103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"לא אתן יד לנירמול הטירוף"

ישי הדס, ממארגני ההפגנות בבלפור, על ההתעקשות להמשיך להפגין • בן כספית בתגובה: "אתה בטוח שאתה צודק, ואתה לא רואה בעיניים"


ישי הדס, ממארגני ההפגנות נגד נתניהו בבלפור, שוחח הבוקר (ד') עם בן כספית וינון מגל והסביר באריכות מדוע יש להמשיך ולבצע הפגנות מחאה בבלפור, על אף ההנחיות החדשות והסגר, ולמרות הנתונים המדאיגים על מספר המאומתים הגבוה.

בפתח הריאיון הזכיר כספית להדס כי דעתו על נתניהו ידועה, והוא עוסק במחאת יחידים נגד השפעתו על חיינו קרוב לעשרים שנה. לדבריו, מגזרים כאלה ואחרים משתמשים בהפגנות הללו, וראש הממשלה עלול להפוך את המפגינים לאשמים הבלעדיים בהפצת הנגיף.

הדס האזין לדבריו ברוב קשב, ואז הביא לפתחנו את סיפור מעשה גדעון, והדרך בה בחר את הלוחמים שלו בקרבות מול מדיין ועמלק. "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו איך זה קרה שראש הממשלה שולח את טופז לוק שחזר מוושינגטון, כאשר הוא צריך להיות בבידוד, עם מצלמה לתוך הפגנה של יותר מ־15 אלף איש בכדי לעשות עבודה שתפקידה הוא להוציא את המחאה מחוץ לדה לגיטימציה. זה טירוף ואני לא אאפשר את זה נקודה".

מגל הגיב לדבריו בחריפות ואמר: "אז מה אתה אומר בעצם? שכולם חוץ מימכם מטורפים? אתה יודע, זה בדרך כלל סימפטום של משהו כשמישהו חושב שכולם סביבו הם מטורפים. אני רק רוצה לדעת אם אחד מהעקרונות האמונה של דת רק לא ביבי היא למות על קידוש השם". הדס טען שלהפך, ואמר שממש לא לקח התכוון בדבריו. "אני רק מזכיר לך שהלוחמים של גדעון באו ונצחו, ועיצבו את דמותה של האומה".

כשנשאל כיצד יגיבו במידה ויאסרו את ההפגנות במהלך הסגר טען כי הם ישקלו את צעדיהם, והוסיף: "אבל אני יכול להגיד לך שאנחנו לא נרתע מכלום. אני מזכיר לכם בתוקף מה ההחלטה הזו תיפול, בתוקף חוק ההסמכה שהתקבל כאן ומעניק לממשלה סמכויות נרחבות מדי לטעמי. אם אנחנו רוצים להפוך את המקום הזה לדיקטטורה, שזה מה שנתניהו מעוניין בו, אז סבבה. בן, אתה נכשלת! זה שיש לנו פה יותר מ־6,000 חולים והשיח הוא על נרמול הטירוף זהו כישלון של הגישה שלך. תן לי להציע גישה אחרת", ביקש הדס, ואילו המגיש כספית התעניין האם הוא מתכוון להמשיך ולדפוק את הראש בקיר.

"אני נתתי לך דוגמה מההיסטוריה, שכן טבע האדם לא השתנה ב־3,300 שנה", אמר הדס, ואילו כספית הדגיש כי בתקופת השופטים לא הייתה קורונה, לא רשתות חברתיות, ולא פייסבוק. "כמו שאתה כבר לא מצית אש עם שני אבני צור אתה צריך להיות קשוב לסביבה, ולהיות חכם ולא צודק. אתה צריך עכשיו להפגין סולידריות עם הישראליים". מגל התערב בשיחה ופנה לעמיתו כספית כשהוא שואל "אתה לא רואה שאין פה עם מי לדבר? זה נטורי קרתא".

הדס טען כי לא מדובר בדת, ואמר: "אנחנו לא דתיים, אנחנו פרקטים. אתה מנסה להילחם בנתניהו כבר עשרים שנה, אז שבועיים שלושה? מה יקרה אם תרד התחלואה? אז הוא יגיד שזה בגלל שסגרנו את ההפגנות. אתה לא יודע עם מי יש לך עסק? אתה לא מכיר את נתניהו", שאל, "אנחנו נהיה עמוד האש שלפני המחנה, אנחנו נשמור על בלפור, הגדעונים ישמרו על בלפור. אני סולידרי פול ויודע שהמנהיגים של הציבור החרדי פשוט עובדים עליהם. תקשיבו, תראו מה קורה בתלמודי התורה ואל תספרו לי שההדבקות הן בגלל ההפגנות".

עריכה: עדן בן ארי 

23/09/2020
הישארו מעודכנים

ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm