103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

בן: משפחת נתניהו - החזירית ביותר שהייתה כאן

בפתח תוכניתו עם ינון מגל תקף: תמונת רה"מ ישן על רצפת המטוס - מזויפת ומעליבה • ינון שב אל אולמרט, פרס, ברק ושרון • זה לא אותו דבר?


אם נכתוב שגם הבוקר (ג') פתיחת תוכניתם של ינון מגל ובן כספית הייתה סוערת, סביר שלא נפתיע אתכם. הפעם עלה על הגריל הצילום שאותו שיתף בטוויטר מגל בסוף השבוע, ובו נראה, לכאורה, ראש הממשלה בנימין נתניהו כשהוא ישן על רצפת המטוס בדרכו חזרה מוושינגטון לישראל. "אני מקווה, לפחות, שהכתבים המדיניים ומערכות החדשות שלהם מרוצים מכך שראש ממשלה שחוזר מהסכם שלום היסטורי בבית הלבן ישן על הרצפה", צייץ מגל.

כספית לא נותר חייב כבר בסוף השבוע, כשהגיב לינון בטוויטר. הבוקר הוויכוח הגיע לשידור. "הוא לא ישן על הרצפה, אלא על מיטה של מחלקה ראשונה שעולה למשלם המסים 12 אלף דולר. תבדוק אותי, ובדקתי את זה גם עם צוות המטוס. המידע הזה הוא בוודאות של אלף אחוזים", אמר בן, והוסיף: "גם בציוץ שלך רואים שזו מיטה".

 
בהמשך תקף כספית את משפחת נתניהו במילים חריפות: "אין ספק שמדובר במשפחה הכי חזירית, נהנתנית, פרזיטית ונצלנית במשאבי המדינה שהייתה כאן".

בשידור הודה מגל כי קיבל את התמונה מאחד מהמקורבים ביותר לראש הממשלה, יועצו, טופז לוק. "בוא, אני אתן לך את זה נורא פשוט. קיבלתי את התמונה, מישהו מהפמלייה שלו שלא ננקוב בשמו אבל מתחרז עם 'בוק' שלח אלי את התמונה". הוא הוסיף כי "המרחק מפה לדיקטטורה הוא קצת רחוק עדיין, תתאפסו על המציאות. אנחנו דמוקרטיה חיה ובועטת וכל הזמן מבקרים את ראש הממשלה, ותוקפים באכזריות את אשתו ובנו".

כשבן ציין כי הוא עצמו שכב פעם אחת על מיטת היוקרה המעופפת, הוסיף ינון בהומור: "תמיד חלמתי להיות בן כספית". בן השיב: "אני נענה לאתגר, בוא, תעבור להוד השרון ונתחלף".

פרשת הכדורגלנים: גול עצמי לתקשורת?

עוד בפתח הדברים: ינון שאל את כספית אם הוא מעוניין להתנצל בפני כדורגלני מכבי ת"א לשעבר עומר אצילי ודור מיכה, שאתמול (ב') דווח כי לא יועמדו לדין בגין עבירות מין בבנות 15. התיק נגד השניים נסגר בשל חוסר אשמה בבעילה אסורה בהסכמה, וחוסר עניין לציבור בשידול לשתיית אלכוהול.

בן לא הבין מדוע הוא על הגריל. ינון הסביר: "זו פרשה שנגמרה בלא כלום, ו'הרגה' אנשים חפים מפשע. הכדורגלנים שילמו בקריירה שלהם, הנערות עברו לינץ' - והעיקר שהתקשורת חגגה, בתרבות הגיא פינס שלכם". בן סייג: "גם אתה היית שותף לחגיגה. הייתה שם פרשה מאוד סרוחה ומאוד מקוממת, זה גרר דיון ציבורי חשוב. השחקנים מתפרנסים באותו שכר בקפריסין, ולא באמת נפגעו".

והייתה גם ידיעה אופטימית: לראשונה זה 23 שנה, כך דווח, רוב מקורות המים הטבעיים של ישראל נמצאים מעל הקווים הירוקים. ינון מגל התרגש מהידיעה שאיתה פתח את התוכנית, שאל "מי הגאון שהקים את מתקני ההתפלה?" - והוסיף בקריצה: "לא חשוב מי קיבל את זה, אם זה ביבי, או נתניהו".
אגב, על פי אהוד אולמרט שהגיב לדברים, המהלך אירע בתקופתו ובתקופת אריאל שרון המנוח. כך או כך - בכל זאת, הכול פוליטי, גם המים.

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

22/09/2020
הישארו מעודכנים

בן כספית ובני משפחת נתניהו
בן כספית ובני משפחת נתניהו  |  צילום ארכיון: קובי גדעון/לע"מ