בן כספית ואריה אלדד

נתניהו בדרך לנבצרות?

פרופ' אביעד הכהן, נשיא המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, התייחס לאפשרות שהיועמ"ש יכריח את רה"מ לצאת לנבצרות: "האם הוא יכול? התשובה היא כן"


היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מקיים היום (ה') התייעצויות בנוגע לנבצרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת מאחר והוא רואה  בשימוש שנתניהו עושה במעמדו לטובתו האישית, 'נבצרות מהותית' לדבריו. עוד פורסם כי מנדלבליט סבור כי התנהלות נתניה מעלה את שאלת ניגוד העניינים לראש סדר העדיפוית, בין היותו ראש הממשלה מצד אחד ונאשם בפלילים מן הצד השני. 

פרופ' אביעד הכהן, נשיא המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, שוחח עם רוני-בר און ואריה אלדד על הדברים והביע את דעתו על הסוגיה: "צריך להבחין כאן כמו תמיד בין הצד התיאורטי לצד המעשי. בצד התיאורטי החוק מאפשר הרכזת נבצרות, וצריך להבדיל בין נבצרות זמנית לקבועה ובין נבצרות אובייקטיבית לסובייקטיבית. הרבה יותר מסובך כאשר מדובר בנבצרות סובייקטיבית, שלגביה יכולים להיות חילוקי דעות". 

היועמ"ש הוא הפרשן המוסמך של החוק 

בהמשך דבריו, הוסיף כי: "הסעיף הזה קיים לגבי ראש ממשלה, נשיא ויו"ר הכנסת. כעיקרון היועמ"ש הוא הפרשן המוסמך של החוק, אז מבחינה תיאורטית הוא בוודאי יכול לפרש את זה והוא יעשה זאת כפי שהוא מבין את העניין. יכול להיות שהוא טועה. אני חושב שזאת תהיה טעות גדולה גם אם היועץ יגיד את זה וגם אם ביהמ"ש יאמר את זה. צריך לזכור שכל ההליכים נגד נתניהו לא התחילו לא אתמול ולא שלשום. היינו בשנה האחרונה בשלוש מערכות בחירות, וזה לא משנה אם אנחנו אוהבים את נתניהו או לא, הוא ידע על המצב המשפטי שלו". 

עריכה: מיכל קדוש 

10/09/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris