איפה הכסף
עם ענת דוידוב

הצלקת נשארת אתָך לכל החיים

ביהמ"ש בירושלים קבע הבוקר - הפדופילית מלכה לייפר, תוסגר לאוסטרליה • מי יאמין לך שאמך פגעה בך מינית? ילדות ונשים גוררות כל חייהן את הבושה


בית המשפט המחוזי בירושלים, קבע הבוקר כי הפדופילית מלכה לייפר, תוסגר לאוסטרליה. היא מואשמת שם בשמונה מעשי אונס קשים של בנות, שלמדו בבית הספר החרדי שניהלה.

שלוש בנות שבגרו בינתיים, העזו להתלונן, אבל המעשים בוצעו על פי החשד בשבעים וארבע בנות. ממש ככה - תקיפות מיניות של ילדות, אונס ילדות.

אוסטרליה מבקשת משנת 2012, להסגיר את הפדופילית לייפר, אם לשמונה ילדים, שכאזרחית ישראלית, הגיעה לכאן, נעצרה ושוחררה, ושוב נעצרה, ושוב שוחררה. כשבינתיים מבקשים סנגוריה להכריז עליה כבלתי כשירה לעמוד לדין, מסיבות נפשיות... זאת על פי חוות דעת פסיכיאטרית שאירגן סגן שר הבריאות דאז, יעקב ליצמן, תוך ניצול לרעה של סמכויותיו. ב- 2019, אף נמצאה תשתית ראייתית להעמדתו על כך לדין.

כאמור, לא עזרו התירוצים, והבוקר נקבע שלייפר תוסגר לאוסטרליה, אחרי הליך שניגרר 12 שנים. אלא אם יוגש עוד עירעור. על הקורבנות כמעט לא מדברים - הפגיעה של אשה באשה או בילדה, מושתק. הצלקת נשארת אתך לכל החיים. לא מאמינים לך, את חושבת שזה בסדר, שמותר לה לעשות לך את זה. נשים מספרות אפילו על התעללות של אמא. באמבטיה. ושלא תזוזי עד שאני אבוא.

ואת מבחינך צריכה לשתוק, כי אף אחד לא יאמין לך שאמא שלך פגעה בך מינית. ילדות, נערות  ונשים גוררות איתן כל החיים את הבושה. אנחנו חייבות לדבר!

21/09/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה ingram image
Paris