המוטיבציה שלו מהיום הראשון - 'אל תלכו לים, אל תלכו לטבע', מה זה הטמטום הזה? כל המדדים מראים שאתה מכניס אדם אחד למשפחה של 7-8 נפשות בדירה קטנה, סגרת לשבוע, כולם הפכו למדביקים, יצאו החוצה אחרי הסגר והדביקו". לכן הוא משוכנע כי "המוטיבציה של נתניהו שניתקע בבתים ולא נצא להפגין. הוא מת להטיל סגר, לא נתנו לו להטיל, הוא כתש את האנשים כולל יולי אדלשטיין שאני מאוכזב עד עמקי נשמתי, חשבתי שהוא האדם שעוד יהיה מסוגל לעמוד בפרץ הזה, וגם הוא מתחיל לדבר על סגרים".

"או שאני מטומטם או שאתם שקרנים"

בהמשך, ח"כ אבידר הביע את דעתו על הסגר שהוטל בגל הראשון, וטען כי "אסור היה לסגור את כל החיים הכלכליים שלנו, אנחנו לא יודעים על המחלה כמעט כלום עד לרגע זה. אז אתה לא יכול לסגור את החיים, אתה מגיע למסקנות - בידוד חברתי". כמו כן, הוא סבור כי כל ההגבלות שבוצעו במהלך תקופת הקורונה נובעות מהמוטיבציה של נתניהו, "ביום הראשון שנתניהו רצה להכניס את השב"כ לטלפונים ואני הייתי בוועדת המשנה למודיעין אמרתי – 'תסבירו לי למה'? אני מכיר את הטכנולוגיה, אני יודע כמה היא לא מדויקת וכמה בלגאן זה יעשה, אמרתי למה? אמרו לי 'כי זה טכנולוגיה מדויקת'. אמרתי 'או שאני מטומטם או שאתם שקרנים'. הדבר הזה לא נכון".

חבר הכנסת ציין כי איכוני השב"כ נוכחים בחיינו גם כיום, ובמהלך כל התקופה "נכנסו יותר מ-600,000 איש לבידוד. 60% הגישו ערעור ושוחררו מהבידוד כי זה לא מדויק. הוא פגע פגיעה אנושה ביכולת הביטחונית של השב"כ לבצע סיכולים ממוקדים. מה לא ברור? אף אחד לא פותח את הפה עד לרגע זה, הדבר הזה מטריף אותי. הבן אדם הזה לוקח את הטכנולוגיה של השב"כ, רוצה להכניס מאות אלפים, אם לא הייתי צועק מהיום הראשון בוועדת חוץ וביטחון, אני אומר שאנשים לא היו מגישים ערעור. אף אחד לא דיבר על זה".

עוד הוסיף ואמר אבידר: "המוטיבציה שלו זה למנוע הפגנות. קחו את הציוצים האחרונים של כל השופרות שלו, 120 שוטרים נדבקו בהפגנות, שקר וכזב. 120 שוטרים נדבקו בכל הארץ, מאיפה אני יודע מאיפה נדבקו? יכול להיות במכולת. הנקודה היא שהוא אומר עוד שקר אחד, רה"מ עומד מול הטלוויזיה ומשקר ואומר 'הם סוגרים טלפונים' אתם יודעים, ואל תענו לי כדי שלא נסתבך, שזה לא רלוונטי".

 

עריכה: עופרי גליכמן

10/09/2020
הישארו מעודכנים

צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90